Analýza: rizikové životní pojištění III.

Martin Novotný | | 12. 11. 2003 | 6 komentářů
Vyznáte se v nabídce a vlastnostech životních pojištění určených k pojištění osob splácejících úvěr? Dnes se zaměříme na porovnání parametrů produktů s klesající pojistnou částkou, které nabízejí pojišťovny na českém trhu.

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

12. 11. 2003 12:17, roman

Jde o to, jestli máte sjednané rizikové pojištění pro případ smrti nebo úvěrové pojištění. To je totiž dost rozdíl. Úvěrové je dost dobré a jestli se nemýlím, tak je druhé nejlevnější na trhu. U pojištění pro případ smrti, lze nalézt vhodnější variantu na trhu. Co se týká pojištění denní dávky v době PN, tak Vám ho asi nikdo nenabídl. Jinak je samozřejmě v nabídce.

Zobrazit celé vlákno

+25
+-
Reagovat na příspěvek

Další příspěvky v diskuzi (celkem 6 komentářů)

25. 11. 2003 23:00 | Honzajs

Záleží na pojištťovně
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

25. 11. 2003 22:07 | Honza

chtel bych se zeptat, jestli nema nekdo zkusenosti s tim, jak moc pojistovny proveruji zdravotni stav. potrebuju se nechat pojistit na milion na 15 let - hypotecni banka to po me vyzaduje - a rad bych vyplnil pouze zdravotni dotaznik - bez dotazu na meho osetrujiciho lekare, bez nutnosti vypisu ze zdravotni dokumentace. muze mi nekdo poradit? Diky moc, Honza
+12
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

17. 11. 2003 7:29 | Jelcin

Nemůžu zcela 100% potvrdit Vaše informace, ale rozhodně úvěrové pojištění u Poj.ČS je opravdu levné (někdy si říkám, že až podezřele levné). Co mne však udivuje je skutečnost, že na infolince PČS mi asi tak před 3 měsíci sdělili, že už tento typ pojištění nenabízejí (prý byl jeho prodej zastaven). Nabízeli mi místo toho klasické rizikové ŽP s konstantní částkou. Kromě toho všeho mě dost překvapilo, že světová pojišťovna jako je AIG (u nás AMCICO)tento "trhem žádaný" produkt nenabízí.
+7
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

12. 11. 2003 12:17 | roman

Jde o to, jestli máte sjednané rizikové pojištění pro případ smrti nebo úvěrové pojištění. To je totiž dost rozdíl. Úvěrové je dost dobré a jestli se nemýlím, tak je druhé nejlevnější na trhu. U pojištění pro případ smrti, lze nalézt vhodnější variantu na trhu. Co se týká pojištění denní dávky v době PN, tak Vám ho asi nikdo nenabídl. Jinak je samozřejmě v nabídce.
+25
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

12. 11. 2003 11:49 | Rony

V článku mi chybí to nejdůležitější - cenové srovnání na nějakých modelových příkladech.
+18
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

12. 11. 2003 9:41

Ano mám sjednané rizikové pojištění u pojištovny ČS, přijde mi docela drahá, ale jinak snad by měla funkgovat. Přijde mi ale nedomyšlené že současně nenabízejí i pojištění dlouhodobé pracovní neschopnosti. Protože to mi připadá skoro ještě důležitější než pojištění pro smrt.
+21
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Spočítejte si

Výpočet čisté mzdy 2024

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Vladimír Železný

podnikatel a politik

Mikuláš Šveda

podnikatel, Exchange

Vladimír Železný
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů
×
Mikuláš Šveda
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services