Value Investing pro všechny: Warren Buffett s turbem

Takřka z nuly vydělal tento muž na burze majetek, který ho v žebříčku nejbohatších lidí světa magazínu Forbes řadí hned na druhé místo za Billa Gatese. V minulých 40 letech docílil průměrného výnosu přes 20 %. Za posledních 15 let posílily akcie jeho společnosti Berkshire Hathaway téměř o 1 150 %, zatímco hodnota indexu S&P 500 se pouze ztrojnásobila.

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

8. 9. 2004 13:09, Kiplinger

Na tom nejfajnovejsím zadarmo filtru akcií pozadovaných parametrú lze nastavit 27 paramtrú
LESS THAN nebo MORE THAN a sice tyto 27 KRITERIA :
Last Closing Price ($)
Dividend Yield (%)
Market capitalization (in millions)
1-year total return (%)
3-year annualized return (%)
5-year annualized return (%)
6 month relative strength
12 month relative strength
Earnings growth past 5 years (%)
This year's increase in earnings (%)
Projected earnings growth, next fiscal year (%)
Projected 3-5 year earnings growth (%)
Consecutive years of earnings growth
Consecutive years of dividend growth
Price-earnings ratio (trailing 12 months)
Price-earnings ratio (based on next year's earnings)
Price-earnings ratio (average of past 5 years)
Price-book value ratio
Price to cash flow ratio
Debt as a percentage of equity (%)
Debt to capital ratio (%)
Price to sales ratio
PEG ratio
Return on equity (%)
Return on equity, average of past 5 years (%)
Annual revenue (in millions)
Volatility rank (10 is the highest)
ZDE JE TO http://www.kiplinger.com/tools/stockfinder/

Zobrazit celé vlákno

+25
+-
Reagovat na příspěvek

Další příspěvky v diskuzi (celkem 13 komentářů)

6. 10. 2004 14:53

Mohl byste poradit, kde knihu sehnat? Děkuji.
+22
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

8. 9. 2004 13:09 | Kiplinger

Na tom nejfajnovejsím zadarmo filtru akcií pozadovaných parametrú lze nastavit 27 paramtrú LESS THAN nebo MORE THAN a sice tyto 27 KRITERIA : Last Closing Price ($) Dividend Yield (%) Market capitalization (in millions) 1-year total return (%) 3-year annualized return (%) 5-year annualized return (%) 6 month relative strength 12 month relative strength Earnings growth past 5 years (%) This year's increase in earnings (%) Projected earnings growth, next fiscal year (%) Projected 3-5 year earnings growth (%) Consecutive years of earnings growth Consecutive years of dividend growth Price-earnings ratio (trailing 12 months) Price-earnings ratio (based on next year's earnings) Price-earnings ratio (average of past 5 years) Price-book value ratio Price to cash flow ratio Debt as a percentage of equity (%) Debt to capital ratio (%) Price to sales ratio PEG ratio Return on equity (%) Return on equity, average of past 5 years (%) Annual revenue (in millions) Volatility rank (10 is the highest) ZDE JE TO http://www.kiplinger.com/tools/stockfinder/
+25
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

8. 9. 2004 12:57 | Net

Díky ! Já uz znám 3 jednoduché výpocty pro intrinsic value vnitrní cenu akcie a dokonce i jeden jednoduchý online kalkulator , kde stací dosadit jen symbol akcie. U podnikú , které dosáhly vloni ztrátu , to nepocítá dobre , ale jinak je to slusný : Kalkulator vnitrní ceny akcií : www.valuepro.net
+4
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

8. 9. 2004 9:58 | JirkaXXX

Ten vzorec tam je(The Intelligent investor). Mám vydaní z roku 2003(napsáno 1972), je to na straně 295. Doporučuji!! metoda se dá možná popsat na deset stran, ale těch dalšich 300 stran je jěště důležitějších, jinak vás těch deset stran zavede do pekel!
+7
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

8. 9. 2004 5:13 | Divi Dend

Tady más 14 podnikú USA , co platí ASI dividendy 8% az 12% z kurzu , asi Dividend Yield = Rendita dividend nebo jak se to jmenuje. Affordable Res Comm Inc ARC 12.1% Allied Capital Corp ALD 8.9% American Cap Strat ACAS 9.0% American Home Mortgage Inv AHM 8.9% Anthracite Capital AHR 9.6% Bank of America Corp BAC 8.3% Cornerstone Realty TCR 8.3% Crescent Real Est CEI 9.3% Electro Rent Corp ELRC 39.3% Impac Mortgage Hl IMH 11.5% MCG Capital Corporation MCGC 9.6% Mission West Props MSW 9.3% Standard Register Co. The SR 8.7% Vector Group Ltd. VGR 9.4%
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

