Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

Chcete vědět kolik peněz máte vložit na účet ve stavební spořitelně? Hledáte informaci na klientské lince? Náš čtenář a klient Hypo stavební spořitelny přespořil cílovou částku a nikdo mu ve spořitelně není schopen poradit, jak to vyřešit. Přesněji, poradit schopní jsou, ale každý jinak.

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

25. 2. 2005 9:58, KarelM

Ted nevim presne - nemam ji u sebe. Ale tusim ze 1996. Taky zalezi na konkretni stavebni sporitelne.

Reagovat

+71
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu ( 25. 02. 2005 09:51)

Další příspěvky v diskuzi (11 komentářů)

25. 2. 2005 8:11 | KarelM

Zalezi na konkretnich VOP. Ja mam stare stavebni sporeni s 5% urokem (s bonusem)a vesele presporuji uz nekolik let. V mych VOP neni o presporeni ani carka. Beru to jako 3-mesicni terminak se statni podporou. Kdykoli mam volne penize, poslu je tam. V soucasnosti urok cini mnohem vice nez statni podpora. Mozna tak na to bydleni skutecne nasporim ;)
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+18
Líbí
Nelíbí

25. 2. 2005 9:51

z jakého data je ta stavební smlouva? Já mám uzavřenou k 20.9.2001 a nevím, jestli mohu přespořit.
Reagovat | Citovat

+68
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (KarelM 25. 02. 2005 08:11)

25. 2. 2005 9:58 | KarelM

Ted nevim presne - nemam ji u sebe. Ale tusim ze 1996. Taky zalezi na konkretni stavebni sporitelne.
Reagovat | Citovat

+71
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu ( 25. 02. 2005 09:51)

25. 2. 2005 10:04 | KarelM

Řešení SSČS mi přijde dost děravé. Pokud mi SSČS připíše vklad, kterým přespořuji, pak bych mohl tímto vkladem vložit vysokou částku a na několik let dopředu bych si tak předplatil státní podporu a úroky bez nutnosti zvyšovat cílovou částku nebo měnit smluvní podminky.
Reagovat | Citovat

+22
Líbí
Nelíbí

25. 2. 2005 11:39 | ja

Raiffeisen? Budte v klidu, ona nesere jen na Vas, ona neodpovida ani klientum. Jedine reseni je volat 800112211 a stale je otravovat a pripominat jim, ze ten telefonat plati oni. Casem se zmuzou na odpoved, ale musite mit trpelivost. Poplatky zvysuji i kdyz jim to smlouvy neumoznuji, popularni dvojite zpoplatneni starych smluv maji taky... Co dodat?
Reagovat | Citovat

+19
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (KarelM 25. 02. 2005 08:11)

25. 2. 2005 11:42 | Mirek

V HYPO SS asi levá neví co dělá pravá. Ručím kolegovi za úvěr a v říjnu se o měsíc opozdil se splátkou. V listopadu ji doplatil na pobočce HVB Bank i s příslušným variabilním symbolem. V prosinci mi jako ručiteli přišel dopis, kde mě z HYPO SS upozornili na jeho dluh a možné soudní vymáhání. Kolega se spojil s oddělením Správy pohledávek, kde je vedoucí oddělení paní se stejným příjmením jako zmíněná v článku, a vše znovu vysvětlil i s kopií platebního příkazu. Vše se zdálo v pořádku až do poloviny ledna, kdy mi přišel druhý dopis, že kolega – dlužník – nereaguje na výzvy a svůj dluh (zmíněnou jednu splátku) stále neuhradil! Kolega znovu kontaktoval oddělení Správy pohledávek… Tomuto oddělení jsem poslal fax s kopií platebního příkazu i já a zatím čekám na vysvětlení a odpověď.
Reagovat | Citovat

+9
Líbí
Nelíbí

26. 2. 2005 18:01 | Pavel Stárek, Liberec

Dobrý den, já jsem se teď také dostal do zajímavé situace - spořím u Modré pyramidy od 10/2001 a do cílové částky mi zbývá dospořit 30 000,-. Nyní jsem obdržel dopis od poradce této spořitelny, že mě upozorňuje na blížící se přespoření cílové částky a že si mám tedy smlouvu raději navýšit a dál dostávat podporu podle starého zákona. Také mi sdělil, že spořitelna připravuje nějaké kroky k zamezení navyšování těchto "starých" smluv kvůli spoření. Že změna CČ bude možná znamenat i změnu státní podpory na 15%. Já to chci zatím na spoření a o úvěru moc nepřemýšlím. Je to možné taková změna? Už to nějaká spořitelna udělala? Díky za odpověď. Pavel
Reagovat | Citovat

+43
Líbí
Nelíbí

2. 3. 2005 20:23 | Karel - Sever

U "typicky" českých ústavů mně jejich přístup ani příliš neudivuje, konec-konců celou dobu vnucovaliy své podmínky klientům.Co mně však udivuje, jak "rychle" a "ochotně" se přizpůsobují českým zvyklostem zahraniční finanční ústavy.
Reagovat | Citovat

