Diskuze - Exekuce majetku a práva třetích osob: zabavování c

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Další příspěvky v diskuzi (celkem 39 komentářů)

11. 7. 2017 16:09 | Petr

Chci se zeptat,bydlim v podnájmu a vybavení bytu je majitele,mouhou si exekutoři odvést tento majetek?dekuji za odpověd
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

11. 3. 2016 15:59 | LENKA zIMMERMANNOVA

CO SE STANE KDYZ SI K SOBE VEMU SVOJI MATKU CCA 3 MESICE NA NAVSTEVU MATKA MA ASI 7 EXEKUCI V TRVALEM BYDLISTI BYDLI JESTE S MOJI SESTROU A EXEKUTOR JIZ U NICH ZADNY MAJETEK NESCHLEDAL MATKA PO OPERACI ZACALA BYT DEMENTNI A SESTRA UZ TO S NI NEZVLADA BOJIM SE ZE MI EXEKUTOR VSE ZABAVI JE TO MOZNE? SAMOZREJMNE BY TU BYLA PRIHLASENA POUZE NA SLUZBY DUCHOD BY SI DALA NA 3 MESICE DOSLAT NA MOJI ADRESU.
+9
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

5. 7. 2015 15:59 | Tomas Cina

Dobry den
Rozhodl jsem se na Va obratit s zadosti o pomoc v me velice spatne situaci ve ktere se nachazim.
Mi rodice se v minulych letech dostali do velice spatnych financnich situaci a je proti nim vedeno nekolik exekuci . Od roku 2008 se rozhodli odjet do zahranici a zkusit resit svou situaci moznosti ziskat dostatek financi k uhradam aspon casti exekuci tak,ze si v zahranici najdou praci.
Jsem mlady a perspektivni clovek , ktery si stavi svuj vlastni zivot. Chci si koupit byt a zacit stavet se na vlastni nohy. Mi rodice se vratili ze zahranici a nemaji vubec kde zit. Nemaji ani finance a zadnou sanci jak se zajistit bydleni.
Muj problem je takovy.
Jsou to mi rodice a bezpochyby jim chci v te situaci pomoci. Protoze nameji kde mi rodice s mladsi sestrou kde bydlet , chci jim byt , ktery si chci v blizke dobe poridit jim podnajmout i se vsim vybavenim v byte ( nabytek , elektronicke zarizeni a jine bytove zarizeni).
Muze exekutorky urad zabavit muj byt a bytove zarizeni v pripade ,ze byt a jeho zrizeni poskytnu do podnajemni smlouvy mim rodicum s nezletileou ?sestrou.
Muze takto exekutorku urad ( jak shora uvedeno) postupovat i v pripade ze budu it v byte , ktery jim pronajmu trvale bydliste i ja , jako vlastnik bytu?
V pripade ,ze tak muze exekutor postupovat , muzete mi prosim poradit , jak mam postupovat ,jak mohu zabranit ,aby se mi rodice a ma nejmladsi sestra ocitli bez domova a na ulici tim, ze jim pronajmu svuj byt vcetne zakladniho bytoveho vybaveni?
Jsem z toho nestastny . Sam se chci postavit na vlastni nohy ,zalozit si svou vlastni rodinu ,ale zaroven nedokazi odeprit pomoc svym rodicum a sve nejmladsi sestre s bydlenim .
Prosim o informace.
Dekuji a jsem s pozdravem
Tomas Cina
+12
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

3. 10. 2013 16:05

Citace - J.Karolyi / 21.02.2011 14:13

prosim poradte mi!Pronajala jsem muj kompletne zarizeny byt dluznikum - netusila jsem, jake maji problemy.Najemni smlouva na dobu urcitou koncila 1.2.2011.6 dnu pred skoncenim najmu dorazil exekutor,polepil vetsinu meho zarizeni.Muj navrh s dolozenim dokladu o koupi movitych veci zamitl.Byt je dluzniky predan,ale je plny exekucne zabavenych veci o kterych exekutorsky urad po telefonu sdelil,ze o tyto nema zajem a ze je ani neodveze.Ja potrebuji byt pro svoji rodinu,mam naplanovane stavebni upravy,ktere nemohu provest,nakoupene zarizovaci predmety a stavebni material, kde bezi zarucni doby,platim uhrady za primotop. topeni - zimni obdobi - nebezpeci zamrznuti systemu,poplatky za telefon a internet,pojisteni zarizeni bytu - ktere bylo exekutory zabaveno a dalsi naklady, ktere nyni hradim a svuj majetek nemohu pouzivat.Z meho bytu si Exekucni urad Prerov udelal na moje naklady sklad movitych veci, ktere si dle sveho tvrzeni nehodla nikdy prevzit.Kdo mi materialni skody a psychickou ujmu nahradi?Je toto normalni postup?Jsem treti osobou,ktera nema s dluznikem ani veritelem nic spolecneho,presto trpim nejvic! Proc????
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

