Diskuze - Základní otázky a odpovědi penzijního připojištění

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Další příspěvky v diskuzi (celkem 24 komentářů)

22. 6. 2022 12:35 | Natali

Tak opravdu jsem se nechala nachytat. Za osm měsíců penzijního pojištění jsem přišla již o 10.616,-Kč i když mě ujišťovali, že je to jediné spoření kdy nemůžete ztratit. Všechno se ted svádí na celosvětovou krizi. Neuvěřitelné.
+5
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

9. 2. 2022 7:06 | Monika

Dobrý den,
založila jsem si penzijní připojštění nicméně mi bylo obratem sděleno, že pojištění mám u jiné společnosti. Jak zjistím kde to pojištění mám. Vůbec si nepamatuji že bych si pojištění zřizovala. Děkuji za info
+10
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

28. 9. 2020 11:42 | Ladislav Stejskal

Sem od března v starobnim důchodů. Můžu požádat o penize z penzijního pripojisteni. Od 5.2019 sem platil mesicne 700kc.
+13
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

15. 9. 2020 10:45 | Ivana

pokud půjdu do důchodu a končím penzijní připojištění žádostí o výplatu, tak mi penzijko končí první den následujícího měsíce ?Srážku ze mzdy tedy mohu zrušit hned ten následující měsíc ?
+19
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

18. 12. 2018 21:22 | alena

kde zjistim u jakeho fondu jsem zalozila penzijni pripojisteni.
+19
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

4. 4. 2018 9:28 | Jana Čechurová

Dobrý den, mám prosbu. Manžel chtěl uzavřít PP u GE ale tam zjistily, že už jedno má. Kdysi uzavřel ale neví u koho. Zaměstnavatel u kterého byl a přispíval mu už neexistuje a několikrát jsme se stěhovali. Chtěl by pokračovat v placení (zaměstnavatel by mu přispíval), ale neví u koho jí uzavřel. Jde to zjistit?
+10
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

28. 9. 2017 19:02 | Rimini

Penzijní připojištění trvá, neruší se. Když na něj nejdou žádné peníze, nic se vlastně neděje. Penzijní společnost vás ale nejspíš kontaktuje. Nebo ji kontaktujte vy. Podle toho, kolik je vám let a jaké jsou vaše možnosti, by z toho ještě něco mohlo být. Nepočítejte ovšem, že tam bude víc peněz, než tam došlo od vás a zaměstnavatele, je to dost nevydělávající produkt.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

28. 9. 2017 18:57 | Alena

Dobrý den, chtěla bych vědět jak je to v případě když pojištění je sjednáno v zaměstnání zaměstnavatel platí 100kč příspěvek zaměstnanec též 100kč příspěvek měsíčně tyto peníze jsou strženy vždy z výplaty. Zaměstnanec v daném zaměstnání skončí a tím padám mu neodchází žádné peníze on smlouvu nezrušil, zruší se tato smlouva automatiky? Jaké jsou následky nebo kde a jak to zjistit? Děkuji Alena
+9
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

17. 12. 2016 14:53 | Antonín Krejčíř

Chtěl bych vědět co se zdaňuje při ukončení penzijního pojištění při jednorázovém výběru .
+174
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

11. 9. 2013 22:01 | olga

Dobrý den, mám penzijní připojištění u Komerční banky (starší smlouvu) s možností vybrat si polovinu naspořených peněz při dovršení 50 let. Co je pro mne výhodnější, vybrat si tu polovinu nebo spořit dál až do 60-ti let? Nebudou mi stržené nějaké poplatky nebo neovlivní to původní smlouvu? Např. tak jako u stavebního spoření, kdy dodatečným navýšením cílové částky mi automaticky změnili smlouvu a místo původních 3% byla pak nově úročená pouze 2%). Ať na tom nakonec neprodělám. Děkuji za odpověď.
+53
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

6. 9. 2013 19:44 | Ivana Kadlečková

Dobrý den, maminka (69 let) nyní spoří 5 let v rámci penzijního připojištění, plánuje pokračovat ve spoření, ale zároveň chtěla požádat o vyplacení určité částky. Je tento postup možný? Děkuji za odpověď
+29
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

13. 3. 2013 13:16 | Dagmar

Znamená to,že si můžu vybrat pejzijní od České pojišťovny,když jsem odešla dřív do důchodu a platím ho od r.2004?Bylo mě zděleno,že až od 60-ti roků!
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

11. 12. 2012 0:40 | Michal Kačín

Můžete bez problémů, minimálně musí trvat 5 let, abyste dostala i státní příspěvky. Pak jej mlžete, ale také nemusíte ukončit.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

1. 12. 2012 4:23 | Petr Bayer

Dobry den.Mám taký problém,jsem občan čr ale bydlím v Německu a zde mam své penzijní pojištění.Nehodlám se ani vracet musím to tedy v čr platit či ne??
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

23. 11. 2012 19:10 | marie

je mi 62let mohu si zalozit penzijni pripojisteni a na kolik let.
+7
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

23. 11. 2012 18:09 | Michal

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, když si teď založím důchodové připojištění musím ho začít platit hned, nebo stačí když ho začnu platit například za 2 roky?
-2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

8. 10. 2012 22:14 | Daniel

Dobrý dne, dnes jsem založil druhé penzijní připojištění. Až tady jsem zjistil, že dvě není možné mít. Bohužel můj finanční poradce není tak kompetentní jak jsem si myslel, protože mi řekl, že jediné co se stane, tak státní příspěvěk mi bude dáván jen na jednu, na druhou ne, ale že to možné je. Jelikož jsem se dočetl, že to možné není, mohu odstoupit od smlouvy, kterou jsem dnes uzavřel? Je tam nějaká doba na odstoupení?
+17
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

23. 9. 2012 16:50 | Pavla

Pokud máte na své smlouvě povolenou výsluhovou penzi a přispíváte do fondu 15 let a déle, pak to možné je.
+4
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

27. 5. 2012 13:04 | Blaha Karel

Dobrý den, dosáhl jsem už důchodového věku. A teď bych potřeboval vyzvednout část financí z penzijního fondu. Ale PF bych zrušit nechtěl, pokračoval bych ve spoření nadále. Lze to i takto udělat? Děkuji za odpověď
+17
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

28. 3. 2012 16:54 | Jitka

Dobrý den. Ráda bych se dozvěděla, zda při přechodu od jednoho fondu k jinému se mi počítá výsluhová penze znovu od začátku. U předchozího fondu jsem byla 7 let a měla jsem nárokovanou výsluhovou penzi. ???
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Informace na této stránce mají povahu diskusního fóra pro registrované uživatele. Byť je pro publikování příspěvku vyžadována registrace, vydavatel neručí za pravdivost zveřejněných informací a neověřuje jejich faktickou správnost či autenticitu. Pokud jste zaznamenali příspěvek, který by tu být neměl, napište nám na redakce@penize.cz

Stránka 1/2

Předchozí

1

Spočítejte si

Výpočet čisté mzdy 2024

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Petr Zahradník

ekonom

Miloš Zeman

prezident

Petr Zahradník
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů
×
Miloš Zeman
ÚSPĚŠNOST
100,00 %

z 1 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services