Ptejte se Ivo Ščuky!

Dana Chytilová | | 19. 10. 2005 | 5 komentářů
Nemáte na koupi auta v hotovosti? Možností je takzvaný operativní leasing. Po ukončení splátek auto vrátíte a můžete si pořídit nové. Navíc se o něj nemusíte vůbec starat, to za vás zařídí leasingová společnost. Chcete se dozvědět víc? Ivo Ščuka, regionální ředitel společnosti Hertz Lease, je připraven odpovídat na vaše dotazy.

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Další příspěvky v diskuzi (celkem 5 komentářů)

19. 10. 2005 17:58 | Liška

Dobrý den,
mám několik otázek:
1. Na jaká aktiva a s jakou oblibou si lidé/podniky sjednávají operativní leasing? Doporučujete operativní leasing i pro běžné spotřebitele - fyzické osoby, nebo spíše jen pro podnikatele? 2. Proč se objemy finančního a operativního leasingu tolik liší? 3. Můžete uvést konkrétní příklady, kdy byste jednoznačně doporučil finanční leasing a kdy naopak operativní leasing? Kdo nese náklady na opravu, údržbu, pojištění atd. leasovaných statků? Jak se liší tyto odpovědnosti pro případ finančního a operativního leasingu? Proč a zhruba o kolik (%) je operativní leasing dražší než finanční, když na konci operativního leasingu nedochází k převodu vlastnických práv? 4. Jaké povědomí mají obyvatelé ČR o leasingu, zejména o operativním lesingu? Zdá se mi, že víc než "auto na leasing" nikdo nezná? 5. Jaký je konkrétní rozdíl mezi nájmem nemovitosti a leasingem nemovitosti? Jak oblíben je leasing nemovitostí v ČR? Využívají jej i fyzické osoby, nebo jen podnikatelské subjekty? Jde v oblasti menovitostío finanční, či opeartivní lesing? 6. Proč je z hlediska účetnictví firmy operativní leasing výhodnější než leasing finanční nebo než nájem statku? 7. Měl vstup ČR do EU nějaký signifikantní vliv na trh leasingu, zejména mě pak zajímá, jeslti se zvedla obliba operativního leasingu?
Předem děkuji za odpovědi.
+53
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

19. 10. 2005 16:03 | Martin Zika

Pane Ščuko, já bych k tomu přidal ještě druhou výhodu, ta je v případě drahých aut. Kdy dáte do nákladů i značně dražší auto než je povolený limit. Leasingové splátky totiž limit nemají. A to, že auto vrátíte leasingovce, neznamená že auto zmizí. Vždycky se dá vykoupit, ne? Otázka zní ale jinak: existují další výhody?
+53
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

19. 10. 2005 15:48 | Karel N.

Dobrý den,
myslím si, že se operativní leasing vyplatí jen tehdy, když zaměstnanci jezdí s vozy velmi nešetrně, takže již po 3 letech je takový vůz na odpis a nikdo by ho nechtěl, přesto ho leasingová společnost musí ještě nějaký čas udržovat v provozu. Nebo se pletu? Díky za odpověď, Karel N.
+66
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

19. 10. 2005 10:47 | tom

Zajimalo by mne, zda je mozne "vzit" do rezimu operativniho leasingu i ojety automobil. Napr. 3 roky stare vozidlo v aktualni trzni cene cca 800.000? Puvodni porizovanci 1,4 Mio. Na kolik pak vyjdou priblizne mesicni naklady.
dekuji
+62
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

19. 10. 2005 4:04 | Chiron

Firma Laudamotion , majitel Niki Lauda , pujcuje ty nejohyzdnejsi auta sveta = Smart za pouhe 1 euro na den. Snad k tomu 1 euro neprijde jeste 10 euro pojisteni. A rentuje se mu to tim , ze na aute jsou reklamy.
+43
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Spočítejte si

Finanční rezerva

měsíců
%
měsíců

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Jiří Krušina

podnikatel, Energo-Pro

Tomio Okamura

senátor a podnikatel

Jiří Krušina
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů
×
Tomio Okamura
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services