4. 9. 2013 13:49 | Luboš

exekuce se nepromlčí - bohužel
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

9. 9. 2012 12:38 | Doma sem :-D

Tak proto všicky nadaváme proto že se bojíme vijit ven at vyjdou ty co postihla exekuce jich je 150 nas jeden milion trochu jim pochroumame cenichy a bude klid :-D
+10
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

22. 4. 2012 17:09 | Miloš

Řešil jsem podobný problém, zkus některou bezplatnou pravni poradnu, např : www.pravnipomoczdarma.cz
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

15. 4. 2012 19:36 | Natasa.G

Dobry den,muze exekutor zabyvit veci z bytu ktery je pronajaty,a veskere zarizeni v nem?? I kdyz mam doklad ze veskery zarizeni v byte nalezi majiteli bytu?? Diky.. Natasa
+11
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

15. 3. 2012 0:05 | Veronika

Dobrý den, mám dotaz zda exekutor může uplatnit a provést exekuci na mých věcech pokud nejsem dlužník, ale osoba ( rodina ) co žije s námi jestli vezmou věci jen jemu nebo jestli zabaví všechno co najdou. Předem děkuji za odpověď. S pozdravem Veronika
+9
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

5. 2. 2012 17:50 | David Jakab

Dobry den chci se zeptat zda ekzekutor muze uplatnit a provest eksekuci v byte kde nejsem prihlasen kdy byt je majetkem nekoho jineho kde si neprebiram korespondenci,dopredu moc dekuji za odpoved s pozdravem Jakab
+7
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

16. 9. 2011 8:27 | Anna

Zdravím,chci se zeptat jestli může exekutor zabavovat věci,které již byli zabaveny jiným exekutorem a byli ponechány na místě než si je odvezou.A ještě se chci zeptat když mám v domě věci,které jsou napsané na mé jméno zdali to mohou zabavit.Děkuji
+5
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

18. 5. 2011 18:43 | Martin

Dobrý den, potřeboval bych poradit. Před rokem jsme koupili barák. Dnes mi byla vylepana exekuce na osobu, která zde nebydlí od roku 2005. Když jsem volal exekutorovi řekl mi, že ho nezajímá že ten člověk tam nebydlí víc jak 5let, že se mu jedná o práva investora. Ten člověk tam má do dnes trvalé bydliště o čemž jsem nevěděl a hned jsme na obecním úřadě začli řešit zrušení trvalého bydliště této osoby. Můžete mi poradit jak mám postupovat, a co mám čekat od exekutora? Díky
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

25. 2. 2011 13:23 | pesnik

Jsem majitelkou domu. Můj syn tu nemá trvalé bydliště, ani u mě nežije. Má dluhy na zdravotní pojišťovně. Může ke mně přijít exekutor a zabavit mi mé věci(na vše mám doklady) nebo dům?
+6
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

