Diskuze - Kdo vydělá na předčasném splacení úvěru? Banka, ne

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Další příspěvky v diskuzi (celkem 50 komentářů)

15. 5. 2021 12:44 | zdeněk Horký

pujčil jsem si penize proti zásavě rodiného domku.Po nezaplaceni splátky mě věřitel prodal domek v nedobrovolné aukci za polovic odhadni ceny.Ted byl po 14 letech odsouzen za lichvu za tuto činost mám naději dostat nějaké penize naspět
-1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

10. 12. 2014 20:42 | Martin Weber

Ty si fakt debil. Tady je řeč o podvodu, neoprávněném, neúměrném a nemorálním obohacení se záměrným nesdělením všech podmínek transakce před jejím podpisem a ty tu mluvíš poškozeným do duše. No měl by ses zamyslet. A uvědomit si, že není člověk špatný tím, že nedokáže, nebo nechce našetřit větší čásku na auto, dovolenou či televizi. Taky sem seděl v kanceláři autobazaru, kde mi nabízeli úvěry s klidně trojnásobným přeplatkem půjčené částky. To je podle tebe ještě banka?? Pro mě je to zlodějina.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

10. 12. 2014 20:33 | Martin Weber

A úplně totéž jako Ge money auto je i sAuto i podobné 'solidní' bankovní ústavy... Selský rozum ty čísla nebere, ale vše je prý naprosto v pořádku, dyť nakonec jsi to spotřebiteli podepsal.. Nicméně je to regulérní zlodějina. O tom nemůže být sporu.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

31. 5. 2013 11:52 | Milan

Mám půjčku od Home Creditu na zánovní vozidlo. Dopadl jsem bohužel tak, že za půjčku 192 000 Kč si tato spol. zaúčtovala navíc 72 000 Kč poplatek za poskytnutí úvěru. Pozor , nejde o úrok nebo RPSN to bylo dohodnuto na sympatických 12%. Dvě pracovnice autobazaru MAMA Car,as. a vlastně i prodejce úvěru mě v době prodeje usilovně přesvědčovaly, že na smlouvě uvedený poplatek 72000 Kč je pouze výpočet RPSN a že jako poplatek je to uvedené jen proto, že to tak Home Credit vyžaduje mít na všech svých smlouvách. Věřím tomu, že obě slečny v té době byly přesvědčeny, že mi říkají pravdu, později se mi přiznaly, že jsou takhle vyškolené prý přímo z Home Creditu. Zlodějna a podvod. Žádal jsem o zrušení smlouvy, ale Home Credit to neakceptoval
+9
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

19. 3. 2009 19:51 | Hadravová Bohdana

Zdravím všechny a jsem ráda, že nejsem sama která má velmi špatnou zkušenost s leasingem od GE Money. I já jsem si zakoupila v autobazaru své vysněné autíčko a bohužel jsem si nespočítala, kolik vlastně přeplatím. Výše úvěru byla 70000kč a celkem zaplatím 145000kč. V tu dobu už bude mé vysněné autíčko celkem vrak ale to už je můj a většiny lidí co si pořádně nespočítali výdělek této skvělé? banky. Problém podle nich není v tom, že platím pravidelně každý měsíc sjednanou částku trvalým příkazem, ale na smlouvě je datum splatnosti splátky o 5 dní dřív, než jim je tato splátka připsána za což mi účtují pokuty z prodlení. Nestačí vysvětlení, že mi chodí výplata na účet o 5 dní déle a převody z jedné banky do druhé trvají někdy nepochopitelně 3 i 4 dny, což způsobí že platba se opozdí. Udávám, že peníze posílám již 4 roky pravidelně každý měsíc nestačí že člověk zaplatí mnohem vyšší částku musejí přece ještě něco navíc vydělat a obyčejný člověk nemá žádné právo s tím nesouhlasit připadám si bezradná a navíc při jednání z bankou mám vždy pocit, že jsem vlastně hodně problémový zákazník na kterém ONI prodělávají. Přitom na každém rohu a v každé reklamě předhazují jak vycházejí svým zákazníkům vstříc. Každá půjčka je v podstatě nevýhodná, ale takzvaně výhodný lesinq od GE Money mi s prominutím přijde jako ZLODEJINA. Nevím jak se proti tomu bránit, ale kdyby existovala nějaká možnost, jdu do TOHO:-) s pozdravem B. Hadravová
+8
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

5. 2. 2009 21:49 | PetIceberg

Můj názor na GE Money a půjčky na auta. Jsem pět let vedoucí autbazaru a připravuju pro zákazníky mimo jiné úvěry. Pracujeme s několika úvěrovými/leasingovými společnostmi, mimo jiné i s GE Money Auto. Zastávám názor na jednom zákazníkovi vydělat jednou. Buď na autě nebo na úvěru.... vždy ladím věci tak, když si zákazník nechá jen trochu poradit, aby to bylo výhodné pro něho (zákazníka). Malér je, že se na valné většině autobazarů chovají přesně opačně. Problém je, že zákazníci málokdy počítají, kolik vlastně přeplatí (zkušenost mi říká, že je to cca 30% lidí), většině stačí že mají splátku na nějaké výši. Tragické je, jak málo lidí čte smlouvy. Když řeknu, že to jsou cca 3% klientů, nejsem daleko od pravdy ... myslím tím číst smlouvu před jejím podepsáním. Viděl jsem úvěrové smlouvy s GE Money Auto, kdy zákazník za Felicii za 80.000 se zálohou 10% předem za čtyři roky zaplatil 180.000Kč. Problém ale není v GE MONEY AUTO, ale v tom "lupičovi" z autobazaru , který dojednal takou smlouvu s GE MONEY ATO pro svého zákazníka. A chyba je v tom, že si zákazník nepřečetl, co to vlastně podepsal. GE MONEY AUTO jako jediná z úvěrových společností za poslední 2 roky v bodě 11 svých úvěrových smluv uvádí kompletní tabulku, ze které vidíte na korunu přesně kolik jste dlužni v každém jednom měsíci po celou dobu splacení. Je jasná, čitelná a naprosto srozumitelná. Dávejte pozor co podepisujte.
+8
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

27. 11. 2008 12:53 | Lukas

Po přečtení těchto příspěvků mě napadá jediné...Co kdybyste vy všichni, kteří si půjčujete a nadáváte na lichvu, začali u sebe? Kdo potřeboval peníze? Kdo chtěl jet na dovolenou? Kdo chtěl auto? Kdo chtěl novou televizi? Banky vám pouze umožnily vaše přání. A že si něco naúčtují? No NENÍ TO CHARITA - JE TO BANKA.Číst umíte všichni. Podpis smlouvy je většinou dobrovolnou aktivitou. A pokud nejste schopni akceptovat jejich podmínky, tak je tu jedna naprosto přesná rada: Nepůjčujte si a smiřte se životním standardem, na který máte. Pak už vás nebude nic trápit - snad jen ta nová televize, co si pořídil soused...o))
+4
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

7. 6. 2008 16:54 | magda

máme s GE Money auto velice špatnou zkušenost, neznáte náhodou více lidí touto firmou poškozených?Děkuji za odpověď a přeji pěkný den.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

7. 6. 2008 16:43

Citace / 22.09.2007 01:15

Koupil jsem auto, ojetinu, na celé zaplacení nebylo hned ale během roku se blížila výplata z úspor. Využil jsem zdánlivě výhodné nabídky a podepsal úvěrovou smlouvu u GE Money Auto. Poradce v autobazaru pěl chválu na výhodnost produktu, doporučil co nejdelší dobu splácení (72 měsíců) aby byly co nejmenčí měsíční částky a po půl roce se zabývat splacením celé částky - 167.000 Kč. Po půl roce mi bylo orientačně sděleno, že bych si měl připravit 220 .000 Kč. To mne zaskočilo. Při uzavírání smlouvy jsem si ji opravdu prčlivě pročetl a byl v domění, že jí rozumím. Kámen úrazu je v položce Dosud neuhrazené náklady poskytovatele úvěru vynaložené na služby třetích stran. Po jedenácti splátkách si věřitel do dohody o předčasném ukončení úvěru zakalkulovat na tento účel částku přes 34 tisíc Kč. A to považuji za lichvu. Platil jsem řádně - pravidelně a včas, nemusel mě nikdo upomínat, nevznikly náklady na exekuce, soudy a podobně. Vážený věřitel světově renomovaného jména byl ochoten mi půjčit na necelý rok částku 167 tisíc s výsledným čistým ziskem 81.347,40 Kč - není to neoprávněný finanční prospěch? Náklady na platby úhrad havarijního pojištění a pojištění případné neschopnosti splácet úvěr do toho nepočítám. Cítím se podvedena zatlačen podepsat dohodu - jinak by úvěr pokračoval dále. Můj dovětek k podpisu u dohody skartovali, protože jsem vyjádřil nesouhlas. Rád bych se spojil s dalšími, co mají negativní zkušenost s GE Money Multiservis, a.s. a záležitost nenechal být.
+8
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