8. 9. 2004 4:56 | Sisi

Moc by mne zajimalo , jestli v knize Bena Grahama ten vzorec P/E = 8,5 + 2G je nebo neni. Jinak nekterí lidé vedí o metodách Grahama nebo Buffetta více , nez oni sami. To bude asi z toho , ze jejich metoda se vejde na 10 stran , ale spisovatel na knihu za 20 $€ musí napsat 200 - 300 stránek a tak si neco pridá.
+8
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

7. 9. 2004 13:04 | Peta

Prosba - sháním nějaký dobrý odkaz na informace o dividendách (zajímají mě zejména společnosti vyplácející div. nad 3%), resp. o jejich rozhodných dnech pro uplatnění, USA, SRN, FR., VB, ...
Zatím jsem našel jen placené stránky....
Děkuji velmi za info !!!
+7
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

7. 9. 2004 8:30 | Bouček Antonín

Počet hlasovacích práv. Béčko má jen 1/200 hlasovacích práv Áčka.
+5
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

7. 9. 2004 8:28 | Bouček Antonín

Knihu mám, zmíněného vzorce jsem si tam nevšiml. Navíc se mi nezdálo, že by výsledkem této knihy měl být nějaký univerzální vzorec.
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

7. 9. 2004 8:08

Jaký je rozdíl mezi tou třídou akcií A a B? Počet hlasovacích práv, nebo jenom nominální hodnota? Pokud by ta akcie B byla jen 1/30 té akcie A, tak je to zajímavé. Těm různým turbo certifikátům apod. nerozumím, myslím, že to může být i nebezpečné a určitě jsou v tom zakalkulovány i vysoké poplatky.
+25
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

7. 9. 2004 4:40 | Susan

Ben Graham Valuation Formula - vzorec pro vnitrní hodnotu akcie prevzatý z knihy Benjamina Grahama - The Intelligent Investor : P/E = 8,5 + 2G a z toho vyplývá tedy asi taky spravedlivá fair vnitrní cena akcie P = E ( 8,5 + 2G ) Nebo ne ???? P/E = fair P/E , P = fair kurz , E = rocní zisk podniku , G = rocní rúst zisku podniku , 8,5 = Grahamovo císlo Pro víceleté drzení akcií je dobré koupiti akcie za asi 3x nebo 2x nizsí cenu nez fair kurz P ??? Jestli má nekdo doma tu knihu The Intelligent Investor , tak by to tady mohl potvrdit nebo protestovat , jestli v knize neni ten vzorec P/E = ( 8,5 + 2G ) Já tu knihu nemám , já to mám jen z internetu.
+23
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

7. 9. 2004 4:38 | Charly Munger a já

Kdo si koupí od kazdé akcie pár kusú , nemá portfolio ale ZOO. Roku 1986 tvorily 3 pozice akcií W. Buffetta ( Capital Cities/ABC, GEICO a Washington Post ) 93% jeho Berkshire Hathaway holdingu. Roku 1993 bylo 9 akcií v holdingu , z toho 4 akcie ( Coca-Cola, GEICO, Gillette a Capital Cities/ABC) tvorily 76% jeho portefeuille a 24% akcie Wells Fargo , Federal Home Loan Mortage , Washington Post , General Dynamics , Guiness. Vsechny akcie tvorily stále asi 75% Berkshire Hathaway holdingu a 25% dluhopisy , nekdy i stríbro. Warren míní , ze investori rozkládají kapitál na mnoho akcií , aby meli vetsí jistotu pri nedostatecné znalosti podnikú. A ze méne spatných rozhodnutí je ucineno , kdyz investori mají za celý zivot jen akcie od 10 podnikú , o kterých ví vsechno.
+16
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

7. 9. 2004 4:29 | Buffett

Bylo zde zapomenuto , ze mimo akcii BERKSHIRE HATHAWAY "A" = BRKA za 86.100,00 máme jeste akcie "B" = BRKB za 2.869,00 USD
+6
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Spočítejte si

Finanční rezerva

měsíců
%
měsíců

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Ivo Lukačovič

podnikatel, Seznam.cz

Tomáš Sokol

advokát

Ivo Lukačovič
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů
×
Tomáš Sokol
ÚSPĚŠNOST
100,00 %

z 1 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services