Diskuze - Finanční plánování podle Sophia Finance

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Další příspěvky v diskuzi (celkem 43 komentářů)

8. 6. 2013 6:26 | petra

zkusenost velmi spatna. kupuju byt u central groupu, kde hypotecniho poradce dela sophia, ktera vse nastavuje tak, aby vas co nejvice zkasirovala - samozrejme nad ramec vasi hypotecni smlouvy. přiklad- podani vkladu na katastr v takovem terminu abyste museli zaplatit - bud KB /oblibena banka sofia/ úrok za predcasne cerpany uver /tj. 2000 kč u 2 mil hypoteky/ nebo penale CG za pozdni prichod financi na ucet /tj. 8500kč/den u 2 mil hypoteky/. Co dela bankovni dozor cnb? evidentne vubec nic.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

27. 11. 2007 23:34 | Martin

Toto je ale krasna reklama. Škoda že neni pravdivá.
-4
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

27. 11. 2007 23:17 | Martin

Kdyby ste neokradali duveřive lidi tak nebudou negatyvni reakce No ne?
+13
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

27. 11. 2007 23:07 | Martin

Jenom proboha nechodte do sohia finance tam vas oskubou s usmevem na t
+6
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

16. 11. 2007 0:12 | Martin

Mozna by vyletel ale ne za to co chtel udelat ale ze to neudelal z to je prece zivi
+7
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

16. 11. 2007 0:00 | Martin

Ja mam se sophii otresnou zkusenost ja 22let financne neskuseny sem ve
+13
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

30. 8. 2006 14:57 | Libor

Myslím, že kdyby jste to sdělil společnosti Sophia Finance, tak by vyletěl i odtamtud a ještě rychleji .
+12
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

25. 8. 2006 18:50

Narazil jsem na váš poněkud starší příspěvek a měl bych jednu malou otázku.( Nechci hodnotit služby jednotlivých poradenských firem, jedná se mi spíše o konkrétní věc.) Zmiňujete se zde, že je nevhodné kombinovat hypotéku s KŽP, ale k hypotéce je přece životní pojistka nutná, tedy alespoň ji vyžadují snad všechny finanční instituce nabízející hypoteční úvěry. Prosím tedy o vysvětlení. Děkuji. Samozřejmě, že pokud by mi dokázal odpovědět i někdo jiný, budu rád za jakýkoliv příspěvek. (Jen jestli jsem se náhodou nezamotal do pojmů ŽP a KŽP).
+10
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

7. 9. 2005 15:18

Já mám na Sophia finance trošku jiný názor. Možná vás redaktor natrefil na někoho opravdu rozumnýho. Nicméně já natrefil na člověka, který mi měl za 40 tisíc prozradit, jak dosáhnout na hypotéku. Vykouzlil to náramně. Musím si zvýšit příjmy. Jak prosté. A samozřejmě že mi zároveň navrhl, že mi hypotéku zařídí a jediná mořžná a výhodná je pro mě KŽP.... a už letěl
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

8. 9. 2004 19:35

Vážený pane, se zájmem jsem si přečetl Vaše příspěvky na provedené testování. S řadou Vašich názorů jednoznačně souhlasím, pouze se domnívám, že i přes nepříliš "výhodné podmínky" KŽP je tato forma zajištění stáří, s ohledem na demografický vývoj společnosti, nezbytná. Též se snažím vycházet ze všech dostupných pramenů - a tak kromě Vámi zmiňovaných finančně-ekonomických serverů si doplňuji informace z ČSÚ,z legislativních informací a mnoho podnětů jsem získal i z knih, které (zejména překlady USA autorů) nastiňují některé závažné otázky bližší i vzdálenější budoucnosti. Ale k otázce KŽP; domnívám se, že "podstatně výhodnější" forma spoření na stáří - penzijní fondy - je podstatně rizikovější z hlediska zajištění (resp. nezajištění) proti bankrotu.
+49
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