21. 2. 2011 14:13 | J.Karolyi

prosim poradte mi!Pronajala jsem muj kompletne zarizeny byt dluznikum - netusila jsem, jake maji problemy.Najemni smlouva na dobu urcitou koncila 1.2.2011.6 dnu pred skoncenim najmu dorazil exekutor,polepil vetsinu meho zarizeni.Muj navrh s dolozenim dokladu o koupi movitych veci zamitl.Byt je dluzniky predan,ale je plny exekucne zabavenych veci o kterych exekutorsky urad po telefonu sdelil,ze o tyto nema zajem a ze je ani neodveze.Ja potrebuji byt pro svoji rodinu,mam naplanovane stavebni upravy,ktere nemohu provest,nakoupene zarizovaci predmety a stavebni material, kde bezi zarucni doby,platim uhrady za primotop. topeni - zimni obdobi - nebezpeci zamrznuti systemu,poplatky za telefon a internet,pojisteni zarizeni bytu - ktere bylo exekutory zabaveno a dalsi naklady, ktere nyni hradim a svuj majetek nemohu pouzivat.Z meho bytu si Exekucni urad Prerov udelal na moje naklady sklad movitych veci, ktere si dle sveho tvrzeni nehodla nikdy prevzit.Kdo mi materialni skody a psychickou ujmu nahradi?Je toto normalni postup?Jsem treti osobou,ktera nema s dluznikem ani veritelem nic spolecneho,presto trpim nejvic! Proc????
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

13. 1. 2011 9:12 | Jirka

dobry den chci se zeptat bydlim doma s rodici,a rodice maji dluhy a hrozi jim exekuce . chci se jen zeptat jestli muze exekutor provest zabaveni majetku co se tyce i toho meho jako myslim tim auto,a v mem pokoju i me veci nabytek a pc, kdyz mam od toho i doklad ze to vlastnim ja ?? DEkuju napiste e-mail 8u8l4@seznam.cz
+8
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

1. 9. 2009 22:28 | Lada Wiesnerová

Dobrý den potřebovala bych nutně poradit....Jaké má právo exekutor vstoupit a hned zabavit věci do bytu který nevlastním,a však se v něm nacházím,věci veškeré movité jsou napsány na vlastníka bytu který s exekucí nemá vůbec nic společného, a má od veškerých věcí i doklady.Já jsem zde jen jako podnájemník nic víc.Exekutor zde vstoupil a tvrdil mi že mi odveze věci že pak si vlastník bytu muže akorád podat žádost k soudu.když jsem mu chtěla ukázat veškeré papíry že tyto věci opravdu nevlastním odmítl to.Děkuji moc za radu.
+30
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

25. 7. 2009 14:29 | tomas

potreboval bych s necim poradit mame vlastni dum jsme 4 spolumajitele kazdy ma jednu petinu tohoto majetku na 1 z mich sourozencu je dana exekuce nabarak byli tu odhadci a vymerovali cely nas barak potrebujeme poradit jak z teto situace ven co mame udelat zda se da toto jeste zachranit kam se mame obratit zda ma jeste smysl neco delat
+4
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

22. 5. 2009 12:43

Citace - rys / 01.04.2007 20:46

kdo mi poradi? za jak dlouho se promlčí exekuce?např.člověk nic nema nemaji co exekutoři nyní zabavit.kdy se takovato nevykonatelna exekuce promlčí?
+10
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

11. 10. 2007 18:33

Dobrý den, moc se omlouvám, nevím jestli vůbec píšu správně, přišla mi exekuce která byla daná na 5273 kč a s náklady exekutora celkem 19198, 50 kč, v době kdy probíhal soud, pouze mým nedopatřením, byla celá částka mimo 500 kč zaplacena, když jsem volala na exekutorský úřed bylo mi sděleno, že exekuce zůstává a bude mi pouze snížena o peníze které jsem zaplatila, je tedy možné abych za 500 kč zaplatila na exekuci skoro 15 000 kč? Díky za zprávičku Iva
+32
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

1. 4. 2007 20:46 | rys

kdo mi poradi? za jak dlouho se promlčí exekuce?např.člověk nic nema nemaji co exekutoři nyní zabavit.kdy se takovato nevykonatelna exekuce promlčí?
+19
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Informace na této stránce mají povahu diskusního fóra pro registrované uživatele. Byť je pro publikování příspěvku vyžadována registrace, vydavatel neručí za pravdivost zveřejněných informací a neověřuje jejich faktickou správnost či autenticitu. Pokud jste zaznamenali příspěvek, který by tu být neměl, napište nám na redakce@penize.cz

Stránka 1/2

Předchozí

1

Spočítejte si

Výpočet čisté mzdy 2024

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Martin Dvořák

manažer a podnikatel

Jitka Hurábová

podnikatelka, LD Seating

Martin Dvořák
ÚSPĚŠNOST
50,00 %

z 4 duelů
×
Jitka Hurábová
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services