Absolventi bez práce aneb dávky čerstvě po škole

V červnu jste ukončili studium a zatím nemáte práci? Jaké dávky můžete jako čerstvý absolvent obdržet? Kdy, kde a o co žádat? Na podporu v nezaměstnanosti má po škole nárok jen málokdo, jaká je alternativa?

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

10. 8. 2005 7:52, reznickova

Jo, máte pravdu, zákon o rodině pamatuje i na vyživovací povinnost dětí k rodičům, ale kupodivu ji stanovuje v mnohem menším rozsahu než naopak. Asi si i zákon myslím, že rodiče až tak vyživovat nepotřebují?!?

Zobrazit celé vlákno

+58
+-
Reagovat na příspěvek

Další příspěvky v diskuzi (celkem 16 komentářů)

21. 11. 2019 19:12 | Jirka

Holka má 18 a vykašlala se na školu,pobírá sirotčí důchod,má nárok na podporu v nezaměstnanosti?
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

21. 11. 2019 19:10 | Jirka

Holka má 18 a vykašlala se na školu,pobírá sirotčí důchod,má nárok na podporu v nezaměstnanosti?
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

16. 3. 2016 19:54 | Kristýna

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, na co mám nárok když jsem předčasně ukončila studium a nemám nic odpracovaného? Mám nárok na nějakou finanční podporu? U rodičů nebydlím, bydlím s přítelem. Děkuji za odpoveď.
+7
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

25. 9. 2012 17:43 | Simona

Takže asi tak. Já mám odmaturováno a teď hledám už 3 měsíce práci. Samozřejmě bezvýsledně. Už hledám i mimo obor. Jako nejlepší z ročníku jsme si s mamkou nemohli dovolit VŠ,ačkoli stále doufám, že se mi to třeba jednou poštěstí.. A teď ? Od pracáku nečekám žádnou podporu. Většinou tam čekám a koukám na druhou stranu, kde se rozdávají sociální dávky. A tam fronta cikánů- krucinál, kde to žijem? Copak jsme si tohle vybrali? I ty če**ý h**y se maj líp. Tolik příjmů! Žíjí jen ze soc. dávek. A já chci pracovat, poctivě vydělávat a nemůžu?! Nespravedlnost!
+26
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

25. 5. 2012 11:05 | skrivanek

jo přesně tohle si myslim taky. Hledal jsem brigádu při studiu na VŠ a všude mi dali podmínky: Dohoda o provedení práce je max. co připadá v úvahu, nemužem si dovolit za tebe něco odvádět. Buď ber nebo si hledej něco jinde....ale co když tam měli podmínky stejný..člověk je tlačenej do situace okolnostmi. Chtěl jsem pracovat oficielně a odvádět dávky, navíc to pro mě bylo i výhodnější,ptže by mi vrátily zálohu na daních zpět když podám přiznání k dani. Ale realita je jinde! Ohledně cikánů je to k pláči-proč maj mít přednost před lidmy, kteří studují a chtějí něco dosáhnout??? Je to normální?
+23
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

8. 3. 2010 14:26 | Veronika

Co to je za nesmysl?????
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

8. 3. 2010 14:17 | Veronika

S některými názory vůbec nesouhlasím, kde to jsme. Když člověk studuje, tak nemá právo dostávat životní minimum???Jak studující člověk má mít stabilní práci? Všichni zaměstnavatelé zaměstnávají nové lidi buď na černo nebo na smlouvu o provedení práce - a to se nezapočítává. Dnes je těžká doba a spousta rodičů je také vedena na úřadě práce, tak jak mohou řádně zabezpečit své děti - když je stát neschopná a nic nedává. Hlavně že cikáni dostanou vše, na co si vzpomenou, to je teda spravedlnost. Zbavit se jich, to by bylo třeba, to by vidělo, kolik finančních prostředků by najednou bylo k dispozici těm, kteří to opravdu potřebují. Jenomže lidi v dnešní době se bojí říct svůj názor a potom to tak vypadá ve světě.
+18
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

3. 3. 2009 20:59 | Jana

Je to celé jen jeden další legislativní paskvil! Ti, které si bohužel sami volíme, chrápou v parlamentu, ve sněmovně, v senátu - a když je něco vytrhne ze spánku, tak ze sebe "vykálí" první nesmysl, který je jejich polospící mysl schopna vyprodukovat ....... jejich ostatní kolegové, kteří zrovna hrají pasiáns na svém notebooku nebo si píší s milenkou (milencem) přes ICQ nebo Skype, popřípadě se zrovna soustřeďují na špínu ve svých nehtech, či na výrobu kuličky (materiál pochází z nosa) mezi prsty ......atp., tak ti jim to odkývou. A máme tady zákon!!! Heurééééééééééka! Demokraticky může kdokoliv chcípnout hlady :) Ale nesmí to být etnická menšina - to by nebylo humání, přeci!!!!
+5
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

