Diskuze - Osobní bankrot: nová naděje pro dlužníky

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Další příspěvky v diskuzi (celkem 45 komentářů)

28. 11. 2012 11:21 | Lenka Lamleinová

Dobrý den, určitě může toto přidat...
-1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

10. 5. 2010 19:37 | leontýnka

Dobrý den chci se zeptat může si někdo zažádat o osobní bankrot ,když si před tím vzal na půjčku nábytek a ted to chce nahlásit do osobního bankrotu s ostatními pohledávkami. Předem moc děkuji za odpopvěd.
-1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

5. 5. 2010 12:11 | Erika

Dobrý den chtěla bych se zeptat zda mohou požádat o osobní bankrot,nebo jinou možnost oddlužení i invalid.důchodci?Jak je možné že stát dovolí někdy exekuce přesahující 50 i 150 tis.Kč navýšením nákladů nad dluh, z minimál.částek 600,-Kč, 8 tis. Kč o kterých člověk neví , třeba deset let zpět a déle, může ho zažalovat u soudu,rozhodnout bez přizvání tohoto dotyčného ,aby se možnost bránit,nebo měl tuto ,,možnost ,tento malý dluh je-li oprávněný a chtěl jej uhradit v počátkovém stadiu.Soud vydá rozhodnutí bez vědomí dotyčného. Toto se děje u velkých firem Telefonika/T mobile,O2 a pod.,i u zdravotních pojištoven,Multiservisu a karet OK a jiných.Jak toto bezpráví podvodné jednání stát dovolí?? Vždyť je to bezdůvodné obohacování a chytristika těchto firem,kteří mají miliardové zjisky z podvodů.!!!
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

1. 10. 2009 20:25 | šárka roušarová

DOBRÝ DEN ,CHTĚLA BYCH RADU KDE A JAK MÁM ZAŽÁDAT O OSOBNÍBANKROT DĚKUJI
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

5. 1. 2009 19:04 | lucka

dbry den,chtela sem se zeptat ohledne oddluzeni co je k tomu potreba a kde muzu zadat dekuji moc
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

3. 12. 2007 3:49 | Joseph

no ty si teda chuj. Mi dluží lidi už přes 3 miliony , ale co ty si za hovado jsem ještě neviděl. Přál bych ti poznat lichváře, a pak by sis pěkně nasral do huby.
+59
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

30. 11. 2007 11:57

a co takhle kdyby zamestnanci nekoukali na to kolik bude premii za uzavreni smluv,a lepe hodnotili a proverovali si klienty,a pak ty penale ktere megarychle rostou.....kdyz da banka i 4 vysoke pujcky jedne osobe a k tomu i dalsich 5 bank!! co ....cekate??? do hajzlu s vami,sobci kteri nak postradaji to srdce a zapominaji ze jsme lidi a ne zvirata....... nashle.......
+7
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

30. 11. 2007 11:46

hezky den, osobni bankrot je aspon trochu serioz.reseni... nebot si myslim ,ze jinak by se to melo hnat az do bruselu..... mnoho lidi se zadluzilo,jen protoze to bylo tak snadne,lehke nabiti.... a jak se rika kolace bez prace,tomu nerekne nikdo ne..... -pujcku dali kazdemu,nic si neoverili,nikdo z tech zamestnancu,co pujcky uzavirali,se nezajimali a profesialne nezhodnotili zda je ten ci onen duveryhodny ci zda si to bude moci dovolit v budoucnu....kazdy z nich videl jen premie za dalsi uzavrenou smlouvu.... vsechny me dluhy jsem si natropila ve svych 18! tehdy mi rozhodne nedochazelo jake problemy si delam,a kolik prace bude to dat do poradku... je mi 25,az ted se dostavila nejaka zodpovednost,a myslenka na rodinu..... jenze.... dluhu az nad hlavu,k tomu penale vetsi nez samotny dluh.... cela leta pracovala na cerno... no reknete,jak mohli ze zdraveho rozumu dat mlade divce,bez prace tolik pujcek? jednoznacne neduveryhodny klient.....takze muj nazor za vse muzou oni,a jejich zamestnanci hnaci vyssi mzdou..... osobni bankrot,je dukazem ze na mem nazoru je šprocha pravdy! banky dostanou 30% z dluhu ...... to je podle meho fer.... a zpusob jak se nas stat dostat na uroven,diky bohu za unii,vlada ma nad sebou kontrolu...a jinak to nejde.....
bude dobre!!!! nase deti se budou mt dobre... a to je pro me nejdulezitejsi..... zdravim a preji hezky den...
+49
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

