Vkladní knížky pořád frčí

Dušan Hradil | | 30. 10. 2002 | 7 komentářů
Přestože existují i jiné depozitní produkty, řada klientů volí pro své úspory tradiční vkladní knížku. Jsou podmínky jejího vedení skutečně tak výhodné? Pojďme se podívat, v čem je její kouzlo.

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

30. 10. 2002 8:19, SkrivanekT

No hurá, konečně někdo napsal že je to nejlepší bankovní produkt, ostatní jen poplatky dřou z klientů peníze.

+61
+-
Reagovat na příspěvek

Další příspěvky v diskuzi (celkem 7 komentářů)

9. 6. 2016 10:10 | petr

Je my 34 a letos jsem si udelal vyherni vk ve sporitelne. Uroky jsou vsude skoro na 0 a rady bez poplatku muzu vyhrat o hodne vic. Jeste usetrim protoze penize nemam tak rychle po ruce a nelaka me je vybrat jako u sporiciho uctu.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

1. 11. 2002 23:03 | CSrypatschek

Proto si také nemohu dovolit tolerovat takový šlendrián pracovníků a tupost jejich "managementu" spojenou se zhovadilostí a arogancí, co jsem poznal v rámci celé finanční skupiny České spořitelny, je to tam děs a hrůza. Těm, co mají ještě v České spořitelně nevyměněnou vkladní knížku, vřele doporučuji změnit, jak se říká, co nejdříve lokál a nenechat se lidmi ze spořky ukecat na něco jiného, jinak budou krmit svými penězi jen samé spořitelní pukavce !
+35
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

1. 11. 2002 23:02 | CSrypatschek

...souhlasím, i já používám už asi tři roky Poštovní spořitelnu s nákladově velmi přijatelným postžirem, s jeho čipovou Maxkartou a systémem měsíčního(!) připisování úroků na účet dle pásem. Nemá to chybu, žádnou vkladní knížku nepotřebuju a s termíňáky si hlavu nelámu, ten rozdíl navíc proti pásmu na postžiru je nevýznamný a mám naopak proti tomu okamžitou likviditu. Postžiro, kde mám prostředky na běžné výdaje včetně rezervy, však kombinuju s daleko širším spektrem dalších investičně spekulačních instrumentů a možností, včetně aktivního obchodování s akciemi. Průběžně si sleduji a využívám nabídku i dalších peněžních ústavů. Ostatně, nic jiného mi jako malému divokému prasátkovi nezbývá, neboť to mne živí, jiný příjem v kališti nemám !
+6
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

30. 10. 2002 18:11 | Faraday

Nemyslím si, že vkladní knížky mají dnes valný význam. Jako náhražka běžného účtu můžou být vhodné pro člověka, který žije pouze s hotovostí a neplatí žádné složenky. BÚ sice něco stojí, ale úročení je srovantelné, ne-li vyšší, navíc mi šetří čas a peníze s platbou složenek. Úrokově je zajímavá snad jen HVB (jako náhrada BÚ), ale ta zase nemá pobočkovou síť, aby byla pro větší množství lidí přitažlivá. U vyšších vkladů lze taky uložit peníze líp. Osobně mi vyhovuje kombinace poštovní spořitleny (relativně levné postžiro - měsíční náklady 50-100 Kč, nad zůstatek 25 tis. úročení o 0.35% vyšší než u VK bez výpovědi od téže instituce) a oranžové konto ING, které mi na de facto "cash" (žádná výpovědní lhůta) dá velmi solidní zhodnocení (2%)
+37
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

30. 10. 2002 9:28 | Ivo Juchelka

Původně jsem si také myslel, že vkladní knížky jsou přežitek, ale nedávno jsem potkal pár lidí, kteří je opravdu používají i pro zasílání výplaty. Já platím za běžný účet asi 250 Kč měsíčně, oni nula nula nic...
+43
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

30. 10. 2002 9:16 | David Mokrý

Máte pravdu, vkladní knížky jsou pořád zajímavé, to jen v Praze je jakási nesmyslná móda jiných produktů :-)
+59
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

30. 10. 2002 8:19 | SkrivanekT

No hurá, konečně někdo napsal že je to nejlepší bankovní produkt, ostatní jen poplatky dřou z klientů peníze.
+61
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Spočítejte si

Výpočet RPSN

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Jiří Pospíšil

politik

Jan Procházka

ekonom

Jiří Pospíšil
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 4 duelů
×
Jan Procházka
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services