Diskuze - Není poradce jako poradce

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Další příspěvky v diskuzi (celkem 65 komentářů)

3. 8. 2010 11:07 | Peter

Dobrý deň,
som zo SR a donedávna som profesionálne pracoval pre spoločnosť OVB. V prvom rade, chcem len ujasniť, názov firmi nie je dôležitý ale človek, ktorý sa o Vás stará!
Pán "Novák" z príbehu autora je podľa toho, čo som si prečítal, ale aj podľa zoskenovaných papierov úplný začiatočník!
Začiatočníci robia na prvom stretnutí tú chybu, že hovoria o spoločnosti a nie o klientovi. Ohováral konkurenciu, čo je veľmi zlá vizitka a mal veľmi skreslené informácie o spoločnosti ako takej.
Ja osobne klientovi neriešim žiadne plány na druhom stretnutí a už určite nie bez dôkladnej analýzy a kópií klientových zmlúv.
Jednoznačný záver hovorí o tom, že pán "Novák" je nováčik a má nekvalitné vedenie, pretože robiť takéto chyby v teréne je v tomto businesse neprípustné!
Moja rada pre redakciu, ak chcete porovnávať poradenské spoločnosti, vyhľadajte poradcov, ktorý sú na poste profi poradcu. V OVB sa takéto posty volajú Generálny reprezentant.
To sú profíci a podľa toho môžete naozaj objektívne porovnávať firmi!!!
+12
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

22. 11. 2007 0:31 | eva

Tak co se toho týče,právě společnost OVB přišla na určité nesrovnalosti a po následné analýze kdy zjistila,že se jedná o podvodné jednání,okamžitě ukončila spolupráci a o této situaci patřičné místa informovala.V podstatě mnoha dalším svým klientům zachránila jejich finance.
+18
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

15. 8. 2005 10:54 | ingkrtek

Plně souhlasím pane Harpagon ! Odpovědi jsou velmi jednoduché , jak jistě víme.Partner se vybral dle výše provize a tzv. tým právníků se ničím nezabýval,to až nyní, aby potvrdil,že je pro OVB vše O.K.. Šlo jen o peníze klientů a využití již stávající prodejní sítě OVB. Jejich vedení jistě velmi dobře vědělo, jak riskantní z právního hlediska tato investice je pro jejich klienta .
+8
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

5. 4. 2004 22:49 | kikili_kokolo

si ešte príliš mladý na túto debatu, 25 klientov som mal po 4 mes., teraz ich je cca 70 a čoraz ťažšie sa s nimi pracuje (-opravujem po "kolegoch"), OVB je o budovaní štruktúr, klient je spotrebný materiál - nie len v OVB, ale v každom podobnom biznise. Je to hrr-hrr -provízie. A Vaša skupina nech na Moravu vezme aj husle, basu a cimbal, aby ste mali na cestu späť.
+37
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

14. 3. 2004 14:33

Je velmi zajímavé číst tyto příspěvky jako zasvěcená osoba. Můj snoubenec je finančním poradcem u společnosti OVB. V článku byly popsány spíše negativní myšlenky na schůzku s "panem Novákem", ale spíše mi to přišlo, že jste na tu schůzku šel s takovými úmysly. Zajímalo Vás o co jde, ale už jste k tomu měl negativní postoj na začátku. Pokud se zde rozebírá odborná kvalifikace finančních poradců OVB, tak se rozhodně není čeho obávat. Všichni poradci procházejí různým školením, která jsou více či méně náročná a opravdu není jednoduché pamatovat si všechny informace, které se navíc v dnešní době tak rychle mění. Každý poradce samozřejmě musí mít licenci u ARIZ (Asociace Registrovaných Investičních Zprostředkovatelů), díky které mohou výkonávat tuto službu, která je pro mnohé klienty velmi užitečná. Máme s přítelem spoustu spokojených klientů a jasně, že to záleží i na příjemném vystupování, ale hlavně na znalostech a vědomostech a nesmím zapomenout na to, že v prvním případě jde především o klienta. Vždycky se najdou lidé, kteří dokáží všechno zkritizovat, ale sami na sobě nepracují a nemají co přinést ostatním. Ale tím, že se o nás mluví, je vidět, že jsme úspěšní, takže díky za kritiku:-)
+20
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

25. 11. 2003 23:01

Zdravim vsechny zúčastněné a rád bych jako klient OVB pridal názor. Byli jsme zkrachovalou investicí pripraveni o celozivotni úspory. Celkem 400 000,- Kč jsme investovali na doporuceni __fin. poradcem__ --tedy dealera jak uz ted pouceni vime, do spolku Helvag. OVB napsali dopis, ze jsou pouze zprostredkovatele a o analyticich, kteri by vse sledovali, jak jejich dealer vykladal ani stopy. Pokud mate nekdo nejakou radu, jako prachy ze Svycarskeho spolku Helvag dostat, dejte nám prosim vede, budeme velice vdecni. Myslim ze proti vsem dealerum jsme jiz pouceni, a rezistentni doufejme do konce zivota. Proto radim vsem--- sve penize si ohlidejte sami a nikomu, kdo má v pozadí výši provize nevěřte!!! Zdraví poučený Pepa
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

