Nechoďte do banky, už nemusíte

Petr Vykoukal | | 12. 8. 2005 | 7 komentářů
Možnost komunikovat s bankou přes telefon, internet či mobil nás všechny zbavila nutnosti chodit do banky. Těch, kteří toho využívají, je však i po mnoha letech, kdy jsou tyto služby k dispozici, relativně málo. A i přes rozsáhlou a dlouhodobou snahu bank představují uživatelé přímého bankovnictví stále jen menšinu mezi bankovními klienty.

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

17. 8. 2005 14:08, lhajek

Pokud jste bezpečnost vyřešil použitím GNU Linuxu tak asi máte to štěstí, že nemáte učet u KB, protože ti s Linuxem a ani s alternativními prohlížeči nechtějí mít nic společného. Vím že dlouhodobě na ně Lunuxová komunita tlačí, ale je to bezvýsledné - dle vyjádření jejich tiskového oddělení se jim to nevyplatí (pravda je to cca 1,5 měsíce kdy jsem zjišťoval poslední stav).

Zobrazit celé vlákno

+24
+-
Reagovat na příspěvek

Další příspěvky v diskuzi (celkem 7 komentářů)

19. 8. 2005 13:07 | Kit

Měl jsem účet u KB, ale už nemám. Odchod jsem jim zdůvodnil právě tím, že když tam jdu s Mozillou, tak mě to seřve, že používám Netscape (což je lež - ještě za to dají vykřičník) a odmítne se se mnou bavit. Navíc ty měsíční poplatky byly nehorázné, byl to pro mne zbytečný luxus.
Ve Spořitelně sice prý není podpora 100% (nevím, nic mi nechybí), ale alespoň mi slušně napíší "Je nám líto, ale aplikace Internetbanking není optimalizována pro internetový prohlížeč, který používáte. Z tohoto důvodu nemusí být stránky aplikace zobrazeny správně..." což je poněkud příjemnější, i když by si to už mohli odpustit. Potvrzování přes GSM zavedli teprve nedávno, zatím mi nechybělo (z kaváren do banky nechodím). Tím odpovídám i na jiný dotaz: https://www.servis24.cz Netvrdím, že je Servis24 nejlepší, ale mně vyhovuje.
Ovšem v Mozille jede více bank, viz http://www.czilla.cz/clanky/internetova-bankovnictvi-v-mozille.html Nefunkční už jsou vlastne jen poslední 2 popelky: KB a WSPK.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

19. 8. 2005 12:34 | Harry

Nevim proc by tady nemohlo zaznit jmeno banky, s kterou jste tak spokojen.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

17. 8. 2005 14:08 | Lukáš

Pokud jste bezpečnost vyřešil použitím GNU Linuxu tak asi máte to štěstí, že nemáte učet u KB, protože ti s Linuxem a ani s alternativními prohlížeči nechtějí mít nic společného. Vím že dlouhodobě na ně Lunuxová komunita tlačí, ale je to bezvýsledné - dle vyjádření jejich tiskového oddělení se jim to nevyplatí (pravda je to cca 1,5 měsíce kdy jsem zjišťoval poslední stav).
+24
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

14. 8. 2005 2:19 | Ivo

Nemyslím, že jen psycho a cena mají vliv na penetraci přímého bankovnictví. Ty 2/3 národa, které nemají PC si jej jistě pro obsluhu účtu kupovat nebudou. Pokud by si museli toto občané ještě pořizovat internet od ČT mohli by daleko levněji obsluhovat svůj účet od přepážky, kam by se mohli dopravovat taxíkem. Obsluha mobilem není pro starší generaci zrovna to nejlepší a když připojím dobu potřebnou na zadání příkazu x minutová sazba nejedná se o žádné cenové terno. Naštěstí pro nás co používáme obsluhu netem tito lidé nezmizí. Jinak by nám totiž banky ten net pěkně přimastily.
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

13. 8. 2005 11:40 | Kit

Elektronické bankovnictví od KB mi už nesmí na oči. Raději jsme změnili banku, protože ta děsně pomalá hrůza (na ISDN) nás svého času stála dost peněz na připojovacích poplatcích. Každou chvíli nějaký upgrade, telefonování na hotline, pochybná spolehlivost, HW nároky, nyní i nefunkčnost na Win95,...
Nyní jedu internetbanking u jiné banky přes GPRS a jede to bez potíží. Každou transakci mi po zadání pro kontrolu vypíší a nechají si potvrdit dalším kliknutím a ještě přes mobil. Jedu na starém PC, které se dnes dá pořídit v bazaru do 3000Kč - už jsem asi 5 let nedělal upgrade HW a banka mě do toho netlačí.
Rozhodně bych se nechtěl vracet k papírovým příkazům. Zdublování příkazu se mi ještě nestalo a upgrady taky dělat nemusím - stačí sem-tam update OS a browseru.
+14
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

13. 8. 2005 10:47 | herdekbabka

Chyba - bezpečné to není - VŮBEC. Program - tedy alespoň u KB není nikterak zajištěn. Stalo se mi nedávno - příkaz při potvrzování k proplacení byl zdublován, takže platba byla provedena dvakrát - po složitém a dlouhém šetření bylo zjištěno, že se cosi zmáčklo jinak než mělo a proto ta dvojí platba. Hm . Můj ubohý účetní program má zabudovánu kontrolu - že špatný příkaz k zaúčtování čehokoli musím extra potvrdit a tím je průkazně chyba na mně - nebo prostě operaci nepovolí a činnost ukončí a vše musí opakovat a SPRÁVNĚ. U banky - mne velice zaráží a zneklidňuje - že tenhleten program podobné jištění nemá. To mi potvrdí každý, kdo ví jak těžké bývá z dodavatele dostat přeplatek zpět. A obrana veškerá žádná - když z netových chatů vím, jaký vliv na správnost ukládání informací má - způsob připojení, rychost připojení a rychost počítače - a to nechci podezírat banku z toho, že má zájmy v častém a finančně náročném obnovování počítačového parku - tak, aby podniky používající jeji služby " v levném způsobu plateb" držely ve vybavení krok s nimi. Hm, když to tak propočítám za ty 2-3 roky /obnovování PC/- rozhodně mi vyjde levněji - dávat postaru papírové příkazy - než dolovat přeplatky čineustále kupovat nové PC vybavení. On totiž i podnikatel bohužel a MUSÍ náklady sledovat a propočítávat do ceny a když je drahý má smůlu a musí skončit.
+20
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

12. 8. 2005 13:12 | Kit

Do banky to mám asi 15km, elektronické bankovnictví mi řeší dřívější problémy s dostupností. Mám ho jako součást balíčku a proti dřívějšímu stavu platím na poplatcích asi polovinu. Navíc odpadají problémy s pracovní dobou - v případě internetbankingu je prakticky 24/7.
Internet mám za paušál - další výlohy mi nevznikají. Problém s bezpečností jsem vyřešil přístupem z Linuxu - většina bank již bankovnictví z linuxových browserů podporuje.
Internetbanking používám už víc než rok a za tu dobu jsem s ním neměl žádný problém. Snad jen občasná plánovaná odstávka během víkendu, která však obvykle netrvá dlouho.
+17
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Spočítejte si

Výpočet RPSN

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Vladimír Bezděk

ekonom

František Piškanin

podnikatel, Hopi

Vladimír Bezděk
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 1 duelů
×
František Piškanin
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services