Do postele se soukromým zdravotním pojištěním

Každý z nás se může stát obětí vážné nemoci, kdy už nezbývá než ulehnout do postele. Jak se ale uživit, když měsíční nemocenská obohatí rodinný účet o "neuvěřitelných" 824 Kč? Alternativou může být soukromé zdravotní pojištění.

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

2. 9. 2003 14:02

Nemáte tak úplně pravdu. Podporu v nezaměstnanosti vymysleli bohatí vlastníci továren, aby si jejich výrobky kupovali i ti nevzdělaní a nezaměstnatelní. Proč by se podpora nevyplácela, když si ji platí chudí a středně bohatí z daní (protože bohatý má takové náklady, že daně stejně neplatí). Nejbohatší se placení daní dovedou vyhnout, bohužel. Četl jste Carnegieho?

Zobrazit celé vlákno

+57
+-
Reagovat na příspěvek

Další příspěvky v diskuzi (celkem 10 komentářů)

4. 9. 2003 11:05 | Anonym

Ťukla jste "hřebíček na hlavičku" ! Stát si vskutku kope svůj hrob, snaží-li se státní pokladnu naplnit dalším a dalším zvyšováním daní a tzv. povinných odvodů. Občané z toho nebudou mít nic, protože větší a větší přerozdělování přinese větší a větší finanční úniky, atd. Už dávno mne napadlo, že státem garantovaná zlodějna ve formě zdravotního (také nemocenského a důchodového) pojištění by potřebovala nutně radikální reformu! Proč nelze uplatňovat systém bonus-malus, proč musí i lidé, kteří nesedí denně v ordinacích, platit tak vysoké částky ?!!! Jak z toho může obyčejný občan (ať zaměstnanec nebo OSVČ) vybruslit?
+15
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

3. 9. 2003 11:19 | Jiří Hrabovský, jihra@atlas.cz

Když má OSVČ závazky, tak by si měl soukromé nemocenské pojištění rozhodně sjednat. Je to všechno o odpovědnosti k sobě a hlavně k rodině, osobám, které jsou na mně závislé. Můžu být zdravý jak řepa, pracovat v nerizikovém ptostředí, takže si myslím, že se mi nic nemůže stát - a pak mne na chdníku srazí ožralý řidič a jsem v pytli. Nebo mi lékař zjistí vážnou nemoc. Když se zamyslíte, tak si každý vzpomenete ve svém okolí na minimálně jeden takový případ. A ty řeči, že "Mně se to nemůže stát ..." jsou k ničemu. Ve své praxi pojišťovacího agenta jsem s takovými lidmi jednal nesčetněkrát a také se nesčetněkrát stalo, že se u mne objevili třeba za rok s tím, že "Mně se stalo to a to a nešlo by to nějak udělat, abych dostával tu soukromou nemocenskou ....?" Samozřejmě že nešlo - a pak je zle. Já osobně jsem nebyl nemocen snad 15 let, ale soukromé nemocenské pojištění sï platím a platit si je budu i nadále. Není to tak velká položka (hlavně pokud si nemocenské pojištění sjednám od 29. dne léčení), je to částečně danově odečítatelná položka, a mám jistotu, že když opravdu přijdou nějaké zdravotní problémy, tak jsem v klidu. Třeba před třemi týdny jsem havaroval v prudkém sjezdu na horském kole a nebýt přilby tak nevím, zda bych teď neležel na intenzivce. Tak to odneslo jen naražené žebro. Takže - jak říká jedno staré přísloví - "Neštěstí nechodí po horách ale po lidech" a já přidám ještě jedno "moudro" - "Pojištění si sjednávám, když je nepotřebuji, protože až je budu potřebovat, tak už bude na sjednání pojištění pozdě."
+31
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

