Diskuze - Zvýšení DPH na stavby pro bydlení: máme se bát?

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Další příspěvky v diskuzi (celkem 28 komentářů)

7. 1. 2008 18:31 | d-wink

Myslím, že kdo nepostavil do teď, tak už nikdy levněji nepostaví.
-5
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

12. 12. 2006 15:42

Dobrý den, poraďte nám, prosím, jestli se do celkové podlahové plochy počítá i druhé patro (vlastně podkroví). Ptáme se z důvodu zvýšení DPH - sociálního bydlení. Přízemí máme i s garáží, která přímo sousedí s domem 125m2. Děkujeme za odpověď.
+96
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

23. 7. 2006 23:08

Stále přemýšlím o otázce zda mi stavební úřad povolí probourat příčku mezi dvoumi sociálními byty koupenými s 5% DPH po roce 2008. Když mi to povolí tak svolí k daňovému podvodu. Finanční úřad mě vyměří doplatek na DPH, ale když příčku obnovím tak by mi DPH vrátil, či mě nařídí příčku obnovit + pokutu,. Napadají mě minimální požadavky na dělící konstrukci mezi byty, aby se jedalo o dva byty. Prostě milion spekulací. Já bych zavedl jednu sabu DPH na všechno, věci jako léky, vozík pro invalidu ......brambory.... a pod bych od DPH bych osvobodil od DPH, míň by se tak kradlo DPH a zmizelo by mnoho spekulativních plátců DPH, vše by bylo jednodušší, lidi morálnější (nepocítili by tolik pokušení). DPHáčkem bych nic kromě uvedeného osvobození nedotoval. Dotoval bych jinak než sníženou sazbou DPH: Kopíš si kotel na biomasu, přines kolaudační rozhodnutí a fakturu od instalatéra, za každou kilowatu výkonu Ti dá FU z fondu DPH a podpory ekologického vytápění 1000 kč, musíš však mít kotel instalovaný po dobu 6 let, když ti odejde(koupil si si šmejd nbebo jsi ho špatně provozoval) nebo ho prodáš, musíš peníze vrátit, případná kontrola by ti v případě nesplnění této podmínky dala pokutu ve výši 5 násobku vrácené částky. Žádné uplácení při získávání dotace, žádné popírání právního nároku na dotaci, zase jen prostor pro "českej smrádek" a spekulaci. Splauješ mokrý dříví "smrdíš a jeduješ" vrať dotaci nezasloužil jsi si jí a zaplať pokutu. Zateplil jsi si barák přines kolaudaci, prohlášní firmy o množství a kvvalitě dodané izolace a fakturu od firmy, za každý kubík izolace dle kvality dostaneš např. 800 Kč. Zateplí si barák firma, za každý kubík izolace dle kvality si může např. okamžitě odečíst z daní 1000 Kč, žádný přelévaní nákladů z položky do položky, spekulace, vše je jasné, na vše je nárok, žadné úplatky, pokuty za podvod jsou velké. Vyřizovaní takových doatcí zvládne jakékoli bába z úřadu a stráví nad tím max. 20 minut, žádný úplatný komise za získání doatace. Prostě přál bych si duševně zdravý národ, který nebude motivovaný ke spekulativnímu jednání i za cenu jednoduššího přístupu, který nezohledňuje další okolnosti.
+41
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

30. 6. 2006 22:01 | Harry

S rovnou daní to už nevypadá tak růžově..
+54
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

11. 6. 2006 6:38 | dude

máte pravdu, ale ten smích pomalu opadá. Protože vymýšlet neustále jak stát a jeho zákony obejít je strašně únavné a člověk pro ono obcházení nemá potom ani pořádně čas na práci. A´t se jedná o DPH, pracovní zákoník atd. existuje a bude existovat spousta mezer, ale ten čas než to najdete a vymyslíte jak to obejít......
+20
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

11. 6. 2006 6:33 | dude

absolutně svámi souhlasím. Vždy, když se objeví dvě různé sazby, budou to lidé obcházet. viz LTO. Je proto třeba změnit systém a zavést jednotnou daň. Když jednotnou tak tím myslím i na potraviny. Problémem je citlivost určení výše sazby. Ale na to máme dost fundované lidi tam nahoře.....
+36
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

11. 6. 2006 6:29 | dude

Jarmila vždycky mi radila....., na každé faktuře ať se jedná o opravu RD nebo silnice je někde dole kolonka DPH a o tuto částku se zvyšuje hodnota faktury. Takže DPH pro plátce je průtoková položka, tedy ho moc nezajímá. Pro neplátce je to strašně vysoké číslo, které mu každý měsíc ukrajuje z jeho výplaty.
+69
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

