Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

Novela zákona o dani z příjmů přináší pro rok 2005 některé významné změny, ty nejdůležitější se týkají poplatníků s dětmi. Přečtěte si, co přesně pro vás budou znamenat. Připravili jsme i nové kalkulačky, můžete si tedy všechno propočítat.

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

9. 9. 2005 10:14

Dobrý den,
Jsem rozvedený a mám dvě děti ve vlastní péči. Můj průměrný měsíční příjem se pohybuje v pásmu 32% zdanění.Nejenže nedostávám přídavky na děti , ale celý slavný daňový bonus mě zase připravil o dalších 180 Kč na 1 dítě. Shrnuto a podtrženo , pokud se snažíte si vydělat trochu více peněz , tak jste za to od státu akorát biti a nejenom vy ,ale i vaše děti.

Reagovat

 

+43
Líbí
Nelíbí

Příspěvek s nejvíce zápornými hlasy

17. 1. 2005 20:49, KaterinaH

Ano, společné zdanění je možné.
Daňové zvýhodnění na dítě je vždy stejné - 6.000 Kč ročně.

Reagovat

 

-3
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Jarda 17. 01. 2005 19:18)

Další příspěvky v diskuzi (29 komentářů)

19. 1. 2005 22:17 | Honzajs

To mne zajímá, můžete to sem dát? Díky.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+4
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Kateřina 19. 01. 2005 16:15)

19. 1. 2005 22:28 | Kateřina

Tady to je: K Vaším dotazům ze dne 3. 1. 2005 ve věci daně z příjmů fyzických osob sdělujeme: 1. Z dikce § 13a odst. 1 zákona č. 586/1992 Sb., o daních z příjmů, ve znění pozdějších předpisů, vyplývá, že manželé, kteří jsou poplatníky podle § 2 zákona o daních z příjmů a vyživují alespoň jedno dítě žijící s nimi v domácnosti, mohou uplatnit výpočet daně ze společného základu daně, jestliže tyto podmínky splní nejpozději poslední den zdaňovacího období, za které uplatňují společné zdanění. To znamená, že manželé mohou po skončení zdaňovacího období uplatnit společné zdanění, pokud kdykoli v jeho průběhu v domácnosti vyživovali dítě (např. týden, měsíc půl roku apod.). Není totiž stanovena podmínka, že dítě musí manželé vyživovat po celé zdaňovací období. 2. Podle ustanovení § 13a odst. 1 zákona o daních z příjmů mohou Společné zdanění manželé uplatnit i v případě, že jeden z nich neměl příjmy, které jsou předmětem daně podle tohoto zákona. Podle odst. 2 téhož ustanovení může nezdanitelné části základu daně podle § 15 zákona uplatnit i ten z manželů, který neměl zdanitelné příjmy, jestliže jinak splňuje podmínky pro jejich uplatnění. Z uvedeného vyplývá, že každý z manželů uplatní základní nezdanitelnou část základu daně podle § 15 odst. 1 písm. a) zákona a pokud jeden z manželů má vlastní (hrubý) příjem nižší než 38 040 Kč, může uplatnit druhý z manželů nezdanitelnou část základu daně podle § 15 odst. 1 písm. b) zákona, pokud splní i další podmínky v posledně citovaném ustanovení.Pro úplnost uvádíme, že výpočet daně ze společného základu daně manželů lze uplatnit až za zdaňovací období 2005, tedy v obecné lhůtě pro podání daňového přiznání, tj. do konce března 2006.
Mgr. Petr Pelech, v.r. Ředitel odboru daně z příjmů fyzických osob a daně silniční
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

-2
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Honzajs 19. 01. 2005 22:17)

13. 2. 2005 22:50 | milo

je odpočet na dítě i v pěstounské péči?
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+10
Líbí
Nelíbí

8. 3. 2005 20:12

Moc se v daních nevyznám a proto bych se chtěl zeptat. Je rodičovský příspěvek neboli mateřská také zdanitelný příjem? Moje manželka je teď 3 měsíce na neschopence a potom bude pobírat mateřeskou 3500Kč a nevím jestli tyto příjmy zahrnou do výpočtu daně a nebo ne. Děkuji
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

