Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

Kapitálový trh ČR nepodporuje rozvoj podnikání, jeho infrastruktura je nepřehledná a neefektivní, legislativní rámec dosud nedává dostatečný prostor pro další rozvoj. Co zamýšlí Komise a Burza? Seznamte se s plánovanými opatřeními podrobněji.

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

24. 3. 2004 19:35, Jan Kolda von Žampach

Dík za příspěvek, souhlasím.
Dokonce již pár hodin s dojetím a slzou v oku : to jen ten slavnostně dokonaný statečný prodej a hluboko pod cenou velký části českýho uhlí.
Právě na tom je vidět, že tady je obecně konec a nemá to pro nás drobase už žádný řešení. Je ( brzy bude ) vymalováno ( domalováno ).
No, a Česká spořitelna to o posledních parlamentních volbách politicky zasponzovala - musím to tu připomenout a tak to vidím já. Asi to neudělala jen tak bezdůvodně.

Reagovat

+44
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (sysel 23. 03. 2004 14:11)

Další příspěvky v diskuzi (6 komentářů)

23. 3. 2004 13:52 | sysel

Série článků je rozhodně podnětná, jen si asi pláčeme na navzájem a ještě na cizím hrobečku. Aby kapitálový trh fungoval, tak musí být průhledný a mít jednoduchá pravidla. Průměrný občan = střadatel musí mít jednoduchou možnost si koupit a prodat akcii (obchodovatelnou). Nesmí být trápen, nemusí být hýčkán. Ale nesmí být okrádán. Poplatky, daněmi, zprostředkovateli. O nákupu akcií v zahraničí ani nemluvím. (Zaměstnanci například České spořitelny si mohou kupovat akcie Erste. Dividendy jsou vypláceny v Rakousku, daněny tamtéž, musíte to sledovat, sice existuje smlouva o dvojím zdanění, ale VY to musíte znát, VY musíte žádat. V Rakousku, napřed ale na finančním úřadě u nás! No super. Blahopřeji! Proboha proč? No proto, aby se to nedělo! Občane marš do práce a pak k televizi! Já Ti dám ty prevíte akcie! To by se Ti líbilo! (Samozřejmě by stačilo v rámci mezinárodní dohody o dvojím zdanění, aby rakouský emitent poslal zdaněnou dividendu Vašemu obchodníkovi s cennými papíry a ten Vám nebo přímo Vám.). A vůbec bude toto i po našem vstupu do EU pokračovat? (Napište o tom někdo znalý článek!)
Na kapitálový a obecně finanční trh se nabaluje stále více „poradců“, „znalců“ a různých dalších individuí, kteří si uzurpují právo manipulovat s cizími penězi. Komplikace jsou samozřejmě cílené. Aby si průměrný investor neškrtl a byl nucen využívat jejich služeb. A stát se krátkozrace tváří, že potřebuje peníze = daně a kdo má za stát rozhodnout, že je tento přístup kontraproduktivní? Ministerstvo financí? To se přece stará o práci finančním úřadům! KCP? Různé komory finančních poradců? No co by poradci dělali? Banky? No proboha proč? Koho by obtěžovali jejich „osobní bankéři“? Banky by navíc přišly o část finančních zdrojů = úspor, které by se přelily do cenných papírů. Přesně do této filozofie zapadají podílové fondy. Jejich heslo by mohlo znít „Naval nám prachy a neptej se!“.
Závěr? Každý za sebe. A postupně se naučit na cizích trzích. Samozřejmě to chce znát jazyky a věnovat se tomu více, než je zdrávo. Pak je ale člověk svobodnější a vysmekne se. Ale většině nezbývá, než kupovat a živit fondy. A naše malé české hnojiště s polostátními slípkami. Budu jen rád, když se ukáže, že jsem neměl pravdu.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+34
Líbí
Nelíbí

23. 3. 2004 14:11 | sysel

Ještě mám jednu poznámku. Obchodování na RMS mně připadá jednoduché. Zařídím si „wobchod“, pošlu peníze na účet a mohu konat. Na burzu musím přes „obchodníka“ = přes parazita, který udělal „pyky pyky“ a má vystaráno. Co mně pomůže? Nic. Jo jiná věc by byla, kdybych chtěl trvale radit nebo spravovat portfolio. Ale na to abych si za svoje peníze koupil akcii na burze přece nepotřebuji zprostředkovatele! Volný přístup na burzu (prostě by měla účet v bance a skládaly ba se peníze na něj) by byl jeden z ústupků, které by ulevily a zjednodušily drobnému investorovi život. To je ale scifi i na počítačový věk. Nebo ne?
Reagovat | Citovat

+6
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (sysel 23. 03. 2004 13:52)

23. 3. 2004 17:01 | Milion

Po dlouhé dobe je na penize.cz zase neco k smíchu :-) "Občane marš do práce a pak k televizi! Já ti dám ty prevíte akcie! To by se ti líbilo!"
Reagovat | Citovat