+32
Líbí
Nelíbí

2. 3. 2005 20:47

Pane Stárku, řekl bych, že obchodní zástupce stavební spořitelny Vás "straší" trošku více, než je nutné, protože když si zvýšíte cílovou částku, tak onen obchodní zástupce obdrží provizi a to tím vyšší čím více si cílovou částku zvýšíte (chce Vás tímto "dokopat" ke zvýšení cílové částky). Stavební spořitelna může připravovat určité nepopulární změny ohledně starých smluv, ale tyto změny se rozhodně nemohou týkat snížení státní podpory z 25% na 15%. Pokud máte uzavřenou smlouvu v době platnosti zákona, který stanovuje státní podporu na 25%, tak tato výše státní podpory Vám zůstává v platnosti po celou dobu platnosti Vaší smlouvy o stavebním spoření. Otázka druhá je výše úroků. Jestliže v době uzavření Vaší smlouvy Vám stavební spořitelna zaručila např. 5% úrok z naspořených finančních prostředku, tak v současné době stavební spořitelna určitě nebude mít zájem na tom, aby jste ve spoření do této smlouvy pokračoval "donekonečna", protože dnes je pro ni 5% úrok ztrátová záležitost. Proto např. HYPO stavební spořitelna povolí zvýšení cílové částky pouze za cenu toho, že se vzdáte 3% úroků (tzv. úrokového zvýhodnění) úplně od počátku smlouvy (zůstane Vám tedy pouze 2% úrok). Je tedy nutno individuálně posoudit, zda je zvýšení cílové částky za cenu stráty třeba 3% úroků výhodné nebo není. Úroky mi sice klesnou (v zásadě na úrověň dnešní nabídky stavebních spořitelen), ale mohu spořit dále se státní podporou 25%. U nově uzavřené smlouvy bych měl rovněž 2% úroky (ale z menšího objemu peněz, než mám nyní ve stávající smlouvě) a státní podpora mi klesne z 25% na 15%. Takže vše je záležitost individuálního posouzení možností.
Reagovat | Citovat

+26
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Pavel Stárek, Liberec 26. 02. 2005 18:01)

3. 3. 2005 8:21 | J. Sýkora

Předloni jsem se pokoušel u HYPO spořitelny získat úvěr. Trochu mě překvapilo, že, když o úvěr zažádám v říjnu, dostanu peníze, když to dobře dopadne, v březnu. S tím, že musím do konce roku vyplnit další papíry, které dostanu z banky. Nicméně jsem tak učinil. A čekal, co se bude dít (mezitím jsem si potřebné finance obstaral jinak) V lednu mi papíry skutečně dorazili!!! :-) S tím, že pokud chci dosáhnout na požadovanou částku, musím do konce prosince připsat na účet určitý obnos!!!. Vzhledem k tomu, že se blížil čas dospoření nechal jsem to být a nechávám si to jako historku pro zasmání (ale je to spíše k pláči) Konec příběhu: v listopadu loňského roku jsem dospořil a začátkem února jsem dostal peníze :-) Stálo mě to jen několik e-mailů, telefonátů a doporučených dopisů. HYPO UŽ NIKDY!!!
Reagovat | Citovat

+36
Líbí
Nelíbí

3. 3. 2005 9:53 | KarelM

HYPO ma uz dlouhodobe povest stavebni sporitelny na sporeni, ne na uvery. Podobne zpravy se vyskytuji uz par let a zda se, ze HYPO s tim nechce nic delat. Jejich chyba.
Reagovat | Citovat

+4
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (J. Sýkora 03. 03. 2005 08:21)

Přidat nový příspěvek

Diskuze na webu www.penize.cz se vždy věnují pouze tématu, k němuž se vztahují. Rozhodně nesuplují funkci Poradny. Máte-li proto jakýkoliv dotaz, obraťte se prosím přímo na naše odborníky, kteří vám rádi pomohou. Na dotazy vložené do Poradny standardně odpovídáme do čtyř pracovních dnů, obvykle se ale dočkáte reakce mnohem dříve. Pokud dotaz vložíte do diskuze, s velkou pravděpodobností na něj nikdo nezareaguje. Děkujeme za pochopení.

Přihlásit odběr komentářů

Odebírat příspěvky mohou pouze zaregistrovaní a přihlášení uživatelé!

Přihlásit se

Ušetřete s Peníze.cz

Naši čtenáři s námi ušetřili už  5 741 448 Kč. Podívejte se na poslední poptávky a vyzkoušejte nás také. Vše je zcela zdarma.

Spočítejte si

let
%

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Email:
Captcha
Opište kód:

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Vladimír Pikora

ekonom

Miloš Endrle

podnikatel, Geewa

Vladimír Pikora
ÚSPĚŠNOST
90,91 %

z 55 duelů
Miloš Endrle
ÚSPĚŠNOST
63,54 %

z 96 duelů

Naposledy navštívené

Články

Produkty a instituce

Kalkulačky

Poradna

Finanční subjekty

Nabídky práce

Obchodní rejstřík

Osoby v obchodním rejstříku

Části obce

Městské části

Obce

Okresy

Témata

Deflátor, Teorie výnosových křivek, Phishing, souběh zaměstnání, evropská unie, zdravotně postižení, nta, petr fiala, marketingový průzkum, Thajský baht, fixace, rozvoj, obnova střechy, evropský záznam, výkon, nadnárodní společnosti, Aukrocity.cz, dobré rady

2T79523, 3M65138, 9B14548, 3M65138, 9B14548

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Všechny materiály © 2000 - 2016 Peníze.CZ a dodavatelé. Všechna práva vyhrazena.

ISSN 1213-2217. Doslovné ani částečné přebírání materiálů není povoleno bez uvedení zdroje a předchozího písemného svolení.
Peníze.CZ vydává společnost Partners media, s.r.o.
Člen SPIR - Sdružení pro internetovou reklamu. Člen SVIT - Sdružení vydavatelů internetových titulů při UVDT.

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK