Státní podpora: stavební spořitelny už s připisováním neotálejí

Kdy vám na účet stavebního spoření přijdou zálohy státní podpory? Jak si připsání můžete zkontrolovat, když banky neposílají výpis? Jak a kdy případně reklamovat? Na jak vysokou podporu máte nárok a jak ji získat? Které stavební spořitelny jsou sdílné a které údaje o datu připisování tutlají?

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

3. 5. 2006 15:31, JaM

Nejde o internetbanking, ale o možnost vidět stav smlouvy přes internet, tedy vidět, kolik mám naspořeno, jaké mám hodnotící číslo, kdy mohu mít řádný úvěr atd.
To není totéž, stejně jako hodinky a holinky se natahují, ale jde o cosi zcela jiného.

Zobrazit celé vlákno

+45
+-
Reagovat na příspěvek

Další příspěvky v diskuzi (celkem 9 komentářů)

24. 5. 2006 15:04

Stavební spořitelna Buřinka změnila poplatek za změnu smlouvy. tento poplatek může být až několik tisíc korun, může se vyšplhat i přes deset tisíc korun. Počítá se totiž procentem z úroků od počátku spoření.
+26
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

15. 5. 2006 12:34

Smlouva zalozena v roce 2000 (HYPO), ukoncena loni, predbezny narok na SP za rok 2005: 4500Kc. 10.5. mi prisla slozenka na 4478Kc.
Mam narok na pripsani uroku za obdobi 20.4. - 10.5., byt ucet jiz byl zrusen? Mam narok na to, aby mi sporitelna nanauctovala poplatek za odeslani slozenky?
(Vim, ze se jedna o koruny, ale oni take jednostranne zvysovali poplatky za vedeni uctu, nemluve o zpozdenem pripisovani statni podpory na ucet v minulosti.) JB
+7
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

3. 5. 2006 15:58 | redakce Peníze.CZ

Pokud trváte na přesné definici, jde o tzv. pasivní internetbanking.
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

3. 5. 2006 15:31 | JaM

Nejde o internetbanking, ale o možnost vidět stav smlouvy přes internet, tedy vidět, kolik mám naspořeno, jaké mám hodnotící číslo, kdy mohu mít řádný úvěr atd. To není totéž, stejně jako hodinky a holinky se natahují, ale jde o cosi zcela jiného.
+45
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

3. 5. 2006 14:04

Myslím,že své stavební spořitelně platím ročně dostatečnou částku za vedení účtu. Bylo by na místě, kdyby mi za to poslala druhý výpis zdarma.Poštovné 7,50Kč by se do toho krásně vešlo. Možná že při hromadném podávání mají dokonce slevu na poště.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

3. 5. 2006 13:37 | redakce Peníze.CZ

U Modré pyramidy funguje internetbanking pouze pro klienty, kteří mají účet u eBanky a smlouvu přes eBanku také uzavřeli.
+32
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

3. 5. 2006 13:17

Mám stav. spoř. u Modré pyramidy, tam je možnost vidět stav smlouvy přes internet? V článku se o tom nezmiňujete, na serveru VSSKB jsem tuto možnost zatím nenašel. Děkuji
+4
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

3. 5. 2006 9:30 | Petr

Mozna staci poradne cist:
Možnost sledování stavu účtu přes internet nenabízí jen Českomoravská stavební spořitelna (profil, názory) a HYPO stavební spořitelna (profil, názory). Všechny ostatní stavební spořitelny tuto službu mají.
Tedy CMSS a HYPO pres internet informace nenabizi, ostatni ano...
+25
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

3. 5. 2006 9:18 | Pavel

Tak nějak nevím, ale jsem z toho zmatený, sktuální stav účtu přes internet si běžně prohlížím (po zadání čísla smlouvy a PIN) u Wustenrotu, ale ať hledám jak hledám, tak on line náhled na stav účtu u Českomoravské stavební spořitelny ne a ne najít. Není to náhodou v článku přehozené? Děkuji za radu, jak to případně vyhledat.
+37
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Spočítejte si

Kolik musíte spořit na?

let
%

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Václav Klaus

politik

Vladimír Franz

umělec

Václav Klaus
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů
×
Vladimír Franz
ÚSPĚŠNOST
100,00 %

z 2 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services