+40
Líbí
Nelíbí

24. 3. 2004 19:35 | Jan Kolda von Žampach

Dík za příspěvek, souhlasím. Dokonce již pár hodin s dojetím a slzou v oku : to jen ten slavnostně dokonaný statečný prodej a hluboko pod cenou velký části českýho uhlí. Právě na tom je vidět, že tady je obecně konec a nemá to pro nás drobase už žádný řešení. Je ( brzy bude ) vymalováno ( domalováno ). No, a Česká spořitelna to o posledních parlamentních volbách politicky zasponzovala - musím to tu připomenout a tak to vidím já. Asi to neudělala jen tak bezdůvodně.
Reagovat | Citovat

+44
Líbí
Nelíbí

26. 3. 2004 8:41 | Boucek Antonin

Asi Vam to bude pripadat divne, ale kdyz nase spolecnost inkasuje dividendy v zahranici (respektive nas custodian inkasuje dividendy za nas), musime kvuli dodaneni (a smlouve o zamezeni dvojiho zdaneni) predlozit potvrzeni naseho financniho uradu o domicilu take (pro nektere zeme to staci jednou, pro jine se to musi delat kazdorocne). Nemylim-li se, absolvujeme tedy totez jako cesky drzitel rakouskych akcii Erste (ten take dostane dividendu a musi pozadat rakouske ministerstvo financi o doplatek). Nekde ve svete to chodi jinak? Poucte mne!
Reagovat | Citovat

+29
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (sysel 23. 03. 2004 13:52)

26. 3. 2004 12:41 | Sysel

Pane Boučku díky za vysvětlení, ale já Vás nepoučím, protože jsem to uvedl jako příklad mého vlastního trápení. Tohle samozřejmě lze nastudovat a překonat a stane se to rutinou. Jen mi to v EU kam vstupujeme připadá jako zbytečná komplikace. Potěšil by mně článek na toto téma = jednoduchý přehled nutných úkonů investora, který si koupí akcie tu ve Vídni tu v Londýně a třeba i v USA. Třeba se někdo najde. Jinak si asi budu muset udělat smlouvu s některou společností, která se tímto pro drobné klienty zabývá.
Reagovat | Citovat

+14
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Boucek Antonin 26. 03. 2004 08:41)

Přidat nový příspěvek

Diskuze na webu www.penize.cz se vždy věnují pouze tématu, k němuž se vztahují. Rozhodně nesuplují funkci Poradny. Máte-li proto jakýkoliv dotaz, obraťte se prosím přímo na naše odborníky, kteří vám rádi pomohou. Na dotazy vložené do Poradny standardně odpovídáme do čtyř pracovních dnů, obvykle se ale dočkáte reakce mnohem dříve. Pokud dotaz vložíte do diskuze, s velkou pravděpodobností na něj nikdo nezareaguje. Děkujeme za pochopení.

Přihlásit odběr komentářů

Odebírat příspěvky mohou pouze zaregistrovaní a přihlášení uživatelé!

Přihlásit se

Ušetřete s Peníze.cz

Naši čtenáři s námi ušetřili už  5 705 545 Kč. Podívejte se na poslední poptávky a vyzkoušejte nás také. Vše je zcela zdarma.

Spočítejte si

měsíců
%
měsíců

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Email:
Captcha
Opište kód:

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Jiří Pospíšil

politik

Jaromír Drábek

politik

Jiří Pospíšil
ÚSPĚŠNOST
83,15 %

z 89 duelů
Jaromír Drábek
ÚSPĚŠNOST
24,00 %

z 25 duelů

Naposledy navštívené

Články

Produkty a instituce

Kalkulačky

Poradna

Finanční subjekty

Nabídky práce

Obchodní rejstřík

Osoby v obchodním rejstříku

Části obce

Městské části

Obce

Okresy

Témata

RPSN, Nezaopatřené děti, Centrální banka, václav stárek, vladimír dlouhý, paušální daň, česká spořitelna, daně, zvýšení, sídlo podnikatele, ceny pohonných hmot, výsledky hospodaření, skupinové slevy, osobní data, občané agentury, zákon na ochranu osobních údajů, výstava peněz, potravinářství

6H03884, 6C61932, 9A72529, 5C58511, 6C61932

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Všechny materiály © 2000 - 2016 Peníze.CZ a dodavatelé. Všechna práva vyhrazena.

ISSN 1213-2217. Doslovné ani částečné přebírání materiálů není povoleno bez uvedení zdroje a předchozího písemného svolení.
Peníze.CZ vydává společnost Partners media, s.r.o.
Člen SPIR - Sdružení pro internetovou reklamu. Člen SVIT - Sdružení vydavatelů internetových titulů při UVDT.

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK