Platební karty již 'pomáhají' vybrat obchodníky

Slevy a bonusy, motivace k nákupu dražších výrobků nebo odlišení různých skupin zákazníků. To vše představují věrnostní programy, které na platebních kartách nabízejí banky v partnerství s obchodníky. Jak taková spojenectví fungují?

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Další příspěvky v diskuzi (celkem 5 komentářů)

19. 1. 2005 14:36 | Jsem se tu nejak zamotal - ulozi se tento "nazor", ci se neulozi

?
+39
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

17. 9. 2004 20:57 | Tomáš Marný

Česká spořitelna má ve svém programu 1 bod za 20,- Kč. V katalogu odměn má např. digitální fotoaparát Fuji FinePix S5000 za "pouhých" 140735 bodů, utratit tedy musíte něco přes 2.800.000 Kč, a to v průběhu 3 let, po které body platí. Předpokládám, že ten, kdo si může dovolit utratit ročně téměř milión za nákupy kartou, může si dovolit koupit foťák za cca 12.000 Kč a nepotřebuje na to nějaké body...
+27
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

17. 9. 2004 12:44

Mě naprosto vyhovuje kooperační karta Citibank/Eurotel. Za transakce sbírám benefit body. Tato karta mi každoročně vydělá na poplatky a co dva roky i na novy mobil :-) Je však pravda, že touto SOUKROMOU kartou často kupuji velmi drahé FIREMNÍ věci a služby (i nad 50.000 Kč), které mi poté na účtárně proplácejí cash. Oni jsou spokojeni, že mi nemusí vydávat hned zálohu nebo že to nejde složitě přes faktury a já zase získám na 50 dní nemalé peníze, které mohu použít jak chci a ještě mi přiroste dost benefit bodů. Podobně jsem na tom i s kreditkou ČS, s tou zase platím, když už vyčerpám úvěr u CB. Parádní věc :-)
+35
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

17. 9. 2004 10:26 | cherry

Tyto programy mají v zásadě jedno společné: pro normální spotřebitele jsou jakékoliv hodnotnější odměny prakticky nedostupné - pokud se nespokojím s propiskou, musím "šetřit" hodně dlouhou dobu. Navíc zpravidla služby nebo zboží poskytované provozovatelem programu jsou dražší, než se dají pořídit jinde, takže si svůj "dárek" stejně zaplatím. Například programy u různých benzínek - vyplatí se jen těm kdo tankují minimálně 1 x týdně plnou nádrž, tedy podnikatelům, nebo těm co řídí služební vozidla a je jim jedno, kde tankují. Pokud byh tankoval jen soukromě jednou za měsíc, tak za rok dostanu panáčka z Lega v hodnotě 100 Kč.
+29
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

17. 9. 2004 8:37 | Petr

Věrnostním programům se vyhýbám. Vždyť jde jenom o to, abych změnil své nákupní návyky a obchodník ze mně vytáhl více peněz. Navíc tyto pseudo výhody jsou často vyváženy žádostmi o osobní údaje (a ty si cením více). Ale já přece nechci kupovat to, co je teď zrovna výhodné nebo v akci. Já chci kupovat věci, které potřebuji. Kromě jiného jsem si také na poštovní schánku dal nálepku s nápisem „Žádnou reklamu“, ať se mi doma nehromadí kilogramy super letáků se super akčními cenami na zboží, které ani nepotřebuji, ani nechci.
+36
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Spočítejte si

Výpočet RPSN

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Vít Bárta

politik a podnikatel, ABL

Miroslava Němcová

politička

Vít Bárta
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů
×
Miroslava Němcová
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services