6. 3. 2008 12:15 | anna

V dnešní době mladí lidé si všechno nakupují na dluh, ale kolik vlastně zaplatí navíc to si asi nespočítají u Home creditu 1x tolik. Je určitě lepší našetřit a nedávat podvodníkům vydělávat.
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

25. 10. 2007 21:52

Mam uplne stejnou zkusenost jako vy,ale obavam se,ze s timto jednanim GE nic nezmuzem.Soudni jednani s takovymto kolosem by pro nas dopadlo financni katastrofou.Castecne si za tuto situaci muzeme sami,nasi zbrklosti a neopatrnosti.Pro priste uz nebudeme sazet svoje podpisy na vse,co nam kdo predhodi.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

22. 9. 2007 1:15

Koupil jsem auto, ojetinu, na celé zaplacení nebylo hned ale během roku se blížila výplata z úspor. Využil jsem zdánlivě výhodné nabídky a podepsal úvěrovou smlouvu u GE Money Auto. Poradce v autobazaru pěl chválu na výhodnost produktu, doporučil co nejdelší dobu splácení (72 měsíců) aby byly co nejmenčí měsíční částky a po půl roce se zabývat splacením celé částky - 167.000 Kč. Po půl roce mi bylo orientačně sděleno, že bych si měl připravit 220 .000 Kč. To mne zaskočilo. Při uzavírání smlouvy jsem si ji opravdu prčlivě pročetl a byl v domění, že jí rozumím. Kámen úrazu je v položce Dosud neuhrazené náklady poskytovatele úvěru vynaložené na služby třetích stran. Po jedenácti splátkách si věřitel do dohody o předčasném ukončení úvěru zakalkulovat na tento účel částku přes 34 tisíc Kč. A to považuji za lichvu. Platil jsem řádně - pravidelně a včas, nemusel mě nikdo upomínat, nevznikly náklady na exekuce, soudy a podobně. Vážený věřitel světově renomovaného jména byl ochoten mi půjčit na necelý rok částku 167 tisíc s výsledným čistým ziskem 81.347,40 Kč - není to neoprávněný finanční prospěch? Náklady na platby úhrad havarijního pojištění a pojištění případné neschopnosti splácet úvěr do toho nepočítám. Cítím se podvedena zatlačen podepsat dohodu - jinak by úvěr pokračoval dále. Můj dovětek k podpisu u dohody skartovali, protože jsem vyjádřil nesouhlas. Rád bych se spojil s dalšími, co mají negativní zkušenost s GE Money Multiservis, a.s. a záležitost nenechal být.
+47
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

14. 6. 2007 21:43 | Milan

Mám půjčku od home credit 20000,zplátka je 800 kč,a úroky činí 820 kč měsíčně,takže no comment.....nesplatít e ji ani za 1000 let,leda zvýšit splátku,a v životě už si od takových společností nic nepůjčit.
+27
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

14. 5. 2007 16:09 | JJ

O lichvu se určitě nejedná, aspoň ne podle zákona. Peníze jste si půjčil na stanovenou dobu a Beneficial Finance počítala s tím, že po tuto dobu budete splácet. To, že se po několika měsících rozhodnete předčasně splatit je v pořádku, ale Beneficial Finance tím vzníká nárok na část z ušlých úroků, které byste jinak platil. Příště si půjčete na kratší dobu-poplatek za předčasné splaceníby nemusel být tak velký
+65
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

