Najít, prodat, sbalit prachy a zmizet

Petr Vykoukal | | 23. 5. 2003 | 9 komentářů
O moc víc se toho s akciemi z kupónové privatizace dnes asi ani udělat nedá. Vzpomeňte si, nezůstávají také vám nějaké poklady z tohoto českého ekonomického experimentu počátku devadesátých let?

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

27. 5. 2003 21:25, Optimista

Jo před 6 lety, když firma ve které jsem pracoval skončila, jsem už zůstal doma a když vodovody vydělaly už jsem jinou práci nehledal. Platím si sociální a zdravotní pojištění a dodržuji půlrok (nejdřív byl rok, pak čtvrtrok), abych to nemusel danit. Dividendy jsou stejně zdaněny a stát si stejně z každé platby strhne DPH a spotřební daně.

Zobrazit celé vlákno

+44
+-
Reagovat na příspěvek

Další příspěvky v diskuzi (celkem 9 komentářů)

28. 6. 2012 8:11 | čelabím

Kam jste je nakonec vyhodila, Radko?
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

16. 8. 2009 18:42 | Radka

Dobrý den při velkém úklidu jsem našla kuponové knížky z r.93.byly investovány do ekologického a zemědělského fondu.Poradí mi někdo co s nimi?Nebo rovnou vyhodit?Děkuji za odpověď
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

29. 5. 2003 8:15

ok,díky za typy ještě jednou děkuji,přeji hezký den.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

28. 5. 2003 21:39 | Optimista

Po krachu Komera obchoduji přes FIO. Výhodou je přímé spojení na FIO družstevní záložnu, takže když něco vydělám, tak to hodím na týdenní termiňák a když se zase objeví propad ceny tak to ihned převedu na účet FIO brokerské. Když částka přesáhne pojištěnou částku ve FIO dr. záložně (dnes 90% max. 400 tis.) převedu to přes běžný účet do některé z velkých bank. FIO má korunový účet u ČSOB, takže převody jsou do druhého dne. Pokud teprve začínáš, tak teď není vhodná doba na nákupy akcií. Většina až na pár vyjímek do dvou měsíců půjde výrazně dolů. Mne samého budou zajímat např. znovu akcie Slezanu, Silonu, Meopty a jiných menších podniků. Je třeba se ale podívat, jestli některá valná hromada nezruší obchodovatelnost. Z akcií, jejichž cena poleze skoro lineárně nahoru bez ohledu na valnou hromadu bude asi Spolchemie. Její cena po povodni nebo požáru spadla a teď pomalu už druhý měsíc leze. Mým favoritem stejně zůstavají SM VaK. Výhodou těchto akcií bude do budoucna výrazně rostoucí dividenda a stejně tak i cena. Důvodem pak je, že noví majitelé mají záměr přes dividendy získat do 8 let své investice zpět. Po valné hromadě ČEZu určitě dojde k poruše na některé elektrárně a z důvodu odpisu Temelína prudce klesne zisk. Velcí hráči toho využijí a určitě srazí cenu. Pak bude vhodná doba k nákupu. Předpokládám, že minimum bude kolem 80 Kč. No uvidíme. Přeju rovněž úspěch a pokud budeš mít zájem o nějakou diskusi, využij www.zpravodaj.cz., kurz akcie SM vod a kan.
+16
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

27. 5. 2003 22:33 | akcionář

omlouvám se,že jsem nereagoval dříve byl jsem mimo internet,ale moc dík za odpověd,tak to tedy smekám dost slušnej start,škoda toho IPB,tomu říkám nezávislost,nikdo tě nebuzeruje ,je potřeba mít asi trochu pevné nervy a mít štěstí,rád bych se tě zeptal jestli by jsi mě mohl říct přes koho by jsi mě mohl doporučit zkusit obchodovat (fio,Patria,rms... nebo někoho jiného).







+20
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

27. 5. 2003 21:25 | Optimista

Jo před 6 lety, když firma ve které jsem pracoval skončila, jsem už zůstal doma a když vodovody vydělaly už jsem jinou práci nehledal. Platím si sociální a zdravotní pojištění a dodržuji půlrok (nejdřív byl rok, pak čtvrtrok), abych to nemusel danit. Dividendy jsou stejně zdaněny a stát si stejně z každé platby strhne DPH a spotřební daně.
+44
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

27. 5. 2003 21:16 | Optimista

Představ si, že start byly akcie Tepláren Karviná na 2 kuponové knížky, kterých bylo 2 x 30 a prodal jsem je po 1700 Kč za kus. Za tu cenu bylo přes 1000 akcií SM VAK, které jsem prodal po 1200 a za polovičku koupil akcie IPB (ty padly díky zlodějům v bance a neschopné ČNB to uhlídat), za druhou půlku jsem koupil akcie Slezanu, které jsem nakupoval kolem 80 Kč a prodal asi za 3 násobek, další ziskovou investicí jsem mezi 60 až 8O Kč nakoupil cca 5000 Ks OKD, které jsem prodal kolem 150 Kč a koupil zase zpět za 600 až 8OO Kč SM VAK a kolem 90 Kč Spolchemii. Teď čekám až uplyne půl roku a pak to doufám opět prodám. Předpokládám, že kurz akcií SM VAK bude sledovat kurz sesterské firmy OVAK, které už byly kolem 2650 a Spolchemie vyleze asi na 300. No uvidíme. I tak byly loni dividendy SM VAK v porovnání s ČEZEM 35:25 (na srovnatelnou kupní cenu) a letos ČEZ deklaruje dividendu 4,5 Kč na akcii, takže typuju 60:45. Valná hromada SM VAK je 19.6., rozhodný den 12.6.2003
+14
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

27. 5. 2003 10:58 | akcionář

s tvou reakcí souhlasím,zajímalo by mě však kde si vzal startovací kapitál když si byl vytržen z bídy socializmu? a s jakým objemem si začínal a ještě bych se rád zeptal jestli se aktivně živýš obchodováním,díky za odpověď a přeji ať se dál daří.
+40
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

26. 5. 2003 20:00 | Optimista

Článek je tendeční a není pravdivý. Kuponová privatizace byla pro mne výzvou vytrhnout se z bídy socializmu a získat finance velice pohodlnou a legální formou. Dodnes vzpomínám jak odborníci na kapitálový trh prohlašovali vodárenské akcie za neperspektívní a byly po 80 Kč a pak začal boj mezi angličany a francouzi a ti nabízeli až 1800 za jednu akcii SM VAK, nebo jak akcie Slezských mrazíren se klepaly kolem 30 Kč a pak najednou byly kolem 900. Vždyť i to neperspektívní OKD vyskočilo ze 40 na 200 Kč. Dnes je opět velice zajímavá relace dvou sesterských firem v Ostravě, kde akcie SM Vak se obchodují kolem 950 Kč a OVak kol 2650. Kam myslíte kde se ceny vydají? Akcií, které jsou na vedlejším trhu s dobrou perspektivou je ještě celá řada a s blížicí se EU jejich ceny porostou. Obrovským impulzem by byl zánik národních burz a vytvoření Středoevropské burzy s obchodováním v Eurech. Měli byste akcie doporučovat a dávat tipy k nákupu a ne to shazovat.
+23
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Spočítejte si

Finanční rezerva

měsíců
%
měsíců

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Petr Kužel

prezident Hospodářské komory

Vlasta Parkanová

politička

Petr Kužel
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů
×
Vlasta Parkanová
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services