9. 8. 2004 18:39 | zinfo

Rád bych taky uvítal poradce, ale právě jen na analýzu. Zda je zrovna pro mě dobré stavebko, jaký plán a u koho, zda KŽP, kde jakou pojistku na auto atd. Případně další typy investičních příležitostí. Nabídka se postupně rozrůstá a já pomalu ztrácím přehled o všech produktech. Je mně jedno, zda je poradce zaplacen z provize nebo ode mě. Vždy musím být připraven, že sleduje jiný zájem nebo tomu nemusí zas tak rozumět. Kolik placených odborníků má mizerné znalosti a stačí tak oblbnout lidi na zakoupení desatera pojistek na stejnou věc!
+26
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

11. 12. 2003 16:14

Zlaté OVB oproti Sophia Finance! Moje osobní zkušenost s "finančním poradcem" Sophie je přímo otřesná.Jediné co ho při první schůzce zajímalo bylo, abych zaplatil za roční servis (2000,-Kč, který jsem si samozřejmě nemusel objednávat, ale protože kontakt na Sophii jsem měl od člověka, kterému jsem důvěřoval, udělal jsem to)+ samozřejmě analýzu. Z té analýzy vypadla naprosto nesmyslná, nepřesná, nekonkrétní data, která pro mne neměla vůbec žádný význam!!Konkrétní věc: přestože jsem "fin.poradci Sophie" předal změnový doklad, že již neplatím na určitý produkt 2000,-Kč ,ale jenom 300,-Kč v analýze počítal s částkou 2000,-Kč!! Další věc- požádal jsem ho, aby zajistil zrušení úrazové pojistky(na dobu určitou), o kterou jsem již neměl zájem. Přestože jsem ho upozornil, že jsem to již zkoušel a pojišťovna po mně chtěla "penále za zrušení", tvrdil, že to není možné a vypsal výpovědní lístek, který mi je k ničemu! To svědčí o tom, že smluvní ujednání , které měl u sebe, vůbec nečetl!! Navíc díky tomuto musím tu pojistku platit nadále, přestože právě v době, kdy "fin. por." měl pojistku u sebe jsem ji mohl vypovědět(z důvodu úrazu)!! Spoléhal jsem ale na placeného"finančního poradce" a takto jsem dopadl. Při naší druhé schůzce, kdy mi přivezl "analýzu", zase první, co ho zajímalo bylo, abych objednal osobní finanční plán za cca 3500,-Kč. Když jsem ho upozornil, že mi v emailu právě přišlo, že mám nárok na 10% slevu, pouze konstatoval, že jsem pozorný čtenář, ale slevu mi NEDAL!!! Teprve poté vyndal analýzu a zevrubně mi ji "vysvětlil", ale jak jsem již psal- je naprosto bezcenná a k ničemu. Takže jediná, trochu použitelná informace za téměř 6.500,- Kč pro mne byla, že mám zřejmě méně pojištěné děti na trvalé následky úrazu. Ještě musím dodat, že podle pana Sluky se nejednalo o žádného nováčka, ale "zkušeného finančního poradce" s 5-ti letou praxí. Takže chraň Bůh před Sophia Financí. S pozdravem Josef J.
+51
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

25. 11. 2003 10:08 | roman

Ono hlavně záleží na té které bance. Některé banky to mají dle tabulek a předem daných kritérií (RB, HVB, ČMHB a možná i další). Jiné mají pevné sazby, alespoň u vybraných produktů (ČS, WUST). Co vím, tak výše popsané se dá "tvořit" zejména u KB nebo u ČS (hypotéka Standard). Na druhou stranu ale tvrdím, že pokud použiju např. TOP Bydlení (4,6%) nebo WUST (4,7%) nebo taky RB (nejbonitnější klient a HÚ nad 1,5 mil), tak mě nikdo nepřerazí. Samozřejmě mluvím o 5ti letém fixu. Roční nebo jiné fixy jsou zase o nečém jiném. Takže pokud někdo mluvím, že získal o 0,5% lepší úrok, tak jsem při současných sazbách hodně, hodně skeptický.
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