-1
Líbí
Nelíbí

8. 3. 2005 20:25 | Honza

není
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+1
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu ( 08. 03. 2005 20:12)

26. 3. 2005 16:48

a
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+21
Líbí
Nelíbí

26. 3. 2005 16:51

Dobrý den , ja a moje partnerka jsme nesezdany pár žijící ve spol. domacnosti, mame 2 deti . Mohu uplatnit odečitatelnou položku 21720,-Kc od danoveho zakladu za rok 2004 za moji partnerku ktera nema žádný přijem ? Díky
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

-2
Líbí
Nelíbí

27. 3. 2005 16:51

jaky maximalni prijem mohu mit aniž bych musela podavat danove přiznaní v pripade ze pobiram pridavky na 2 deti + soc. prispevky (cca 6000 mesicne) . Predem díky
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

-2
Líbí
Nelíbí

9. 9. 2005 10:14

Dobrý den, Jsem rozvedený a mám dvě děti ve vlastní péči. Můj průměrný měsíční příjem se pohybuje v pásmu 32% zdanění.Nejenže nedostávám přídavky na děti , ale celý slavný daňový bonus mě zase připravil o dalších 180 Kč na 1 dítě. Shrnuto a podtrženo , pokud se snažíte si vydělat trochu více peněz , tak jste za to od státu akorát biti a nejenom vy ,ale i vaše děti.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+43
Líbí
Nelíbí

Přidat nový příspěvek

Diskuze na webu www.penize.cz se vždy věnují pouze tématu, k němuž se vztahují. Rozhodně nesuplují funkci Poradny. Máte-li proto jakýkoliv dotaz, obraťte se prosím přímo na naše odborníky, kteří vám rádi pomohou. Na dotazy vložené do Poradny standardně odpovídáme do čtyř pracovních dnů, obvykle se ale dočkáte reakce mnohem dříve. Pokud dotaz vložíte do diskuze, s velkou pravděpodobností na něj nikdo nezareaguje. Děkujeme za pochopení.

Přihlásit odběr komentářů

Odebírat příspěvky mohou pouze zaregistrovaní a přihlášení uživatelé!

Přihlásit se

Ušetřete s Peníze.cz

Naši čtenáři s námi ušetřili už  5 741 448 Kč. Podívejte se na poslední poptávky a vyzkoušejte nás také. Vše je zcela zdarma.

Spočítejte si

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Email:
Captcha
Opište kód:

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Michaela Maláčová

modelka a podnikatelka

Karel Svoboda

podnikatel, Toi Toi

Michaela Maláčová
ÚSPĚŠNOST
84,62 %

z 52 duelů
×
Karel Svoboda
ÚSPĚŠNOST
57,61 %

z 92 duelů

Naposledy navštívené

Články

Produkty a instituce

Kalkulačky

Poradna

Finanční subjekty

Nabídky práce

Obchodní rejstřík

Osoby v obchodním rejstříku

Části obce

Městské části

Obce

Okresy

Témata

Potenciální míra růstu, Starobní penze, Burzovní obchody, andrej babiš, daň z příjmů, zdravotně postižení, výsluhy, školkovné, hanuš němeček, otcovská kvóta, převzetí, státní investice, registr ekonomických subjektů, zdravotní asistence, nemoci, Věnceslava Holubová, Milan Beranek, sirotek

3M64875, 3M64875, 7B49784, 007MERIN, 007MERIN

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Všechny materiály © 2000 - 2016 Peníze.CZ a dodavatelé. Všechna práva vyhrazena.

ISSN 1213-2217. Doslovné ani částečné přebírání materiálů není povoleno bez uvedení zdroje a předchozího písemného svolení.
Peníze.CZ vydává společnost Partners media, s.r.o.
Člen SPIR - Sdružení pro internetovou reklamu. Člen SVIT - Sdružení vydavatelů internetových titulů při UVDT.

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK