Pytel peněz pod křídly anděla

Malé a střední podniky, které začínají nebo procházejí fází rozvoje a přechodu k ziskovosti, mají i přes stále otevřenější přístup bank často problémy se získáním dodatečného kapitálu. Jednoduše představují příliš vysoké riziko. Jednou z možností pro takové firmy je získání finanční injekce a zejména kvalitního poradenství od tzv. "business angels".

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

19. 10. 2003 23:16, TGP

Záleží na tom, o jakou transakci jde, řada sofistikovanějších "andělů" využívá různé holandské nebo irské struktury, které jsou přehlednější a důvěryhodnější než ty české.

Zobrazit celé vlákno

+46
+-
Reagovat na příspěvek

Další příspěvky v diskuzi (celkem 7 komentářů)

3. 5. 2006 16:08

Dobry den,
rovnako ako predchadzajuci pan v prispevku, hladam aj ja s kolegom vhodneho business angela pre nasu celosvetovu internetovu sluzbu. Ale po dlhom hladani na SK a CZ su vysledky nulove. Vie niekto pomoct a kontaktovanim? Dakujem Roman.
+15
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

26. 7. 2005 23:08

Můžete mi poradit, jestli je znám nějaký "byznys anděl", za kterým jsou pozitivní výsledky v oblasti MLM? Ano, jedná se o Multi Level Marketing. Mnohými lidmi neprávem zatracovaný, protože nepochopili, že: 1) ryzí MLM je stejně zákonný jako maloobchod nebo velkoobchod 2) zlo není v systému MLM, ale v některých lidech v něm působících Tato vsuvka není školením, ale nezbytností pro čtenáře, aby moji žádost považovali za relevantní. Mnozí totiž slyší "MLM" a zatmí se jim před očima. Děkuji předem za odpověď, v níž dám přednost rozumu před emocemi. Miroslav Pecha
+14
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

7. 1. 2005 12:38

Dobrý den,
hledám kde můžu mentora, který by mě vedl při mých podnikatelských krocích. Chci se učit od někoho, kdo je zkušený a velmi rád se o své zkušenosti bude dělit s někým, kdo je dychtivý se od někoh úspěšného a zkušeného učit. Hledám kde můžu. Vy jste napsal, že dnes jste na straně angela. Srdce mi poskočilo novou nadějí. Prosím, pokud vidíte smysl v tom, aby jste byl někomu mentorem a sdílel s ním své zkušenosti a vedl ho, pokud vidíte smysl v tom, aby jste mě jako začínajícího podnikatele učil, ozvěte se mi, abychom se alespoň setkali a popovídali si o tom. Mám v hlavě jediný cíl mého podnikání - vybudovat podnik, který je prospěšný lidem, je zdravý a prosperující. Můžem se sejít?
S přáním krásného dne,
Jiří Jemelka
+19
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

19. 10. 2003 23:16 | Dickie

Záleží na tom, o jakou transakci jde, řada sofistikovanějších "andělů" využívá různé holandské nebo irské struktury, které jsou přehlednější a důvěryhodnější než ty české.
+46
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

19. 10. 2003 22:47

Příliš jsem nepochopila vaši poznámku, že jde o PR článek. Poskytnout podnikatelům informace o alternativních možnostech financování mi opravdu jako "PR" nepřipadá. Pokud to navíc odůvodňujete tím, že píši o poplatcích, které jsou s tímto druhem financování spojené (tak to alespoň z vašeho názoru vyplývá), tak to už nechápu vůbec. Naopak se mi zdá objektivní případné zájemce upozornit na nemalé částky, které spolupráce s "byznys andělem" obnáší. S pozdravem SP
+26
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

17. 10. 2003 19:15 | trader

Teda to je pěkný PR (reklamní) článek společnosti CEAG. Co to je za poplatek 10000,- Kč měsíčně ? Kriste, to už přeci je záležitostí toho investora, aby si hlídal firmu a ne toho, do jehož firmy se investuje aby navíc ještě někomu něco platil měsíčně. Pozor na tento článek - ty podmínky jsou dost drsné.
Mnoha českým soukromým společnostem by také stačilo, aby místo než kapitálový vstup prostě požádali nějakou konzultační firmu (a nemusí to být velká 4ka - stačí i menší česká firma) o organizační poradenství, neboť mnohdy je spíše problém v organizaci práce, definici procesních pravidel a postupů a to brzí firmu. Pak za jednorázový poplatek konzultantovi firma ročně získá více.
Vím o čem mluvím. Nejdříve jsem byl na straně prodávajícího (to jsme ale prodávali celou firmu) a teď jsem na straně toho "angela".
+13
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

16. 10. 2003 18:00

Podle mého názoru ještě stále chybí ke standardnímu prostředí daňově únosné prostředí pro výstup investora z projektu. je to pravda?
+18
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Spočítejte si

Finanční rezerva

měsíců
%
měsíců

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Pavel Baudiš

podnikatel, Avast

Zdeněk Matějovský

podnikatel, Povlečení Matějovský

Pavel Baudiš
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 1 duelů
×
Zdeněk Matějovský
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services