24. 11. 2003 18:02 | Fredy

Toto mi také tvrdilo několik poradců. Požádal jsem je o dvě základní čísla.
1. S jakým GARANTOVANÝM procentickým zhodnocením CELÉHO POJISTNÉHO od pojišťovny kalkulují.
2. A s jakým efektivním úrokem z hypotéčního úvěru (včetně podílu dalších nákladů - zřizovací poplatek, odhad ceny nemovitosti, zástavní smlouvy, měsíční vedení účtu) to párují.
Znovu upozorňuji na to že TÚM a zhodnocení rezerv u KŽP se vztahuje JEN na spořící (kapitálovou) část, nikoliv na celé pojistné. Tato část je o to nižší, oč je vyšší pojistná částka. U hypotéky se vždy jedná o vysokou pojistnou částku, že?
Pokud najdete kombinaci, kde je GARANCE zhodnocení CELÉHO pojistného vyšší, než efektivní úrok u hypotéky, tak přehodnotím svůj postoj a klidně se Vám omluvím. Zatím mě o tom nikdo nepřesvědčil. Ani jeden „pojistný matematik“, který to učí na VŠ. Ten se mi dokonce i omluvil.
Pokud se Vám to povede, tak je to první krok. Ten druhý je o minimálně dublovaném závazku dvěma rozdílným subjektům, kde u prvního (hypotéční banka) jste s jistinou stále na začátku. Nebo-li třeba za dvacet let je Váš nesplacený zůstatek 100%. Co všechno se může za dvacet let přihodit?
+35
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

24. 11. 2003 17:38 | Fredy

Ještě jste zapomněl na samotného bankovního úředníka. Ten má možnost určitého úrokového rozpětí a mnohdy záleží právě na osobním vztahu hypotéčního poradce a bankovního úředníka. Možná byste se pak divil, co je všechno možné.
+31
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

24. 11. 2003 17:37 | Fredy

Ještě jste zapoměl na samotného bankovního úředníka. Ten má možnost určitého úrokového rozpětí a mnohdy záleží právě na osobním vztahu hypotéčního poradce a bankovního úředníka. Možná byste se pak divil, co je všechno možné.
+12
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

24. 11. 2003 17:12 | roman

Dovolím si vstoupit a nesouhlasit s tím, co tvrdíte, že hypotéka přes makléře vyjde vždy levněji než v bance. Osobně se mi to stalo jen několikrát a jen u vybraných bank a navíc jen u tzv. VIP klientů. Běžný klient nemá nárok. Navíc je tak složitý proces - schvalování atd., že jen u někoho to má význam. Rozhodně to není tak, že by klient oběhl pár bank a následně argumentoval v jiné, že tam mu dávají tolik a tolik %, takž když mě chcete, tak dejte míň. To samé platí pro makléře. Možná to někteří tvrdí, ale povětšinou to není pravda.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

24. 11. 2003 9:12 | Nick

Zařizoval jste někdy hypotéku? Víte vůbec, co to jsou a jak fungují hypoteční makléři? Pokud ano, tak víte, že hypotéka přes makléře vyjde vždy s nižším procentem, pokud ne, zkuste se místo psaní blábolů poučit...
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

22. 11. 2003 22:58 | Filip

Plně s Vámi souhlasím,nelze jednoznačně řící,že je to nevýhodné.Osobně mi komentáře typu "a ti z nich vyrazili o 0,5%menší úročení" připadají jako neplacená reklama psaná tkzv. klienty.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

20. 11. 2003 15:10 | Honza

Jen někdo, kdo nemá s financemi vůbec žádné zkušenosti může něco takového vypustit z úst. Jak může někdo tvrdit, že kombinace HÚ a KŽP je pro všechny nevýhodná? Osobně mám několik klientů, pro které je tato kombinace výhodnější než samostatný úvěr. Ale zmám také klienty, pro která se kombinace nehodí.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

Informace na této stránce mají povahu diskusního fóra pro registrované uživatele. Byť je pro publikování příspěvku vyžadována registrace, vydavatel neručí za pravdivost zveřejněných informací a neověřuje jejich faktickou správnost či autenticitu. Pokud jste zaznamenali příspěvek, který by tu být neměl, napište nám na redakce@penize.cz

Stránka 1/3

Předchozí

1

Spočítejte si

Výpočet čisté mzdy 2024

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Vladimír Dlouhý

exministr a ekonom

Zdeněk Tůma

ekonom a politik

Vladimír Dlouhý
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů
×
Zdeněk Tůma
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services