2. 9. 2003 16:20

V některých zemích se o "samopojištění" dokonce uvažuje jako o alternativě ke klasickému "sociálnímu" pojištění. Např. místo pojištění v nezaměstnanosti, jež se dnes musí platit, by šly peníze na speciální individuální účet, ze kterého by se čerpaly v době nezaměstnanosti dané osoby (v mezičase by se tyto úložky samozřejmě zhodnocovaly). V případě, že při odchodu do důchodu má daná osoba kladný zůstatek na tomto "samopojistném" účtu (tedy nečerpala příliš, tzn. nebyla příliš dlouho nezaměstnaná) lze zůstatek účtu převést na penzijní účet a tedy si zvýšit penzi. Podobný mechanismus si dokáži představit i u nemocenské. U zdravotního pojištění jsem pro "klasický pojistný" princip, avšak s motivací pro nekuřáky, lidi dbající o prevenci apod.
+27
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

2. 9. 2003 14:02

Nemáte tak úplně pravdu. Podporu v nezaměstnanosti vymysleli bohatí vlastníci továren, aby si jejich výrobky kupovali i ti nevzdělaní a nezaměstnatelní. Proč by se podpora nevyplácela, když si ji platí chudí a středně bohatí z daní (protože bohatý má takové náklady, že daně stejně neplatí). Nejbohatší se placení daní dovedou vyhnout, bohužel. Četl jste Carnegieho?
+57
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

2. 9. 2003 13:59

Existuje i pojištění od 7. dne nemoci, ale málokdo si ho bere, je drahé. Pokud se snažím žít zdravě, chráním se před úrazy a nemám rizikové povolání, je lepší si tytéž peníze odkládat, rozumně je zhodnocovat a využívat je jako tzv. "samopojištění".
+14
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

30. 8. 2003 19:22 | budoucí maminka

Děkuji autorce za informace pro budoucí maminky, na to mě samozřejmě pojišťovna neupozornila!
+14
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

29. 8. 2003 9:03 | h

Můžete žít celý život zdravě a nikdy nebýt nemocný, takže se Vám může zdát, že nic nepotřebujete. A pak najednou u Vás zjistí rakovinu a vyčíslí léčebné náklady: 9.6 milińu kč, co řeknete potom?
+25
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

28. 8. 2003 13:53 | Honzajs

Pro klid duše (manželka na mateřské) mám toto pojištění mám sjednané, platby od 30. dne neschopnosti. Mám ho pro strýčka příhodu a doufám, ýže ho nebudu muset využít.
+28
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

28. 8. 2003 11:13

Soukrome a dobrovolne zdravotni a socialni pojisteni!
Idealni by bylo, kdyby existovalo POUZE soukrome zdravotni pojisteni. Proc si ma zamestnanec platit na statni nemocenskou, kdyz ji nechce? Kdyz zije zdrave, nepracuje v rizikovem prostredi, atd?? A nebo proc si ji ma platit, kdyz je pro nej nevyhodna - plati hodne, dostava malo?
Stejne tak by melo byt pouze soukrome a dobrovolne duchodove pojisteni a socialni (proti nezamestnanisti) vubec.
Napriklad takova nezamestnanost je pouze UMELY problem vytvoreny institutem minimalni mzdy. Prace je zbozi na trhu. A zbozi je prodejne vzdy - je to jen otazkou jeho ceny. Fabia za 800000 je neprodejna, za 100000 vam lidi utrhaj ruce. Pokud nekdo nema kvalifikaci a je liny a nespolehlivy, tak holt musi prijmout odpovidajici plat, nebo se snazit na sobe zapracovat.
Je nepripustne, aby napriklad nezamestnany astronom z prahy 2 mel narok na podporu jen proto, ze na praze 2 neni volne misto astronoma. Proste at dojizdi ucit fyziku na zakladni skolu na prahu 4, nebo treba na Kladno! Preci mu ostatni pracujici nebudou platit jen proto, ze dojizdet je pro nej opruz a ucit na ZS pod jeho uroven. Neni to snad jeho problem?
+31
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

28. 8. 2003 8:09 | Mirka

Zákonná nemocenská se poskytuje i za soboty,neděle.
+54
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Spočítejte si

Výpočet životního minima 2024

Počet členů rodiny

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Lubomír Lízal

ekonom

Lenka Bradáčová

vrchní státní zástupkyně

Lubomír Lízal
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 2 duelů
×
Lenka Bradáčová
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 1 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services