Úvěr či kreditka aneb co nabízí nový program Citibank

Splácet půjčku v měsíčních splátkách s úrokem 18 %. Zní to jako nabídka spotřebitelského úvěru? Jde ovšem o možnost domluvit si pravidelné splácení vyčerpané částky, které budou moci od 17. 5. využít majitelé kreditních karet Citibank.

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

19. 5. 2004 18:57, sportline

ÚROK 18% JE HODNĚ.Proč si raději nenastavit kontokorent u svého běžného účtu a platit pak úrok z kontokorentu jen okolo 10% a nebudu mít žádné sankce (200Kč u kred.karty Citybank) za předčasné splacení kontokorentu. Prostě v momentě, kdy mi přijde na účet výplata, se mi dluh na kontokorentu sníží a tím se sníží i dlužná částka z které platím úrok, event. se dostanu do plusu a úrok přestávám platit do doby než zase vklouznu do mínusu.

+20
+-
Reagovat na příspěvek

Další příspěvky v diskuzi (celkem 7 komentářů)

19. 5. 2004 18:57 | sportline

ÚROK 18% JE HODNĚ.Proč si raději nenastavit kontokorent u svého běžného účtu a platit pak úrok z kontokorentu jen okolo 10% a nebudu mít žádné sankce (200Kč u kred.karty Citybank) za předčasné splacení kontokorentu. Prostě v momentě, kdy mi přijde na účet výplata, se mi dluh na kontokorentu sníží a tím se sníží i dlužná částka z které platím úrok, event. se dostanu do plusu a úrok přestávám platit do doby než zase vklouznu do mínusu.
+20
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

19. 5. 2004 8:57 | Jan Kolda von Žampach

Mě to také jako něco převratného nepřipadá. Byť pro někoho to může být příhodné. Získat dnes spotřebitelský úvěr, při obrovském přetlaku nabídky jaká dnes je, přece není pro většinu zaměstnané populace problém a v rychlosti dostat se k penězům také ne. Další možností je kontokorent a čerpat ho až do výše limitu, kdy chci, třeba debetní kartou. A tady musím přiznat lví podíl na rozšíření kontokorentu do povědomí domorodců, už před vícero lety, právě České spořitelně, kterou jinak tak často musím oprávněně kritizovat.
Článek beru jako menší zviditelnění Citibank, je to konec konců v pořádku, proč ne. Přiznám se, že koncem roku jsem zvědavě, asi 3/4 hodiny, okukoval zevnitř pobočku Citibank v Praze, četl si ceníky a studoval nabídku z letáků. Náhodou právě minulý týden jsem si osvěžil pamět na její webové stránce. Mám pocit, že v PRVÉM PLÁNU existence této banky zde v Česku je orientace především na její klienty z ciziny, kteří sem k nám zavítají a potřebují zajistit STANDARDNÍ služby. Proto je nepřehlédnutelné i velice dobré jazykové vybavení pracovníků přepážek - pochopitelně. Tuzemec jako klient je tu jaksi do počtu, tak mi to připadá, až v druhém plánu. Pro našeho typického a usedlého domorodce bude asi dostupností, šíří nabídky i lácí na první pohled přitažlivější stále Česká spořitelna, než Citibank. Pokud být klientem Citibank nebude pro domorodce věc cílené prestiže. Osobně zatím marně čekám od "české" Citibank kulantní nabídku k obchodování na burzách CP ve světě, tak jak to tu na serveru kdosi často z Němec připomíná. Zatím skutek, žel, jen utek.




+16
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

18. 5. 2004 8:40 | Honzajs

Mila Jarmilo, kreditni karty (tedy Vas uver porad bez dodatecneho behani do banky) mame v Cechach, na Morave a ve Slezsku uz par let. A Citibank nebyla prvni, ktera je nabidla.
+18
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

18. 5. 2004 8:37 | Dusan

"I nadale mohou pouzivat kreditku az do vyse kreditniho limitu" Znamena to, ze kdyz budu mit limit 50 tisic, nakoupim za 30 tisic, pozadam si o individuelni splatkovy kalendar, tak se mi na kreditce okamzite vraci plny limit, tj. muzu zase nakupovat za 50 tisic? A jak dlouho by to Citina vydrzela? Nekde musi byt strop. Anebo je vyznam prvni vety trochu jiny?
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

17. 5. 2004 10:20 | Jarmila

Je to dobrý nápad, kartu má klient pořád a takhle má úvěr prakticky bez papírování. Kdo si chce půjčit, má to jednodušší než lítat do banky, přinést stoh potvrzení a razítek a ještě nemít jistotu, že mu banka půjčí a jak rychle mu půjčí.
+7
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

17. 5. 2004 9:57 | Martin Jarý

Záleží jen na tom, jestli si chcete opravdu půjčovat nebo jen kartou platit a vždy splácet 100 %. Navíc 18 % je v podstatě standard, třeba KB nabízí průměrnému klientovi tak 16-17 %.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

17. 5. 2004 9:12

No, vzhledem k tomu, že standardní úrok na kreditce CB je + - 27% ročně, tak 18 procent je fajn, nicméně je to pořád hodně. Ovšem jako další možnost a služba je to potěšující.
+14
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Spočítejte si

Výpočet RPSN

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Pavel Zeman

nejvyšší státní zástupce

Bohuslav Sobotka

politik

Pavel Zeman
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 1 duelů
×
Bohuslav Sobotka
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 1 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services