Akcie: pravý čas na nákup českých titulů

Ceny českých akcií jsou konečně na úrovních, kde se vyplatí je nakupovat. Přesto jsme ale svědky panického a ustrašeného chování. FED ponechal i nadále prostor pro zvyšování úrokových sazeb, v reakci na to americké akcie prudce oslabily. Zpráva ovlivnila i trhy eurozóny, index Eurostoxx 50 ztratil 2,42 %. Propadu trhů pak ještě "pomohlo" zvýšení úrokových sazeb ECB, evropské akciové indexy klesly na úroveň z listopadu 2005.

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

15. 6. 2006 23:33

Ani jsem nečekal, že se to tak rozjede. Dnešní den byl opravdu rekordní. Přesto čekám po překmitu nahoru ještě do prázdnin citelný pád.

Zobrazit celé vlákno

+42
+-
Reagovat na příspěvek

Další příspěvky v diskuzi (celkem 11 komentářů)

15. 6. 2006 23:33

Ani jsem nečekal, že se to tak rozjede. Dnešní den byl opravdu rekordní. Přesto čekám po překmitu nahoru ještě do prázdnin citelný pád.
+42
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

15. 6. 2006 10:58 | Petr

Emil je takovej místní exot píšící sem příspěvky pod asi stovkou různých pseudonymů. A pořád mele totéž.
+18
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

14. 6. 2006 22:17 | Rejpal

Nevěšte hlavy, už se to otáčí a po výplatě dividend začne růst akcelerovat. Dividendové firmy letos až na vyjímky urychlily výplatu dividend a proto lze zářijový efekt očekávat již v průběhu prázdnin.
+16
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

14. 6. 2006 10:42 | Hammer

Obchodníci s akciemi říkají "Sell in May and go away".
+22
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

14. 6. 2006 10:06 | Chains

Jezis, ty jsi ale blbej....
+34
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

13. 6. 2006 14:38 | Emil

Od poloviny kvetna se na moje akcie vubec nedivam , abych nevidel , jak hluboko spadly. Ja jsem zadnou akcii neprodal , protoze tento krašíček dnes je nic proti tomu krachu 2000-2002. Mozna , ze muj akciovy fond ma dnes o 15% nizsi hodnotu nez na letosnim vrcholu v breznu a mozna ze i o 20% , ale ja se na to nebudu vubec divat a je mi to jedno , do roku 2010 nebo 2014 muj fond i bez prikupovani akcii aspon 200% vyroste a za dalsi 200% penez akcie prikoupim. Az budu mít za pár mesicu pár tisíc euro , tak akcie hned koupim. Velkej krach bude u západních akcií az nekdy po roce 2010 a české akcie nemám. V první polovine roku jsem kupoval jen techno akcie z Nemecka a v druhé polovine roku budu kupovat jen bank akcie z USA a Británie. To je veliká diverzifikace. V první polovine roku 2007 bych mohl prikoupit zas ty techno akcie z Nemecka a pak zase banky USA a Britanie. Techno akcii z USA uz mam hodne - za tisice a tisice euro a prodal bych je az nekdy na zacatku pristiho velkeho krachu po roce 2010.
+22
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

13. 6. 2006 14:22 | Emil

Bez DSL uz to nejde. Ve velkomestech je v poledne internet tak pretizen a taky nejznamejsi poskytovatele e-mailu jsou v poledne tak pretizeny , ze uz to bez DSL nejde. Poslal mi Brokerjet PDF zpravu o dividendach na hotmail.com a ani za 17 minut se mi to v poledne nepodarilo otevrit. Mnozi si mysli , ze bez DSL se daji usetrit penize. Tak tomu neni. Ja mel 2 roky DSL za 17 euro mesicne a flatrate na 500 MB za 5 euro mesicne. A od ledna jsem bez DSL a mam ten nejlevnejsi analog tarif a mam to polovinu mesicu o 10 euro drazsi nez DSL + flat a polovinu mesicu stejne drahe jako DSL plus flat = 22 euro. Tak beru DSL zase zpatky a je dnes jeste levnejsi nez vloni. Mame DSL s rychlostmi 1000 , 2000 , 6000 , 16000. Ted mam ve zvlastni nabidce DSL 2000 s neomezenymi GB a neomezenymi hodinami a na 3 mesice celkem za 9,90 euro. Zapojeni nestoji nic a tak je mesic jen za 3,30 euro a mohu pri internet radiu z ostrova Tonga i usinat. Za 3 mesice prejdu zadarmo na DSL 1000 za 17 euro mesicne a neomezene GB a neomezene hodiny flatrate za 5 euro mesicne , tedy DSL + neomezena FLAT za celkem 22 euro mesicne.
+18
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