14. 11. 2007 11:35 | richardson

jo to by bylo pekne ale co kdyz jednou se najde vetsi chytrak nez ty a dostane te do takovych problemu a nebo se tam muze dostat kazdy z citovych duvodu rozchod ,rozvod a umrti takovy clovek treba byt na dva mesice vypnul ale potom by se snazil sebe vic uz se zpatky na kone lechce nedostane protoze ze utopi jak mesicni splatky na ktere nema a uroky mu rostu do takovych vysin ze ma problemy ne na 5 let ale na 50!!! protoze nekde kdyz situace je tezka pozada o odlozeni splatek banky vam to nepovoli !nebo vas vyradi z uradu prace a nemate vubec zadny prijem nechodi platby na ty dane ucty tak vam je zrusi vypnou elektrinu plyn a chteji vas vystehovat myslite ze je to dobre na psychiku cloveka a jeste vam reknou ze jim je to jedno oni chteji penize a odkud je vemete zalezi na vas !!!!a ze jste pracoval 10-20 let uz nikoho nezajima to bylo jednou zapomete zajit na urad prace a po mesici vas vyhodi nemate nic jenom vetsi dluhy
+16
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

14. 11. 2007 11:16 | richardson

dobry den ja se do tehle situace dostal takze bych mel o tehle spusob zajem ale chtel chtel bych vedet mohl bych zacit pracovat na vlastni zivnostensky list abych ty vydelky byly prece jenom vetsi a mohl to rychleji splacet dekuji za odpoved
+34
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

2. 11. 2007 12:48 | Eli

Dobry den, mam dotazek: Ne svou vinou, ale svou naivitou a hlouposti jsem se stala dluznikem. Nechala jsem se premluvit k ruceni, bohuzel je to jiz pres 5 let, a ja jsem nedavno zjistila, ze osoba, ktere rucim nejen ze pujcku nesplaci (chybi ji splatit vic nez si pujcila), ale navic ma furu dalsich dluhu, ktere dosahuji dosti vysokych cisel. Mohu ja jako rucitel nejakym zpusobem pouzit tento novy zakon, nebo vsechna iniciativa musi vychazet primo od dluznika? Vim, ze si reknete, ze jsem byla blba, kdyz jsem souhlasila s rucitelstvim. Tehdy mi to nedochazelo, mozna taky proto, ze kdyby se radne splacelo, tak dnes je vsechno v poradku. Ale protoze se nesplaci, nic se nepohnulo. Navic jsem kvuli tomu v registru dluzniku, takze jakekoliv plany na vlastni bydleni a na spokojeny zivot cele me rodiny jsou pravdepodobne v nenavratnu. Mate nekdo podobne zkusenosti s ruceni, neplacenim? Muzete mi poradit jak by bylo mozne tuto situacu resit? Vim, ze reseni je placeni za dluznika, ale to je snad az ta posledni moznost. Dik za vase nazory.
+21
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