20. 8. 2007 22:50 | Inka

Myslím si,že dítě,které studuje a školu dokončí se v té době nikde nefláká,ale připravuje se na své budoucí povolání.Tak proč by nemělo mít nárok na podporu? Připadá mi nemožné studovat a současně odpracovat stanovený limit pro nárok na podporu,zvláště když do 18 let nechtějí tyhle děti ani na brigádu.Je snad chybou rodičů,že absolventy bez praxe nechce nikdo zaměstnat??? Já mám doma čerstvou maturantku,její studium na soukromé škole stálo skoro 60 000kč,(dojiždění na jinou šk. do jiného města by nás stálo víc),práci zatím hledá marně.CHce si vydělávat,ale nemá šanci-bez praxe. Vím,že jsem ji přivedla na svět,ale budu ji pro to živit až do důchodu?Dvacet let jsem žila jen pro děti,syn bude studovat ještě dva roky,nemám snad právo začít myslet trochu i na svoje zájmy?
+36
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

27. 8. 2006 9:25 | realista

Plně s Váma souhlasím. Rodiče si musí uvědomit svoji zodpovědnost za osud svých dětí, a proto, že volí strany, které nezaručují právo na práci, ať si své nezaměstnané potomky živí, dokud sami nezhebnou.
+45
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

11. 8. 2005 11:19 | Jarmila

A což takhle část podpory pro nezaměstnané absolventy nárokovat po škole? Jak je připravila pro praxi a co je naučila pro život?
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

10. 8. 2005 9:49 | K.

No asi počítá s tím, že po odchodu dětí z domova mají rodiče nějakou tu chvíli na sebezajištění - rekonstrukce bydlení, něco málo našetřit. Až když tohle nestačí a v důchodu se stane něco nepředvídatelného pak nastupuje zákon o kterém se bavíme. Ale dle mého názoru, u slušných lidí by ta pomoc měla přijít automaticky. Otázka je zda rodiče budou umět pomoc od svých dětí přijmout. Osobně se bojím právě tohoto a vidím to nejen u své maminky, ale i v okolí. Generace dnešních 50ti letých dost často neumí pozitivně přijmout podanou ruku od svých dětí a berou to jako svou neschopnost, prohru, popřípadě je to může i "urazit".
+46
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

10. 8. 2005 7:52 | paradox

Jo, máte pravdu, zákon o rodině pamatuje i na vyživovací povinnost dětí k rodičům, ale kupodivu ji stanovuje v mnohem menším rozsahu než naopak. Asi si i zákon myslím, že rodiče až tak vyživovat nepotřebují?!?
+58
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

10. 8. 2005 0:08

Jo ale pak by také děti měly plnit tu svou povinnost, když už jsou zajištěny a pro změnu rodiče potřebují poněkud na stará kolena pomoci. Ona ta vyživovací povinnost platí i tímto směrem a některé "děti" na to rády zapomínaj a to není dobře.
+47
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

9. 8. 2005 22:28 | asociál

Podle mého názoru by absolventi neměli dostávat žádnou podporu a měli by je živit rodiče, dokud nebudou sami se schopni živit. Alespoň tak definuje vyživací povinnost rodičů k dětem zákon o rodině.
+44
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

9. 8. 2005 10:50 | Jiří

Dle mého názoru by měl stát více rozlišovat příjmové poměry, z jakých absolventi škol vychází. Vždyť pro některé rodiče stojí udržet v dnešní době dítě na vysoké škole opravdu velké úsilí a zase na druhou stranu jsou zase rodiny skutečně dobře finančně situované, které dítě bez problémů uživí až do doby než začne samo pracovat. Jinak plně souhlasím s tím, že není absolventům poskytována automaticky podpora, jen sociální dávky. Snad bych je jen trochu "finančně" podpořil oproti např. dlouhodobě nezaměstnaným, kteří práci nehledají, jen využívají sociální sítě a jak jsem pochopil, dostanou prakticky stejně. Většina absolventů si práci dříve či později najde a vynaložené prostředky státu vrátí, to se o těchto "nezaměstnaných" rozhodně říci nedá.
+30
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Spočítejte si

Výpočet životního minima 2024

Počet členů rodiny

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Pavel Bém

politik

Daniel Beneš

manažer

Pavel Bém
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 3 duelů
×
Daniel Beneš
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 1 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services