13. 6. 2006 14:08 | Ema

Pan Jim Cramer z Floridy se dostal do let a zmoudrel. V 90. letech byl managerem velkeho hedge fondu a bral si kazdy rok 20% z vydelku toho fondu , tedy obral lidi sprosteji nez Viktor Kozeny a nahrabal miliony dolaru. Dnes uz investuje jen sam pro sebe a dela TV show o akciich a pise knihy a komentare a stranku www.thestreet.com V jeho nejnovejsi knize Real Money doporucuje rozdelit portfolio na maximalne 10 akcii podniku z ruznych oboru a sice od podniku s tim nejvyssim rustem zisku v oboru a soucasne akcii s tim nejnizsim P/E v oboru. A prodat akcii za par let , az by ten podnik v tom oboru nemel ten nejvyssi rust zisku , nebo ta akcii mela uz to nejvyssi P/E v oboru. Pri volbe akcii venuje 40% pozornosti managementu podniku , 30% rustu zisku podniku , 15% technicke analyze akcie a 15% venuje tomu , zda je nizke volume na burze u te akcie , zda je akcie spadla na dne a zatim ji nikdo nechce , zda je akcie jen za 1 az 15 dolaru a podnik stoji vice nez 100 milionu dolaru. Pan Cramer vi , ze podle technicke analyzy se neda uhadnout nejnizi kurz akcie , proto doporucuuje a sam tak dela , kupovati kazdou akcii v nekolika etapach s rozpetim mesice a mesicu.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

13. 6. 2006 13:51 | Ema

Pan Lawrence A. Cunningham , profesor na Boston College pise v knize Value Investing : " " Jen hlupaci ztrati penize investici do akcii. Investori , kteri vzdy zkousi vystihnouti spravny okamzik a ti , kteri nejsou schopni stanoviti hodnotu podniku , meli by se akciim zdaleka vyhnout. Ti nepostrehnou ani v pokeru , ze jejich penize budou brzy patrit nekomu jinemu. Poker a vyber akcii jsou pribuzne zalezitosi a nic pro lidi , kteri jsou prilis duverivi. " " Value investori si dukladne prohlednou bilance i managery a pro nesrovnalosti u firem Enron a Worldcom by jejich akcie nikdy nekoupili , anebo uz nekolik let pred krachem akcie prodali. Zatimco hlupaci pisouci knihy o tradingu , protoze s tradingem nic nevidelaji , jako Michal Cowen , mezi tim samym trusem v knize lzou i , ze Buffett by drzel i akcie Enron a Worldcom vecne , az by spadly na nulu.
+12
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

13. 6. 2006 8:09 | Franta

Já si ještě několik dnů počkám a opatrně začnu dokupovat pouze vybrané tituly v celém CECE regionu.
+17
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

13. 6. 2006 7:42

melo by byt receno, ze cesky akciovy trh je bez zahranicnich investoru jak ryba bez vody..a vzhledem k tomu, ze se investori stahuji ze VSECH EM trhu na svete, nejen z ceske republiky, jejich navrat neni "automaticky" - ze opet budou nakupovat, ze se vrati..
+35
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Spočítejte si

Finanční rezerva

měsíců
%
měsíců

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Jiří Šimáně

podnikatel, Unimex Group

Ondřej Bartoš

podnikatel a investor, Credo Ventures

Jiří Šimáně
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 1 duelů
×
Ondřej Bartoš
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services