Povede přijetí eura ke zvýšení bankovních poplatků?

Víte, z jakých poplatků mají banky největší příjmy? Z mezinárodního platebního styku a z poskytování úvěrů. Při zavedení eura by právě první zdroj peněz výrazně poklesl. Čím jej banky nahradí? Měli bychom se obávat zvyšování poplatků?

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

21. 7. 2005 12:47, Jarmila

Cituji z kladů Eura: "levnější financování, to znamená, že banky budou více nabízet úvěrové produkty a nebudou tolik lpět na poplatcích.". Ha, ha, ha, zase ty poplatečky, že? Jen vedení úvěrového účtu stojí cca 50,- Kč/měsíc. Když k tomu připočteme výši poskytovaných úvěrů a úroky ve výši kolem 20 % p.a., vychází mi RPSN někde kolem 50 %. Kurňa, kde jinde se to dá vydělat?

+46
+-
Reagovat na příspěvek

Další příspěvky v diskuzi (celkem 7 komentářů)

22. 7. 2005 1:46 | jezevec

pro mně za mně - budiž euro třeba hned od zítřka. stejně se eurem platí v půlce obchodů a naše bundesbanka je závislá na euru už několik let. mně by kačena vůbec nechyběla - a kde si chudinky banky doženou svoje miliardové zisky, mně vůbec netrápí. v civilizovaných zemích je vedení účtu a základní transakce zdarma.
+38
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

21. 7. 2005 16:00 | Bouček Antonín

Máte pravdu, také nechápu, proč by zavedení jiné měny mělo znamenat levnější financování (notabene, když jsou krátkodobé EUR úrokové sazby vyšší než české).
+31
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

21. 7. 2005 12:47 | Jarmila

Cituji z kladů Eura: "levnější financování, to znamená, že banky budou více nabízet úvěrové produkty a nebudou tolik lpět na poplatcích.". Ha, ha, ha, zase ty poplatečky, že? Jen vedení úvěrového účtu stojí cca 50,- Kč/měsíc. Když k tomu připočteme výši poskytovaných úvěrů a úroky ve výši kolem 20 % p.a., vychází mi RPSN někde kolem 50 %. Kurňa, kde jinde se to dá vydělat?
+46
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

21. 7. 2005 8:56 | Jirka

To, že si němci (spoluzakladatelé EU!) nechali DM v záloze, svědčí o tom, jak je Euro "důvěryhodné". Když něco prosazuji, měl bych tomu věřit především já sám. Vůbec by mi nevadilo, kdyby Euro zaniklo.
+23
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

20. 7. 2005 18:18 | JirkaNepřihlášený

No, já spíše doufám, že s přijetím eura se nebude pospíchat. Nějak euru nevěřím. Umělá měna. Co to je? Už takhle je většina Evropy zadlužená. Co až přijde krize? A zatím vždycky přišla. Jak budou reagovat jednotlivé vlády? Začnou vyrábět maxischodky? Asi ano. A co na to euro? Němci nejsou hloupí, asi věděli proč nechali v platnosti marku. Co kdyby.
+34
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

20. 7. 2005 11:01

hlavně by české banky konečně měli "něco" nabídnout za to, že jim člověk svěří své peníze..jedinou aktivní v tomto směru je Citibank se svým kontem One - máš u nás 100k na účtu/termínové vkladu/podílových fondech? dobře máš účet zadarmo (tuším pouze odchozí platby jsou zpoplatněny)..dobře si spočítájí, že pokud je u podílového fondu sazba správního poplatku od 1%/rok a vyse..maji ten ucet v pohode zaplaceny... ne styl - máte u nás penzíjní+stavební+termínák+pod ílovéfondy+účet...jsme velice rádi, že nám důvěřujete..tak pěkně vysolte za vedení účtu, zůčtování došlé položky, odešlé položky...atd atd..
+35
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

20. 7. 2005 10:54

ceske banky a zvysovat "bezduvodně" poplatky??to určitě ne..česke banky zvyšují poplatky jedině z nějakého důvodu - např. skvrny na slunce, příliv/odliv moře, střídání ročních období apod..:-)))
+46
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Spočítejte si

Finanční rezerva

měsíců
%
měsíců

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Tomáš Hodboď

podnikatel, Miton

Karel Janeček

podnikatel, RSJ

Tomáš Hodboď
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů
×
Karel Janeček
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services