Deregulaci nájmů se nevyhneme, říká Martin Lux II.

Martin Zika | | 24. 6. 2004 | 6 komentářů
Pokračujeme v rozhovoru s Martinem Luxem, dnes o státní podpoře bydlení a její účinnosti, startovacím bydlení, transformaci bytové politiky a změně myšlení.

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

25. 6. 2004 6:49, Pavel

Na začátku jejich vlády jsem platil 3 Kč za metr, takže to přece jen trochu stouplo.

Zobrazit celé vlákno

+11
+-
Reagovat na příspěvek

Další příspěvky v diskuzi (celkem 6 komentářů)

1. 7. 2004 7:54

Vážení a milí,
deregulace? Děláte si srandu. NEEXISTUJE vláda, která by slíbila něco na deset let dopředu (tak dlouho by měla trvat deregulace v Praze), systém sociálního obecního bydlení za nákladové ceny bude fungovat tak jak bude (pokud si myslíte, že někomu dáte sociální byt třeba na tři roky, a pak mu ho vezmete a on si najde jiný, je vidět že o fungování sociálních případů a obecních úřadů toho moc nevíte), a nakonec to celé má skončit tak, že ceny budou téměř úplně deregulovány, ale přesto, když na ně někdo nebude mít, my (já, vy, pan Lux i správce tohoto serveru) mu to doplatíme. To, na jaký byt má právo, se nerozhodne on sám (jsou lidi, kteří jsou ochotní utrati za bydlení 1/2 svých příjmů, a nevidím důvod, proč by nemohli bydlet ve větším bytě v centru. Pak jsou lidi, kteří budou radší bydlet na Jižáku, než aby vyhazovali peníze za nájem podle jejich přesvědčení "oknem".), ale nějaká pěkná komise, rada, nebo alespoň referentka.
Deregulace je, když zrušíte "tatínkovské" hlídaní chudáků přiblblých a samostatně života neschopných občanů, a necháte je, ubožáky, aby si poradili sami.
+9
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

25. 6. 2004 6:49 | Pavel

Na začátku jejich vlády jsem platil 3 Kč za metr, takže to přece jen trochu stouplo.
+11
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

24. 6. 2004 13:47 | k

Hmmmm...a za čtyři roky jejich vlády jsme se dostali až na 17,- kč za metr..
+4
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

24. 6. 2004 9:27 | Pavel

Pokud mě paměť neklame, tak právě ODS, pokud byla ve vládě, zavedla a dodržovala pravidelnou indexaci maximálních cen regulovaného nájemného k 1. červenci o 50% (což odpovídá návrhům pana Luxe). Teprve ČSSD to napřed snížila na 10% a pak úplně zrušila. Kdyby se dodržovala původní pravidla deregulace nájemného, jak je zavedla ODS, už několik let by bylo nájemné úplně deregulované.
+9
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

24. 6. 2004 8:28 | k

Souhlasím s panem Luxem na 100%, jeho analýza problému bydlení je podána velmi pregnantně. Jen škoda, že autor není na místě, kde by mohl o těchto záležitostech skutečně rozhodovat (ministerstvo pro místní rozvoj?) Ve světle tohoto článku je také dobře viděr "amatérská" a nepromyšlená politika některých politických subjektů,např. ODS.
+8
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

24. 6. 2004 8:26 | Boucek Antonin

Nevim, jak ostatni, ale ja s odpovedi na svou otazku spokojen nejsem. Ocekaval jsem fakta, dockal jsem se ideologie. Toz tak.
+10
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

František Piškanin

podnikatel, Hopi

Pavel Tykač

podnikatel, Czech Coal

František Piškanin
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů
×
Pavel Tykač
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services