5. 2. 2007 22:31

Vzal jsem si u BENEFICIAL FINANCE 8.3.2006. 116.000,- při splátce 3203,- a 25.10.2006 navýšil na 157.192,- při splátce 4.339,-. Dnes 5.2.2007 jsem chtěl vyplatit půjčku předčasně a sdělili mi ,že mám zaplatit 176.379,- . Mají měsíční výpovědní lhůtu, tak uvidím kolik to bude s touto výpovědní lhůtou. Pozorně si smlouvu přečtěte, než jim dáte pořádně vydělat. Tak trošku LICHVA.
+43
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

25. 1. 2007 15:34 | Hana

No, co k tomu říci. také si půjčuji, mám i kreditky, splácím pravidelně i předčasně, nevidím v tom žádný problém. A že si banky účtují ? S tím se stejně nedá nic dělat, při dnešních velikých výdajích za bydlení, jídlo, auto, chaty, bytové zařízení, dovolené mi připadá směšné se handrkovat o stokorunu na poplatcích, když za celý svůj život vydáme mnohem víc?
+19
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

17. 11. 2006 16:31

Aš budete čist tento članek tak duchod je 4500kč omlouvam se za překlep.
+21
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

17. 11. 2006 16:27

Mužu vam říc jen jedno za svuj živit jsem si od nikoho nepujčila ani korunu ale ted jsem potřebovala pujčit v televizi nabízela banka 50 TISÍC JEN ZA 899KČ JELIKOŽ JSEM V INVALIDNÍM DUCHODU ktery pobíram jen 45000kč tak jsem si říkala že bych to mohla z duchodu zaplatit.Ale banka my tu pujčku na duchod nedala prí je to málo tak my řekněte naco dělají takovou reklamu když vam nic nedaj.tak jsem odešla s prazdnou.
+54
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

2. 8. 2006 22:15 | Já pepa

Když čtu Vaše příspěvky,tak to vypadá,že planeta je plná chytrých lidí,kteří si přečtou smlouvu s bankou a vědí, co v té smlouvě je. Smysl smlouvy je přece ten, aby si klient všechno přečetl a nevěděl vůbec nic, protože to, co je ve smlouvě ,bude zjišťovat až postupně, až bude narážet na problémy, že něco chce a ono to nejde, protože to je někde ve smlouvě upraveno ,dovedně ukryté v textu,aby si toho člověk hned nevšiml. Právnictví je gaunerství, které se studuje na vysokých školách,aby mohli gauneři okrádat chudáky podle zákona. Tak Vy ,co jste chytří to těm gaunerům nandejte.
Pepicek Vomacek alias pepa z depa
+28
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

31. 7. 2006 20:24 | vera

Každý si musí nejdříve přečíst podmínky úvěrové smlouvy .Pokud člověk přemýšlí může se mu to vyplatit . Banky všechny si účtují nějaké poplatky . Ostatní nebankovní společnosti mají popl. rozpočítaný již ve splátkách . Pracuji pro GeMoney Multiservis a tam se to vyplatí do 4 měs.splatit úvěr např. na 32 tis. přeplatí pouze něco kolem 1000 kč . Říkám tomu přelévání peněz a pokud to lze kombinovat Home Creditem je to bezúročně . Hlavně zajímavé pro podnikatele ,kteří čekají na proplacení faktury , mohou takto řešit své finance opakovaně , pokud splácejí pravidelné bez prodléní jediného dne . Během jednoho roku si může přelévat peníze několikrát do roka . Žádat a vracet To je přeci super .
+39
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Informace na této stránce mají povahu diskusního fóra pro registrované uživatele. Byť je pro publikování příspěvku vyžadována registrace, vydavatel neručí za pravdivost zveřejněných informací a neověřuje jejich faktickou správnost či autenticitu. Pokud jste zaznamenali příspěvek, který by tu být neměl, napište nám na redakce@penize.cz

Stránka 1/3

Předchozí

1

Spočítejte si

Výpočet čisté mzdy 2024

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Jiří Šmejc

podnikatel, Home Credit

Pavel Juříček

podnikatel, Brano Group

Jiří Šmejc
ÚSPĚŠNOST
50,00 %

z 2 duelů
×
Pavel Juříček
ÚSPĚŠNOST
25,00 %

z 4 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services