13. 7. 2003 1:22

Dobrý den, mohl by mi někdo vysvětlit, proč každá debata na internetu dotýkající se MLM toho či onoho druhu přitahuje jako med vosy zástupy hlupáčků, kteří bez červenání /nebo jen není vidět?/ halasně demonstrují svoji neznalost, lenost, neschopnost ... Docela by mne zajímala pracovitost, úspěšnost a znalost všech těch stěžovatelů v jejich oborech činnosti.
+45
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

26. 5. 2003 13:07

1. Až půjdete k lékaři, sdělte mu své fiktivní potíže - ať si trochu láme hlavu. Určitě Vám dobře poradí! 2. Bez znalosti Vašich potřeb, přání a využívaných finančních produktů finanční poradce nemá z čeho zpracovat finanční plán. 3. Bez znalosti Vašich příjmů, rodinných poměrů, dat narození a dalších údajů neumí FP nastavit parametry fiančních produktů. Váš přístup mi připomíná starou ruskou pohádku: "Jdi tam, nevím kam, přines to, nevím co."
+39
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

19. 5. 2003 21:00 | +++

Protože tenhle národ musí pochopit, že KŽP je největší letadlo, které nezná hranic a zatím létá velice vysoko. Jenže mu jednou dojde palivo a to pak bude katastrofa.
-7
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

19. 5. 2003 14:45

Proč se pokaždé strhne taková mela, když je řeč o pojišťovací sebrance ?
+19
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

3. 5. 2003 22:44

Brzy bude zakázán zase !!! - přečtěte se návrh zákona o zprostředkovatelích pojištění - už je na webu parlamentu (www.psp.cz)
+16
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

30. 4. 2003 11:49 | Martin Zika

Hezký den i Vám. Jak už v této diskusi zaznělo, chtěl jsem s poradcem řešit svou budoucnost z hlediska finančního zabezpečení. Myslím si, a jak je vidět z debaty zdaleka nejen já, že na vytvoření skutečné analýzy chtěl ode mne velmi málo informací. A to je to, čemu se divím.
+23
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

30. 4. 2003 11:23 | Roman

Máte pane Zika úplnou pravdu. I já bych očekával, že se mě na všechny potřebné údaje poradce zeptá. Pak ale nevím, čemu se tak divíte. Z toho, co jste popisoval plyne, že dotyčný poradce postupoval standardně. Nicméně to už si posuďte sám. A ještě pro doplnění. Ani já jsem ve svém příspěvku NIKDE neuvedl, že jste pana Nováka nazval podvodníkem a Váš postoj k firmě OVB samozřejmě akceptuji. Přeji hezký den.
-4
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

28. 4. 2003 19:46 | Fredy

To, co jste napsal, je možno považovat za jistou formu reklamy, ale od reality je to silně vzdáleno. Zeptám se jen na čtyři oblasti, které mě momentálně napadly. Proč máte ve Vaši nabídce jen 3 stavební spořitelny. Můžete napsat které to jsou a proč? V čem jsou ty zbývající špatné? Druhá oblast, proč máte v nabídce a silně propagujete nevýhodnou kombinaci hypotéky s KŽP? A třetí záležitost je organizační. Myslíte si, že MLM systém je to nejvhodnější řešení pro kvalitní a profesionální poradenství? A poslední je celkem jednoduchá. Kde sídlí ten tým odborníků a právníků? Doufám, že se za tím týmem neskrývá hospodářka z Prahy? Předpokládám, že odpovědět na tyto otázky pro Vás nebude žádný problém.
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

30. 4. 2003 10:13

Zdravim, je zaujimave sledovat, aky je nazor na OVB v Cechach. U nas na Slovensku je podstatne vacsia spokojnost s pracou poradcov co je zrejme sposobene tym, ze to bereme zodpovednejsie ako u Vas. Co sa tyka mna osobne, mam celkom 25 spokojných klientov a ked zacinam spolupracovat s novymi, vidim predovsetkym to, ze im chcem pomoct a nie na nich zbohatnut. To iste sa tyka aj informacii, snazim sa ich ziskat co najviac a neponahlam sa, uzavretie zmluvy u mna prichadza az po cca 6 hodinach.A navyse za moje 2-rocne posobenie mi nikto s klientov nezrusil ziadnu zmluvu, co ma tiez svoj vyznam. Co sa tyka toho, ze OVB poskytuje to najlepsie co na fin.trhu danej krajiny je je aspon u nas pravda. Sam som videl vely zmluv z inych spolocnosti a hlavne poistovni ale jedna vec je to, ze dana poistovna ten produkt poskytuje a vec druha je za akych podmienok.Je pekne ze mate poistene davky v pripade PN ale za akych podmienok Vam ich vyplatia??? Jednoducho povedane urobil som si vlastny prieskum a zistil som, ze nema vyznam si sam zhanat informacie ale oplati sa mat svojho poradcu. Dobra sprava pre Vas:nasa skupina sa chysta na Moravu, kedze byvame blizko hranic a verime, ze budeme mat len spokojnych klientov!
+21
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

