Výhled akciových trhů pro nadcházející roky

Odhadnout budoucí vývoj na akciových trzích je možné pomocí sledování vývoje hlavních indexů. V jaké fázi se nacházejí Nasdaq Composite, reprezentant historicky poslední investiční bubliny, a Dow Jones Industrial Average. Lze v dohledné době předpokládat výraznější růst akciových indexů?

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

22. 9. 2005 16:13, VW

Super akcie Volkswagen !
Skoda ze jich mam jen 235. Rád bych mel 300 akcii.
Ale ted se mi nechce kupovat o 40% dráz , nez jsem koupil v lednu.
22.9.05 od 9.00 do 10.30 hodin - behem 90 minut rostla akcie VW Stamm +5,7%

Zobrazit celé vlákno

+67
+-
Reagovat na příspěvek

Další příspěvky v diskuzi (celkem 11 komentářů)

26. 9. 2005 15:47 | vlk šedý

Ano. Dokonce i IKS-KB má fond světových indexů.
+32
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

25. 9. 2005 15:43 | Richard

Dobrý den chtěl bych se na tomto místě zeptat, jestli existuje v ČR možnost investování do indexových akciových fondů. Děkuji s pozdravem Richard
+28
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

23. 9. 2005 13:12 | Tracinda

Dej se dohromady s Kerkorianem. A kdyz pak koupis jakoukoliv akcii a pak se zacne suskat ze Kerkorian jich kupuje velkej balik tak pak ty akcie porostou jak zbesile jen pro tu famu ze Kerkorian jich chce koupit velkej balik.
+14
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

23. 9. 2005 12:07 | Sikin

Tak mě prosím odpovězte která akcie stejně poroste 29.9.2005 od 11:30 do 14:00, mám nějaké volnější prostředky a rád bych jel na jistotu :o)
+12
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

22. 9. 2005 16:13 | VW

Super akcie Volkswagen ! Skoda ze jich mam jen 235. Rád bych mel 300 akcii. Ale ted se mi nechce kupovat o 40% dráz , nez jsem koupil v lednu. 22.9.05 od 9.00 do 10.30 hodin - behem 90 minut rostla akcie VW Stamm +5,7%
+67
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

22. 9. 2005 10:57 | Jirka

.. a pravděpodobnost je jednou z veličin statistiky. :-)
+38
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

21. 9. 2005 16:30 | André

Pro statistiky a analýza grafu platí : Poradí pravdepodobnosti : "Nejdríve v poradí je pravda , potom polopravda , potom lez , potom analýza grafu , potom statistika." ( stará cínská moudrost od Budejic )
+40
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

21. 9. 2005 15:13 | vlk šedý

Ano, takový názor se mi také zdá být rozumný.
+14
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

21. 9. 2005 11:38 | Jirka

Takovéto statistiky mi nepřipadají úplně zbytečné, ale beru je spíš jako vedlejší pomůcky při rozhodování. Prostě k tomu přihlédnu, stejně jako k mnoha nepřímým signálům ze zpravodajství, ale nejvyšší váhu má u mne technická analýza pro rozhodnutí KDY a fundamentální analýza pro rozhodnutí ZDA to není příliš riskantní. Pokud je zrovna období, kdy se věci nerýsují tak jasně, přihlédnu i k takové astrologii. Krachy indexů mě jinak příliš nezajímají, protože: "Nic neroste pořád, ale pořád něco roste."
+40
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

21. 9. 2005 7:32 | VlK vladku@seznam.cz

No, že bych s tebou nesouhlasil, na druhé straně kromě fundementální analýzy se celkem používá technická analýza, které celkem úspěšně dokazuje, že chování trhů ani ne tak ovlivnuje chování společností, spíše nálada investorů (chování stáda). Stačí pokud se určitá myšlenka dostatečně rozšíří a začně platit....
+43
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

21. 9. 2005 6:49 | true_blue

No, nechci nikomu brat iluze, ale tenhle typ investorskyho uvazovani mi prijde trochu jako astrologie. To, ze v minulosti byly 5. roky dekady uspesny a 7. roky neuspsny, je z hlediska investovani uplne prazdna rada, ledaze by se podarilo ukazat, proc to (napriklad na zaklade nejake pravidelnosti hospodarskeho vyvoje) musi bejt. Proste chybi zatim nejaka dobra teorie. Je to prave teorie - schopnost vysvetlit fungovani pricinnych vztahu, ktera cini rozdil mezi predikci a vestbou. A tenhle clanek mi prijde spis jako vestba.
+17
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Spočítejte si

Finanční rezerva

měsíců
%
měsíců

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Zdeněk Pelcl

podnikatel, GZ Digital Media

Martin Stropnický

umělec a politik

Zdeněk Pelcl
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 1 duelů
×
Martin Stropnický
ÚSPĚŠNOST
100,00 %

z 1 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services