Fondy: plán pasujícího klíče

Petr Fejtek | | 13. 10. 2003 | 8 komentářů
Podzim našim fondům zatím příliš úrody nepřinesl, a tak jediným zajímavým impulsem se zřejmě stal frontální útok jménem Klíčový plán ČSOB.

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

13. 10. 2003 11:31, viktora

Jestli to nebude projev sklerózy.:-))

Zobrazit celé vlákno

+28
+-
Reagovat na příspěvek

Další příspěvky v diskuzi (celkem 8 komentářů)

31. 10. 2003 8:34 | Mateco

Take jsem se stavil v CSOB vyzvedlout si "svuj klicovy plan" Jak uz nekdo uvedl, sw je prilis trivialni a v podstate mi doporucil jen stavebni sporeni a penzijni pripojisteni. Vubec nehral roli vek a ani to, ze stavebni sporeni mam jiz zalozene. Byla to dokonala ztrata casu.
+7
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

13. 10. 2003 18:47 | Lukáš Havel

Milý Petře, ono je potřeba stále myslet na to, kdo službu používá a jak. Pro člověka, který věcem rozumí, je samozřejmě Klíčový plán příliš hrubým nástrojem, ale pro člověka, který má stále peníze na běžném účtu je to nástroj srozumitelný a docela užitečný. Lidé v bankách se samozřejmě musí pořádně vyškolit, ale jako začátek je Klíčový plán myslím docela dobrý. Uvidíme, jak se bude vyvíjet dál (aspoň předpokládám, že ho banka bude dále rozvíjet).
+12
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

13. 10. 2003 18:23 | Petr

Bylo to v pobocce naproti Kongresovemu centru (Palaci kultury). Jeste jednou bych chtel podotknout, ze je to i o lidech, ale ten software skutecne nic "poradensky" dobreho neporadi. Na vlastni kuzi jsem zazil veci ve Statech nebo v Italii a to je preci jen o necem jinem. Ale urcite je to cesta spravnym smerem. Preju CSOB aby skvelou myslenku dotahla do dobreho konce nejen obchodniho (pro sebe), ale i poradenskeho (pro klienty).
+9
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

13. 10. 2003 18:12 | Jana Marková

Která pobočka to byla? Já to zkoušela na Senovážném náměstí a tam sympatický mladík v pohodě věděl, o čem mluví a dokonce i uměl srozumitelně vysvětlit, proč je lepší mít peníze ve fondech než v životní pojistce, kterou mi nedávno nutil jeden "poradce". Máte pravdu, je to hodně o kvalitě konkrétních lidí...
+13
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

13. 10. 2003 17:50 | Petr

Pane Fejtku. Byl jsem si nechat "vypracovat" klicovy plan na pobocce v Praze. Reklama na me pusobila perfektne. To jsem chtel. Moje rozcarovani bylo vsak neskutecne vysoke. Nejen ze mi pracovnice na pobocce na Praze 4 tvrdila, ze akcie jiz mam v tom peneznim fondu. Take pridala vetu o tom, ze do akcii by v zadnem pripade nedoporucila investovat ani v dlouhodobem horizontu. Ale i to bych jeste "skousnul." Vim, ze trenink zamestnancu neni vubec jednoducha vec. Ale ze pouzivany software je prilis trivialni na to, aby uspel pri srovnani s obdobnymi plany ze zahranici, ze muze klienta-laika v kombinaci s neznalym personalem spise privest do nestesti - to bych si pral, aby ctenarum dali vedet lide jako jste Vy. Rad Vas ctu, ale kdyz napisete ze klicovy plan "zadarmo a srozumitelne zrentgenuje a naznaci diagnozu", pak si mohu jenom myslet, ze jste tento plan ani nevidel. Mrzi me to. A tesim se, az se vratite k objektivnejsimu reportovani o produktech, jak jsem byl od Vas zvykly. To plati nejen na Vas, pane Fejtku, ale i na Vasi kolegyni Havligerovou, ktera o planu psala zvlastni clanek.
+4
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

13. 10. 2003 12:11 | FejtekP

Omlouvám se a díky za postřeh. Jinak již delší dobu zkoumám rozdíl mezi sklerózou a postupným blbnutím, leč toto je jen letmý přeskok řádu. Napravuji...
+5
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

13. 10. 2003 11:31 | viktora

Jestli to nebude projev sklerózy.:-))
+28
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

13. 10. 2003 9:42

U toho "skóre" 70 ku 350 se snad jedná o miliony a ne miliardy. Pokud je mi známo, tak na konci minulého roku činil objem prostředků investovaných ve fondech cca 120 miliard korun, takže výše uvedená čísla mi přijdou poněkud "divoká".
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Spočítejte si

Finanční rezerva

měsíců
%
měsíců

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Martin Hausenblas

podnikatel a investor, Adler

Roman Vaněk

kuchař a podnikatel

Martin Hausenblas
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů
×
Roman Vaněk
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services