7. 6. 2007 18:06

Já bych osobně stanovila i nějakou odpovědnost těch - mnohdy pochybných - "půčovatelů". Teď jsem se setkala s případem, kdy jedné osobě půjčily dvě firmy nabízející rychlé peníze. Ta osoba přitom už 10 měsíců nepracuje, i když by mohla. Nepracuje prostě proto, že se jí nechce. A ještě k tomu u té jedné firmy si půjčila na sebe a dokonce i na dospělou dceru, která se o tom dozvěděla až v momentu, kdy po ní urgovali platbu. Tak co to je ?? Jakmile by se prokázalo něco podobného, měli by smůlu. Klidně bych viděla někde v zákoně, že pokud se prokáže, že člověk není schopen půjčky splácet, přitom je jeho solventnost stejná jako v době, kdy si půjčoval, tudíž si to nikdo neověřil, sprostila bych ho všech dluhů.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

15. 2. 2007 20:53 | SEKac17

Zdravím pane,
dnes jsem se informoval a dle pruběhu utváření zákona je možné pojmout do tohoto oddlužení též i výkony exekuce.Máte stejný názor?
+9
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

26. 1. 2007 3:27

Byl tady i statní exekutor na dva dluhy 72+12tis kc. a i on se podivovval že tu u mě doma není nic nové. Nic nikde nemám schované ani napsané na někoho jiného- víte mě vychvávali naši ročník 1005-1911 a tak asi jsem moc důvěřivý a čestný naši říkali Na svět přijdes s čistým štítem a zadkem ,mněl bys tak i odejíd. Už v té době kdy tyto dluhy vznikaly jsem trpěl hlady a to jsme chodil do parku na padaná jablka a podobně kam jsem se na el.inval.vozíku dostal. X-krát jsem měl hlad a to se stává (hlad ze nejite nic par dni a pak trebas ta padana jabka) často i ted. Invalida je lehce k sestřelení prostě se mu obstavý důchod a hotovo. At má na nájem inkaso a jídlo či ne. Ted nemohu zajít ani do banky protože čékám na dovezení nového el.invalidního vozíku. Ten současný mě neodvezl od obvodní dopktorky protoze tam byla fronta a za tri hodky se vybil. Prosím,jde najít cesta jak s toho všeho ven.Jsem na to sám a ti dva na půjčkách podepsaní nejsou a nepomohou. Děkuji za pomoc a ochotu
+39
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

26. 1. 2007 3:26

pokud by\ vse bylo redy klidne si umim predstavit misto bance platit do tzv. spolecneho fondu trebas i 3000kc. rekneme se sjde takle 100-1000 lidí. A nikdo s tech penez nedostane ani kacku ale donese učty trebas jako ja za 260tisic. a ty se mu zaplati. timto spusobem i kdyz by nekdo dluzil milion tak se to hrave zaplati. a jak dlouho to kazdej bude posilat -tolik kolik si pujcil deleno mesicni splatkou- teda ja 260tisic deleno 3000 kc 87 splátek 8let. a ten milion za stejných podminek 27 let. i vy si musite ujasnit zda mate na takovýto projekt cas prostor vydrž a energii.a to rikam splatka je 3000kc.rekneme ze v prumeru jeden clovek dluzi 250tisic.a bude registrovano 1000osob tak se mesicne sejde u splatky 3000kc jen 3mil teda se pomuze pokud berem prumer 250 na osobu hned prvni mesic 12lidem. i tak je vse velmi osidne-proc? rekli jsme tisic osob . to je jen 144 za jeden rok a exekuce me tlaci dnes a jsem li na 1000 miste dostanu ty prachy ale az 7 rok. a to je nerealné. jo slo by to mit tak do zacatku kapital trebas gatas majitel windosw- da na učet miliardu a s te se zaplati dluhy a tam bude jak uz psano kazdej splacet 3000kč asi 8let.ovsem pokud by se i vytvorilo na tento ucel sro. a to si vzalo uver (asi 2,5 miliardy pokud by každy s tisice registrovaných potřeboval 250tis.kč) tak pri uroku jakke jsou u bank by samotné urok sezral splatku teda to 1000osob krat 3000kc. berme ze urok je v prumeru 12%. a ze to tak je no to je asi duvod spolu s inflaci ze jsme se dostakli do neresitelne situace v oblasti dluhů. a asi s toho nejde jen tak ven. pokud se dnes kodokoliv rozhodne zacit podnikat trebas jen jako svadlena aby se s tech dluhu dostal jen se vic a vic zadluzi : naklady- sici stroj ,nitě (vite co stoji spulka-a co stoji prumsl baleni?),jehla,latka, dalsi potreby zip knoflik atd. neverim ze to jde a dluznikum nikdo nepujci ani korunu tak jak zacne.? podumej jo podumej. ne to neni sranda a neni to jednoduche reseni. zdravim vsechny .
V kostce- Mám dluhy a byly vytvořeny půjckama a utracenim statního příspěvku v celkové výši asi 240 tis.kč. Mám zájem dluhy zaplatit,ale pokud např s půjčky 40 tis.kč budu splacet 1000kč tal to nepokryje ani debit úrok. Koncel lonského roku mi uplně obstavili plný inval.důchod na zaplacení dluhu za internet- 24tis.kc. + poplatky celkem 34tis. ted mám na krku tri exekuce-stacilo by mi splacet každemu 1000kc. a tak vse postupne rekneme za 20let (podle úroků do smrti to zaplatit nejde.) vše splatit. Dál mám soudem stanovené srážky na nějaký dluh ato ve výši 1842kč. Jsem invalida s vrozenou chorobou Hemofiliie A težkého stupně , faktor pod 1%. s plným inval důchodem od mládí tedy od dosažení plnoletosti. Je nějaká reálná možnost jak vše splatit? Půjčky si defakto na me udělali dva zdravy a nikdy se obchod nerozjel- už v té době jsem vše platil a prodal vše co melo nejakou cenu aby bylo ny jídlo čí na benzín nebo na půjčení přívesu .
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