1. 6. 2006 8:26

Podle tebe to snad byla "paní" ;.p?
+44
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

1. 6. 2006 7:57 | Sid

Milý Julíku, kdybys víc četl a byl méně nasraný, tak by ses dozvěděl, že náš nejvyšší nedávno slavil se svými kumpány znovu zavedení kapitalismu v Čechách. Takže asi ta příručka měla pravdu. Jinak ale jediná záchrana je stan a velká pláň.
+65
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

1. 6. 2006 7:51 | MArtin

vymazáno Redakce Penize.CZ
+85
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

31. 5. 2006 12:48 | stavar laik

A co je jako ta DPH? nakupuji na opravu domu material vsude mozne a vzdy se me ptaji "chcete to s dokladem nebo se slevou?" - hadejte co odpovim :-)))
+11
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

30. 5. 2006 19:39 | Jarmila

Ona má DPH nějaký vztah ke stavu silnic? Já myslela, že kvůli silnicícm je tu spotřební daň z pohonných hmot a silniční daň, kterou platí podnikatelé. Původně bylo % D PH na všechny služby. Dneska mám dojem, že je 19 % skoro na všechno.
-24
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

29. 5. 2006 23:38

Vliv DPH na Tebe, moulo: budeš jezdit po našich pěkných silnicích ještě hodně dlouho. Stát od r. 1948 do roku 1997 se pěkně zdiskreditoval. a někteří si z toho dnes chtějí dělat trafiku.
+42
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

29. 5. 2006 23:33

Pravděpodobně lidstvo zahubí spíše než srážka s cizím vesmírným tělesem vlastní zloba: Proč se tím ale zabývat - blahopřeji ke kolaudaci.
+18
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

29. 5. 2006 23:32

Pravděpodobně lidstvo zahubí spíše než srážka s cizím vesmírným tělesem vlastní zloba: Proč se tím ale zabývat - blahopřeji ke kolaudaci.
+33
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

29. 5. 2006 13:28 | Julik

A to si uvdomte, ze vsechno to stejne uz kupujete za sve zdanene penize dani zhruba ve vysi 30% :-(( kurvy nenazrany. Pamatuju jak nas za komancu ucili ve skole ze Feudalove potazmo kapitalisti byly vykoristovatele, protoze chteli desatky ! Co je tenhle stat ?
+20
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

28. 5. 2006 16:36 | Tomáš Marný

Za bolševiků měl rodinný dům nejvíce 5 obytných místností, nepočítaje v to kuchyně. Takže typická vilka se dvěma byty 3+1 nebyla vilka, ale činžák, s kterým mohli soudruzu na národním výboru zacházet jako se svým. Takže se z jednoho bytu 3+1 udělaly 2 byty 1+1, a z vilky byl najednou rodinný domek... Protože dneska vymýšlejí předpisy ještě větší idioti než za bolševiků, nebude těžké definici podobným způsobem obejít.
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

27. 5. 2006 14:36 | STAVEBNÍK

PROČ se tu stále zabýváte 5% nebo 19% DPH, když, dle preferencí pravděpodobně volby vyhraje ODS a ta má jednotnou DPH 15%??? A tato daň bude platit už od 1. ledna 2007 - tedy za 7 MĚSÍCU!!! Proto už mám zkolaudováno:-)))
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

27. 5. 2006 12:12 | Pavel

Ale já přesto věřím, že kdo bude chtít tak si poradí.
+21
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

26. 5. 2006 21:38 | MoB

Ano... zrovna u těch přípojek sítí to nas*** - jakoby to byl kdovíjaký luxus. Tož pravda, aby měly ***** kam odtékat, je nutno udělat přípojky nebo žumpu nebo čističku nebo septik, ale za 19% DPH. Zato krbová kamna, věc vcelku nikoliv nutná (na rozdíl od přípojek sítí...) je se zabudováním za 5% DPH. Bezva. Jo, žumpa, pane, to je ten pravý luxus. Vystřelit na Měsíc by je měli a to na furt.
+21
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

Informace na této stránce mají povahu diskusního fóra pro registrované uživatele. Byť je pro publikování příspěvku vyžadována registrace, vydavatel neručí za pravdivost zveřejněných informací a neověřuje jejich faktickou správnost či autenticitu. Pokud jste zaznamenali příspěvek, který by tu být neměl, napište nám na redakce@penize.cz

Stránka 1/2

Předchozí

1

Spočítejte si

Výpočet čisté mzdy 2024

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Pavel Tykač

podnikatel, Czech Coal

Ladislav Blažek

podnikatel, pánské oděvy Blažek

Pavel Tykač
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů
×
Ladislav Blažek
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services