Dluhy: cesta do pekla

Živobytí na splátky je trendem dnešní doby. Pokud jste schopni jej zvládnout, může vám pomoci. Jakmile se stane vaším pánem, už vám asi nepomůže nic .

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

25. 6. 2003 13:42, Martin Zika

Nechte si to sebemrskačství, v tomto je naším velkým vzorem především Amerika, kde žije na dluh každý a podle názvu článku jsou tedy dávno v pekle. Zřejmě se jim tam líbí a proto se to snaží pro dobro veškerenstva exportovat - a když to nejde po dobrém, tak třeba bombama.

Zobrazit celé vlákno

+10
+-
Reagovat na příspěvek

Další příspěvky v diskuzi (celkem 10 komentářů)

3. 7. 2003 9:38 | jhm

Phoebe
Jasne, ja te chapu ono to v ty americe neni vubec jednoduchy...

+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

3. 7. 2003 9:35 | Phoebe

S kreditkama je to tezky.
Nejdriv jsem si myslela, ze poridit si kreditku aniz bych ji potrebovala, je blbost. Ale jen do ty doby, nez jsem si chtela koupit na uver novy matrace do postele a byla jsem odmitnuta s tim, ze nikomu nic nedluzim, a jak teda muzou vedet, ze bych tenhle dluh splacela. Tak jsem zacala shanet, ktera spolecnost mi moji prvni kreditku da. Po dlouhy dobe jsem dostala (po zaplaceni 100$ zalohy) kreditku s uverem 200$ s, myslim, 21% urokem. I tak me trvalo skoro rok, nez jsem se stala "uveruhodna" a i ostatni spolecnosti me zacaly nabizet jejich kreditky. Takze ted mam celkem 6 kreditek, vsechny pouzivam, vsechny platim vcas a uplne. Vysledkem je dobry "credit rating", ktery se bude MOC hodit, az budu zadat napr. o hypoteku.
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

26. 6. 2003 8:23

Jen bych chtěl podotknout, že RPSN není jak uvádíte "roční průměrná sazba nákladů", ale "roční procentní sazba nákladů" - o to je to horší :-)))
+6
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

25. 6. 2003 13:46 | Lenka

Splátky používáme
ale stylem - koupím si televizi, až jí splatím tak si možná koupím něco jiného. Neexistuje mít víc jak jeden úvěr v jednu dobu.
+8
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

25. 6. 2003 13:46 | Martin Zika

Když budou všichni všem všechno dlužit,
tak to fungovat prostě nebude. Fluktuační teorie vesmíru není totéž co fluktuační řízení ekonomiky.
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

25. 6. 2003 13:43 | Alena

Koumáku
dostal jste mě. Na to jsem nepomyslela. Hezký den
+4
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

25. 6. 2003 13:42 | Koumák

Aleně
Máte a nemáte pravdu. Amerika má skutečně dluhy mnohem větší než my. V tom máte pravdu. Ale že si ji můžeme vzít za vzor, to se šeredně mýlíte. My totiž nemáme ty bomby.
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

25. 6. 2003 13:42 | Alena

Nechte si to sebemrskačství, v tomto je naším velkým vzorem především Amerika, kde žije na dluh každý a podle názvu článku jsou tedy dávno v pekle. Zřejmě se jim tam líbí a proto se to snaží pro dobro veškerenstva exportovat - a když to nejde po dobrém, tak třeba bombama.
+10
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

25. 6. 2003 9:57 | P.P.

moc hezká charakteristika českého státu Přesně takto se chová socdem vláda - co by neutrácela když vytisknout dluhopisy je tak snadné. Oni to mají ovšem o to snadnější, že splácet bude někdo jiný až jim skončí funkční období.
+4
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

25. 6. 2003 9:56 | Martin Zika

Manželka tvrdí, že je to asociální, dcera a pan Špidla, že to posíluje sebevěmí!
Dcera nedávno přijela domů autem známé evropské značky s pánem, o kterém se říká, že přišel o byt v exekuci, protože neměl na zaplacení dluhů. Podivil jsem se, proč si radši místo štrádování po silnici a oblbování děvčat, nešetří na bydlení a stále více se tím zadlužuje. Dcera mi řekla, že si ho výhodně pořídil na leasing a že takto ho to aspoň nutí se víc snažit. "To bude asi člen vládnoucí strany", řekl jsem si potichu, protože jsem již několikrát od nich slyšel, že zadlužovat se, ač zadlužen, je dobrý lék na všechny problémy. Manželka mne zaslechla a láskyplně na mne houkla: "Je to asociál, ty vole. Ty takhle myslí. Z toho už se nedostane, blboun jeden!" Večer jsem se dozvěděl ze zpráv radostnou novinu. Podle pravidel Evropské unie budeme muset do roku 2010 investovat do ekologických opatření 289 miliard korun. "Páni, ti se snámi nese..., konečně je tady, po čem jsme tolik volali!" V TV jsem slyšel také obavu, že se kvůlivá tomu položí kde co a kde kdo. Redaktorka, ale nakonec poznamenala, že to je dobře, protože nás to bude aspoň nutit se více snažit. Manželce jsem nic neřekl, zavolal jsem do televize, jestli by nevzali moji dceru, že má prý zaručeně stejné, ne-li lepší schopnosti než zmíněná redaktorka a navíc má nádherné zuby a že jsem si sice myslel, že je pět let nezaměstnaná, protože má určitý způsob myšlení, ale teď vidím, že způsobem myšlení to není. Říkali, že zavolají, prý optimismu a víry ve snahu není nikdy dost.
Á, už zase troubí. Kdo? No ten exekuovaný optimista přeci. Je to frajer, teď se musí snažit ještě víc. Dcera se pochlubila, že leasingová společnost utratila za jeho vyhledání detektivní agenturou dvacet tisíc korun. Jo, život je náderný, když se to umí vzít za správný konec. Ty dnešní možnosti mi nedají spát! Jen být tak znovu mladý, to by bolo niečo. Terazky som v pr....
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Spočítejte si

Výpočet RPSN

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Zdeněk Matějovský

podnikatel, Povlečení Matějovský

Miroslav Singer

bývalý guvernér ČNB

Zdeněk Matějovský
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů
×
Miroslav Singer
ÚSPĚŠNOST
100,00 %

z 1 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services