30. 4. 2003 9:52 | Lady

Taky by mne zajímali údaje, které jste nastínil, v případě, že bych se zabývala finančním plánem pro určitou domácnost (neživím se tím). Problém bych asi viděla v tom, že pan Novák, tyto informace nechtěl (až na datum narození - tady by myslím stačil pro začátek rok a ten by jistě pan Zika dal). Pokud se ale "poradce" spokojil s tak malým množstvím informací, pak svou práci neodváděl dobře a kritika je správná. Osobně by mě ani trochu nezajímalo zda šlo o začátečníka či nikoliv. Na co se zeptat, by měl vědět i začátečník.
+9
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

30. 4. 2003 8:02 | Eric

Neznamená.
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

30. 4. 2003 7:52 | Pavel Straka, straka.ovb@centrum.cz

Vážený pane Ziko,
vaše situace není moc složitá, nicméně aby finanční poradce mohl kvalifikovaně poradit musí vědět o klientovi co nejvíce informací. Ve Vašem fiktivním případě bych já chtěl vědět kdy jste se narodil Vy, manželka, jak máte staré děti a kolik z uvedených necelých 40 tisíc hrubého přinesete Vy a kolik manželka. To proto abych věděl který z příjmů je rozhodující nebo jsou-li rovnocené. Věk potřebuji znát proto, že se o něj odvíjí cena pojistky, bydliště je nutné pro pojištění nemovitosti a co děti, kolik jich máte, jak jsou staré, to kvůli životnímu minimu, studují, nebudou se vdávat, ženit? To je základ pro práci finančního poradce. Je-li poradce začátečník, přinese tuto analýzu na poradu a návrh mu pomuže zpracovat vedoucí pracovník. Taktéž po něm práci kontroluje. Dále pokud poradce nechce vytvářet svoji strukturu, nikdo ho v OVB k tomu nenutí. To je můj případ. Dělám pouze poradenství, využívám široký servis OVB, možnosti školení a vzdělávání. Na závěr bych chtěl zdůraznit, že finančního poradce má v ČR asi 1,5% rodin a to je málo, jak je vidět. Žádný můj klient neměl peníze v kampeličce ani u jiných krachujících institucí. OVB Allfinanz je jistě seriozní poradenská firma s velkou zkušeností. Buteteli mít SERIOZNÍ zájem o radu, obraťte se prosím na mne nebo některého z mích kolegů. S pozdravem Pavel STRAKA
-2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

28. 4. 2003 17:00 | Harpagon

Hmm. Jak pečlivě byli vybráni tzv. partneři ze švýcarské skupiny HELVAG? Kdy s těmito firmami OVB ukončila spolupráci? Jak dlouho po skandálu? Jak to, že tým právníků neodhalil vážné právní vady ve smluvní dokumentaci nabízených produktů skupiny Helvag? Přiznejte, že jste z PR! Přiznejte, že se OVB jako jiné podobné firmy řídí příslovím: Bližší provize, než klient!
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

28. 4. 2003 14:58 | Martin Zika

Zdravím Vás. Předně, v článku jsem NIKDE neuvedl, že pan Novák je podvodník. Také nehodnotím firmu OVB, pouze popisuji to, co proběhlo na mé schůzce s panem Novákem. Vaše domněnka, že pan Novák je zřejmě na začátku kariéry, a proto jeho postup není příliš profesionální, asi žádného klienta zajímat nebude. To, že mi plán nebude ušit na míru, je podle vás moje vina, ale s tím určitě nesouhlasím. Z literatury, kterou jsem na toto téma četl, i z rozhovorů s lidmi, kteří se této oblasti věnují, vyplynulo, že informací, které jsem panu Novákovi o sobě poskytl, skutečně bylo málo. Ale to přece není moje vina, očekával bych, že se mě na všechny potřebné údaje poradce zeptá.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Informace na této stránce mají povahu diskusního fóra pro registrované uživatele. Byť je pro publikování příspěvku vyžadována registrace, vydavatel neručí za pravdivost zveřejněných informací a neověřuje jejich faktickou správnost či autenticitu. Pokud jste zaznamenali příspěvek, který by tu být neměl, napište nám na redakce@penize.cz

Stránka 1/4

Předchozí

1

Spočítejte si

Výpočet čisté mzdy 2024

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Zdeněk Tůma

ekonom a politik

Martin Poš

podnikatel, Cybex

Zdeněk Tůma
ÚSPĚŠNOST
100,00 %

z 1 duelů
×
Martin Poš
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 1 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services