Peníze, které vám dá stát: Příspěvek na úpravu bezbariérového bytu

Osoby se zdravotním pojištěním mohou v případě potřeby čerpat příspěvek na úpravu bezbariérového bytu. Jak napovídá jeho název, je určen k úpravě bytu, v němž bydlí, na bezbariérový.

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

12. 4. 2018 8:02, Libuše Svobodová

Dobrý den, babička a děda bydlí v domě s koupelnou (s vanou),babička (72let)je po operaci kyčle, má vyměněný kloub.Děda (78let) si teď zlomil krček v kyčli a je pro ně oba nemožné dostat se do vany.Je možné získat dotaci pro seniory na předělání na sprchový kout a zvýšenou toaletu? S pozdravem Svobodová Libuše

+152
+-
Reagovat na příspěvek

Další příspěvky v diskuzi (celkem 11 komentářů)

18. 4. 2022 11:45 | Romana Vocásková

Dobrý den, mám babičku 78 let, které se zhoršil zdravotní stav je částečně na vozíku-snaží se chodit o holi ale spadne se nám, že některý den nevstane a musíme ji všude vozit po bytě. Mám problém se sluchem a vidí jen na jedno oko. Dále má podle praktického lékaře stařeckou demenci, která ji byla diagnostikována před dvěma týdny. Sundala jsem v bytě koberce vyškubala prahy ale nyní bojujeme s bytovým jádrem v panelovém domě babička potřebuje celodenní péči jelikož zapomíná jíst a brát léky. Musím sní být nepřetržitě doma nebo zajistit péči. Je možnost získat nějakou dotaci na výměnu jádra za sprchový kout. S pozdravem Romana Vocásková
+13
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

26. 12. 2021 15:17 | Radim Holub

Dobrý den, otec má po mrtvičce, chodí méně a méně (kyčle). Bydlí v panelovém domě 2p. bez výtahu. Chtěl bych mu na své zahradě postavit bezbariérovou, celoroční chatu k bydlení. Dostane na to nějakou dotaci? Děkuji, s pozdravem Radim Holub
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

22. 9. 2021 20:17 | Jitka

Dobrý den , mám 81letou maminku nyní po operaci kyčelního kloubu.Bohuzel žije v panel.bytě kde je vana a původní záchod. Mohu pro ni získat nějakou dotaci k předělání koupelny ? Dcera Jirka
+23
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

24. 4. 2019 10:29 | Jaroslava

Dobrý den chtěla bych se optat manžel má nejvyšší stupeň invalid.máme patrový dům je možné zažádat o příspěvek o zvětšení balkónu na obyt.mísnosti např.ložnici kterou máme v patře a manžel z důvodu zdraví patro nemůže využívat děkuji z pozdravem Severýnová
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

12. 4. 2018 8:02 | Libuše Svobodová

Dobrý den, babička a děda bydlí v domě s koupelnou (s vanou),babička (72let)je po operaci kyčle, má vyměněný kloub.Děda (78let) si teď zlomil krček v kyčli a je pro ně oba nemožné dostat se do vany.Je možné získat dotaci pro seniory na předělání na sprchový kout a zvýšenou toaletu? S pozdravem Svobodová Libuše
+152
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

7. 3. 2016 20:05 | pavla

Dobrý den mám invalidní maminkou která přišla o nohu bydlí v nájemním bytě majitel bohužel nemá tolik peněz na úpravu bezbarieroveho bytu může tedy požádat o příspěvek,nebo jake jsou její šance.dekuji
+7
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

7. 3. 2016 20:03 | pavla

Dobrý den mám invalidní maminkou která přišla o nohu bydlí v nájemním bytě majitel bohužel nemá tolik peněz na úpravu bezbarieroveho bytu může tedy požádat o příspěvek,nebo jake jsou její šance.dekuji
+5
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

7. 6. 2015 10:29 | David

Dobrý den,mam babičku a dědu bydli v panelákovém domě ve 4 patře bez výtahu. Mají oba dva problémy s chůzi a jsou dost nemocní tak bych se chtěl zeptat jestli je možnost získat dotaci na bezbarierový přístup do schodu
+13
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

24. 10. 2012 12:58 | P.Kocvrlichová

Dobrý den,mám maminku s nádorem,která je ochrnutá na půl těla a po odstranění části nádoru nevidí na jedno oko,o příspěvek na úpravu koupelny jsme žádali před 12 lety a byl nám schválen,teď jsme ale maminku museli přestěhovat do jiného bytu,neboť v tom starém nebyl výtah,ale v tom novém bytě je koupelna s vanou,do které samozřejmě mamku nedostanu,tak jsem si zažádala o nový příspěvek,ale byl mi zamítnut,prosím o radu ,jak mám postupovat,aby mi byla schválena aspoň část příspěvku,protože finančně to sama nezvládnu.Děkuji Kocvrlichová.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

12. 10. 2012 21:53

Dobrý den, měla bych stejnou otázku. Děkuji za odpověd Šnejdrová
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

2. 4. 2012 23:34 | K. Lipnická

Dobrý den, máme handicapované dítě a chtěli bychom postavit bezbariérový rodinný dům. Je možné tento příspěvek čerpat i ke stavbě bezbariérového domu? Děkuji. K. Lipnická
+13
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Spočítejte si

Výpočet životního minima 2024

Počet členů rodiny

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Meda Mládková

sběratelka umění a podnikatelka

Lenka Bradáčová

vrchní státní zástupkyně

Meda Mládková
ÚSPĚŠNOST
100,00 %

z 3 duelů
×
Lenka Bradáčová
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 1 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services