Cesta k bytu za milion

Objevila se výhodná nabídka a vy potřebujete milion na svůj první vlastní byt? Jak se propracovat množstvím splátek a nestrádat? Taková cesta existuje, zvláště spojí-li se stavební spoření s hypotékou.

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Další příspěvky v diskuzi (celkem 4 komentářů)

17. 5. 2004 15:31 | Kája

Mně naopak článek velice zaujal. Dosud jsem netušila, že je možné zkombinovat úvěr ze stavebního spoření a hypotéku. Informace jsou myslím přehledné a dosti vypovídající.
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

17. 5. 2004 12:42

Tento článek mě velice zklamal, je jenom ke zmaten, viz výše uvedené názory - vůbec nic neřekl. Navíc v sekci o Wustenrotu autor smíchal dohromady několik informací.
-6
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

13. 5. 2004 10:13

Připojuji se k Vašemu názoru, co se týká nutného odhadu. Většinou je to skutečně tak. Samozřejmě jsou další možnosti - jiná zástava, kombinace několika stavebních spořitelen s nižšími úvěry na "nastřádání" potřebných peněz, které chybí díky nižší zástavě. Zde jsou však potřeba ručitelé a je to samozřejmě dost administrativně náročné. Další cestou je samozřejmě hypotéka na 100%. V propočtech se mi ale nelíbí, že jsou zcela určitě porovnávány nesrovnatelné parametry - dle mého se liší varianty u jednotlivých SS a také výše měsíčního dospořování. Pak ta čísla vychází tak, je popsáno v tabulce.
+29
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

12. 5. 2004 12:50 | analytik nezávislé makléřské společnosti

Kromě nabídky Wüstenrotu je to nereálné, protože odhadní cena pořizované nemovitosti by musela být cca 1 400 000,-, aby bylo možno použít zde uváděné úvěry. A právě zajištění úvěru zástavou je největší problém, pokud někdo pořizuje byt (téměr vždy je odhadní cena nižší, než kupní). Nebo je potřeba mít ručitele a minimální akontaci cca 30 tisíc - tak jak uvedl Wüstenrot (a zároveň nějakou smlouvu o stavebním spoření, která trvá minimálně jeden rok). Buřinka zde byla vyhodnocena jako výhodná, ale pro výpočty bylo použito rychlejší dospořování a tím pádem i menší přeplacení úvěru. U jiných stavebních spořitelen je použitá minimální splátka, tím i delší doba splácení a větší přeplacení. U těch ostatní je také samozřejmě možné dospořovat rychleji - posílat vyšší měsíční splátky, pokud je rodina má k dispozici - pak se dostaneme na stejné hodnoty. Nelze to pouze u VSS KB, která zde ani nefiguruje, protože nedodala informace. - jinak to jsou v podstatě standardní nabídky úvěrů.
+7
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Jan Švejnar

ekonom

Tomáš Matějček

podnikatel, Miton

Jan Švejnar
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů
×
Tomáš Matějček
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services