Proč zahraniční podílové fondy již funí domácím za krk?

Většina nově investovaných peněz do podílových fondů teče do zahraničí. Již tradičně, konzervativně plníme zejména fondy peněžního trhu, dobře ale slyšíme i na magické slůvko "zajištěný". Zato akciových fondů se stále bojíme jako čert kříže, přesto ale jejich obliba roste. Podívejme se na vývoj trhu podílových fondů, zejména pak na to, co stojí za úspěchem fondů zahraničních.

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Další příspěvky v diskuzi (celkem 5 komentářů)

22. 12. 2005 11:29 | Jana

Ja jsem nemluvila o zadnem konkretnim fondu. Chtela jsem jen rict, ze podle me sazba DPH (pokud teda autorka tou dani z obratu myslela DPH - nic jineho me nenapada) nema temer zadny vliv na vykon fondu...
+27
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

22. 12. 2005 9:04 | suchoparj

Možná máme na mysli stejný fond, registrovaný v Lucembursku. Já ho ke koupi nenabízím, naopak bych chtěl nějaké akcie toho fondu koupit. Trend růstu sleduji od začátku letošního roku, není to sice tolik, kolik uvádí www.peníze.cz, ale fond jde nahoru velmi slušné, portfolio vypadá bytelné, výkyvy během letošního roku sice byly a jen lituji toho, že jsem jich nevyužil.
Fixní náklady na provoz fondu v Lucembursku lze klidné pominout - nejsou žádné. Fond je tam jen registrovaný, všechno ostatní se spravuje odjinud (možná z Česka?). A možná by bylo ještě lepší, kdyby byl registrovanýj jinde, v nějakém "daňovém ráji".




+27
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

17. 12. 2005 17:52

Na tuto otázku neumím odpovědět.Já osobně investuji do domácích i zahraničních.U zahraničních je jednoznačně širší nabídka,ale je zase měnové riziko /dlouhodobě posilování koruny vůč EURu a USD/.Petr N.
+30
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

15. 12. 2005 23:36 | Brunno

Na otazku v titulku odpoved: protoze jsou zapadni, zahranicni, takze jim verime vic.
+27
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

15. 12. 2005 13:26 | Jana

Tou dani z obratu jste autorko zrejme myslela dan z pridane hodnoty. Zde vsak stoji za zminku, ze transakce, ktere podilove fondy poskytuji, jsou od DPH osvobozeny, tzn. fondy samy zadnou DPH od zakazniku nevybiraji a statu neodvadeji. Jedine, co z toho plyne v teto souvislosti, je to, ze investicni spolecnosti nemaji narok na odpocet DPH, kterou zaplatily ze svych vstupu. Ta je sice v Lucembursku nizsi, ale vzhledem cene prace, nakladum spojenym s nemovitostmi apod. pochybuji, ze provozni naklady fondu operujiciho v Lucembursku by byly za stenych podminek nizsi nez v CR. Na druhou stranu tyto (do urcite miry fixni) naklady daji znacne rozmelnit objemem investovanych prostredku, ale to uz jsme zase nekde jinde.
+19
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Spočítejte si

Finanční rezerva

měsíců
%
měsíců

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Tomio Okamura

senátor a podnikatel

Marta Nováková

podnikatelka, U&Sluno

Tomio Okamura
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů
×
Marta Nováková
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 1 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services