Diskuze - Jak nejlépe zaplatit při koupi nemovitosti

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Další příspěvky v diskuzi (celkem 12 komentářů)

13. 11. 2019 14:53 | Dan

Asi nejopatrnější bych byl co se týče úschovy a zrovna se na toto téma, vede spor v poslanecké sněmovně: https://www.ceska-justice.cz/2019/08/stret-v-ano-kvuli-uschove-financi-pri-koupi-nemovitosti-nacher-nechce-aby-ji-poskytovaly-realitni-spolecnosti/
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

17. 3. 2013 14:41 | alkaline

S odstupem času - KB poměrně podražila a ČS poskytuje jistotní účet pouze klientům, kteří si berou hypo přímo od ČS (takto mi to bylo sděleno přímo na pobočce). ČS má asi moc peněz. IMHO banka stále nejlevnější (i když vzhledem k úkonu pořád pekelně drahý) a nejspolehlivější způsob.
+4
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

21. 2. 2013 16:16 | Dana

Prodávala jsem dům přes velkou realitku Reality 21 Century 21. Peníze byly složeny do advokátní úschovy u smluvního advokáta realitky - Mgr.Vlasáka. Bylo to před půl rokem. Tehdy všichni pseudoodborníci hlásali, jak je advokátní úschova bezpečná. Ovšem advokát všechny peníze z advokátní úschovy ukradl (nejen ty naše, poškozených je nás 52 klientů). A my se nestačíme divit. Advokát sice byl pojištěn, ale na zronevěru se pojistka nevztahuje. Realitka odmítá nést odpovědnost, neboť jejich smluvní advokát byl samostatný subjekt. Policie zajistila advokátův majetek- ovšem ten je krutě zadlužen. A my klienti - přestože jsme vše udělali správně, zůstáváme okradeni a nikdo a nic nám nepomůže. Jako jedinou možnost při prodeji nemovitosti vidím vyhnout se všem realitkám velkým obloukem (všechny používají stejný systém, čili stát se to může komukoliv) a domluvit se s kupujícím na přímém předání peněz. Advokátní i notářská úschova je nebezpečná - nekryje zpronevěru. Úschova v realitní kanceláři je ještě horší - může to rozkrást vedení realitky. Bankovní úschova je též nejistá - chrání pouze kupujícího. Prodávající je při všech typech úschov v riziku.
+22
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

22. 1. 2013 14:23 | Petr G

Je to relativně standardní postup, v kupní smlouvě máte většinou článek , kde je specifikováno jak se postupuje v případě že katastr vklad nezapíše (obvykle ve smyslu toho že návrh na vklad opravíte, či že v případě zamítnutí jej podáte znova) , tato procedůra je časově náročná, katastr není žádný rychlík(tedy alespoň pro HLM Praha) takže lhůta 6 měsíců není vyjímečná. Advokát nemá žádný zvláštní zájem držet peníze v úschově zbytečně déle (případné hypotetické zúročení je zanedbatelné) můžete navrhnout že v případě že se obchod neuskuteční a peníze se budou vracet zpět kupujícímu, že budou zhodnoceny o úrok který je stanoven pro účet advokátní úschovy (pozor od úročení se musí snížit o zdanění úroků). Hypotéza že advokát bude schválně ze znáímosti úkony protahovat není reálná , naopak prodávající má většinou zájem dostat peníze co nejdříve, takže by spíše známé=ho advokáta honil aby podání apod. byli co nejdříve. Ostaně lhůty pro jednotlivé úkony si můžete zakotvit do smlouvy.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

21. 12. 2012 23:13 | Marie Canklova

Kupuji byt (jiz jsem slozila zalohu 100 tis) pres realitni kancelar. V nabizene uschovni smlouve se mi nelibi, ze az po 6 mes., pokud se obchod neuskutecni, mi budou penize vraceny. Uschova by mela byt placena z uroku. Beru to jako stred zajmu, vzdyt advokat ma zajem, aby u nej penize byly co nejdele a tudiz protahoval prodej (treba je znamy s prodavajicim). Mam pristoupit a podepsat takovou smlovu o uschove? Neni v tom neco nekaleho? Dik za radu
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

27. 9. 2012 9:43 | Lucie

dobrý den, tak jsem na KB volala a minimum za tuto službu je 6000 Kč! Informace výše, že to jsou 2000 Kč je zavádějící! Hezký den. L.
+7
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

19. 4. 2012 10:41 | Mgr. Pavla Kantorová

Notářskou úschovu je vhodné spojit s kupní smlouvou u notáře. Pokud jde o nemovitost do 3,5 mil. Kč, pak za notářskou úschovu kupní ceny zaplatíte jen 1 000,- Kč + DPH. Pro samostatnou kalkulaci notářské úschovy se podívejte na http://www.bezrealitky.kvalitne.cz Notář je ze zákona pojištěn a o peníze nepřijdete ani při pádu banky, na jejíž účet byla notářská úschova složena. Záznam o přijetí notářské úschovy je v centrálním registru, který vede Notářská komora České republiky.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

29. 9. 2006 18:18 | MR

Dobrý den, obvykle úschovu peněz řešíme v ČSOB - uzavíráme zde třístrannou dohodu (banka, prodávající a kupující) o úhradě kupní ceny. Pravdaj e, že je třeba obvolat více poboček a hledat někoho, kdo ví o co jde. Ale poplatky jsme hradili např. pouze 1000 kč (bez ohledu na částku), jinak standartně 0,1% z kupní ceny. A lze vyplatit zvlášť kupní cenu a zvlášť daň ! Doporučuji :-)
+7
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

12. 7. 2006 15:39 | K. Boušová

Osloveny byly všechny významné banky působící na českém trhu, tzn. i Česká spořitelna. Žádný produkt podobný tomu, co nabízí KB však ČS ve svých podkladech neuvedla. Máte-li nějakou zajímavou informaci pro čtenáře, napište víc.
+35
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

12. 7. 2006 8:34 | JAZ

Co takhle nabídka ČS, tu jste neoslovili? Tuším že je asi dražší než KB, ale za zmínku určitě stojí
+34
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

11. 7. 2006 21:02 | Petr

Díky za informaci o tom produktu KB. Třeba to někdy využiju.
+77
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

11. 7. 2006 7:56 | ja

Asi pred rokem jsem mel o tuto sluzbu zajem, zkousel jsem banky i advokata. Nastesti jsem nakonec sehnal nemovitost tak, ze jsem jejich sluzby nemusel vyuzit. Zkuste si zavolat na infolinky bank nebo se zajdete zeptat do pobocky a budete zirat - nedozvite se vubec nic.
+49
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Informace na této stránce mají povahu diskusního fóra pro registrované uživatele. Byť je pro publikování příspěvku vyžadována registrace, vydavatel neručí za pravdivost zveřejněných informací a neověřuje jejich faktickou správnost či autenticitu. Pokud jste zaznamenali příspěvek, který by tu být neměl, napište nám na redakce@penize.cz

Spočítejte si

Výpočet čisté mzdy 2024

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Jan Mládek

politik

Eva Jiřičná

architektka

Jan Mládek
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 1 duelů
×
Eva Jiřičná
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services