26. 1. 2007 3:23

odpoved na web forum: klidne si umim predstavit váš projekt v praxi bude platit a to uz je hodne stare ze pokud se sejdou lidi na fotbalu trebas kdys byla spatrakiada sešlo se v hledisti 200tisic lidi a kazdej da jen 1kc tak se pomuze naraz a hned. uz i tato revoluce to na svem zacatku ukazala-manzelum ukradli na na nabytek a lidi se hned tam venku slozili a seslo se asi o 30tis.vic.
+26
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

12. 1. 2007 20:59 | taky věřitel

v článku se píše: Naneštěstí každého z nás může postihnout např. ztráta zaměstnání nebo dlouhodobá nemoc, peníze na splátku chybí a pokud dlužník problém odmítá řešit, může mu situace snadno přerůst přes hlavu. Většina bank se snaží problémy se splácením řešit mimosoudní cestou, ale pokud dlužník nespolupracuje, je jen krůček k tomu, aby na vymáhání pohledávky nastoupil exekutor.
takže: 1) úvěr lze pojistit, v případě větších úvěrů je to dokonce povinnost 2) POKUD DLUŽNÍK PROBLÉM ODMÍTÁ ŘEŠIT.... ??? A jsme u toho... pokud to odmítá řešit, tak nemá právo ani na desetník odpuštění z dluhu 3) POKUD DLUŽNÍK NESPOLUPRACUJE.... kde to kurňa žijem??? Zase zákon pro hajzly !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Fakt zavést dlužní otroctví. Pokud bude dlužník, který je problém odmítá řešit a nespolupracuje, tak bych mu odebral veškerá občanská práva s výjimkou práva na život a stal by se otrokem svého věřitele. Ten by s výjimkou rozhodnutí o jeho smrti rozhodoval o jeho dalším životě, kdy a jak pracovat, kdy jíst, kdy spát, kdy vstávat, kdy se třeba anebo vůbec se nesetkat s rodinou... Samozřejmě žádné volební právo, nesměl by bez svolení ani cestovat či dokjonce opustit místo, které věřitel určí.
JEDINĚ TOTO POMŮŽE PŘED SVINĚMI DLUŽNÍKY CO NESPOLUPRACUJÍ !!!!

Ve starém římě to měli dobře vymyšleno... a dle dochovaných záznamů dlužníků rapidně ubylo !!!!!
+15
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

12. 1. 2007 20:48 | věřitel

tady je jeden problém... jít z basy "na půlku" domů je problém toho, kdo ti dal trest - tedy státu. Pokud ti odpustí trest, tak proč ne.... věřitel ti také může odpustit splátky a nechat tě být... Ovšem tady stát bez náhrady zvýhodňuje dlužníky, co nemají snahu se z toho dostat...
Hm, pokud ten zákon začne platit, tak věřte, že převedu svůj skromný majetek na své okolí... samozřejmě s tajným zajištěním o kterém se nebudu rozmlouvat, nechám si minimální mzdu v zaměstnání, kde mi jinak budou platit načerno (s ohledem na tuto praxi v mnohých firmách, zejména v oblasti služeb toto není až takový problém), budu bydlet a řádně platit skromnýá nájem an baráku, který postavím z napůjčených peněz (dům samozřejmě nebude můj) a po několika letech se budu chechtat - HESLO, KDO NEKRADE OKRÁDÁ RODINU BUDE PLATITI VÍC NEŽ ZA KOMANČŮ... :-(
-2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

12. 1. 2007 20:34 | věřitel

hele woe, věřiteli i exekutorovi jde o jedno. Dostat z tebe peníze... NEŘÍKEJ, ŽE JSI DOŠEL ZA VĚŘITELEM, POCTIVĚ JSI VYLOŽIL SITUACI, NASTÍNIL MOŽNOSTI SPLÁTEK, KTERÉ JSOU V TVÝCH OPRAVDOVÝCH MOŽNOSTECH, ABY JSI NĚJAK ŽIL A ON MĚL ROZUMNÉ PENÍZE (žádných usmolených 50 korun měsíčně), NAŠEL SI DVĚ.. TŘI ZAMĚSTNÁNÍ, ˇALESPOŇ NA DOBU DVOU.. TŘÍ LET, POTOM JEN DVĚ ZAMĚSTNÁNÍ A POCTIVĚ SPLÁCEL A POKUD JSI NEMĚL NA SPLÁTKU, TAK JSI SÁM ZAVOLAL VĚŘITELI NASTÍMIL MU SITUACI A POSLAL ALESPOŇ 50% SPLÁTKY S TÍM, ŽE ZYBTEK JSI UHRADIL DO 6 MĚSÍCŮ.
NELŽI, ŽE TOMU TAK BYLO !!!! A VĚŘITEL VYHRÁL SOUD A TY CHUDNKA....

Já jsem vlivem jednoho posr...ýho mého dlužníka neměl na splátky bance, státu i soukromým věřitelům... A HLE, PŘES POČÁTEČNÍ NEDŮVĚRU JSEM SE U NICH ZAPSAL TAK, ŽE POKUD OPRAVDU VÝJIMEČNĚ NEMÁM, TAK MI I DVĚ SPLÁTKY POSEČKAJÍ. Nejvíce flexibilní je paradoxně stát, resp. finanční úřad.
-5
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

12. 1. 2007 20:25 | věřitel



Tak nějak to vidím já, jako věřitel a dlužník v jedné osobě.

btw. nestěžujte si u internetu a běžte kurňa něco dělat !!!!
-1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

Informace na této stránce mají povahu diskusního fóra pro registrované uživatele. Byť je pro publikování příspěvku vyžadována registrace, vydavatel neručí za pravdivost zveřejněných informací a neověřuje jejich faktickou správnost či autenticitu. Pokud jste zaznamenali příspěvek, který by tu být neměl, napište nám na redakce@penize.cz

Stránka 1/3

Předchozí

1

Spočítejte si

Výpočet čisté mzdy 2024

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Martin Kasa

podnikatel a investor, Ticketon.cz

Jiří Paroubek

politik

Martin Kasa
ÚSPĚŠNOST
50,00 %

z 2 duelů
×
Jiří Paroubek
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services