Sedm věcí, na které si dejte při investování pozor

Daniel Gladiš | | 17. 10. 2002 | 5 komentářů
Sedm dobrých rad, kterými se řídit při snaze zhodnotit osobní majetek, pochází z pera či klávesnice Daniela Gladiše, autora audioknihy "Průvodce moudrého investora".

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Další příspěvky v diskuzi (celkem 5 komentářů)

28. 11. 2002 11:29 | posluchač

Tak trochu obrana autora netvrdím, že není možné polemizovat s autorem a jeho strategií, nicméně v tomto bodu - jako člověk, který měl možnost si poslechnout celou audioknihu - si dovolím malé doplnění - p. Gladiš ve své audioknize tento bod dále rozvádí nikoli v tom smyslu, že by po propadu nemohl následovat další propad, ale spíše tak, že doporučuje nepropadat panice po propadu a znovu důsledně přehodnotit svou strategii u dané akcie. Čili - neprodávat proto, že spadla. Prodat tehdy, když po přehodnocení uznám, že jsem udělal chybu třeba už při nákupu, nebo jsem nezaregistroval změnu okolností.
+10
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

19. 10. 2002 11:12 | CSrypatschek

...dále je třeba si dáti velký pozor na zprostředkovatele, přes kterého spekulace či investice hodlají býti činěny. Dle mých zkušeností, velké opatrnosti nutno míti při jakémkoli kontaktu, opakuji jakémkoli kontaktu, s finanční skupinou České spořitelny. Nejlépe je se České spořitelně obloukem vyhnouti, případně si navíc s úlevou odplivnouti, spořitelních finančních poradců vůbec neposlouchati a rozvahu vlastní proto nenarušenu míti.
+5
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

18. 10. 2002 21:27 | aqarius

Bod 6, Obchodoval jsem na US trzích a akcie jsem držel maximálně 2 nebo 3 dny, někdy i 2 nebo 3 minuty a dokázal na klesající trhu vydělat tím, že jsem dělal přesný opak toho co doporučovali tzv. renomovaní analytici a odborníci na kapitálové trhy. V dnešní době držet akcie dva nebo tři roky, to je šílenství. Hodnota akcie na trhu je vždy odvozena od míry zblbnutí davu.
-3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

17. 10. 2002 14:10 | Audiomudrc

Kdo je ten moudrý? Autor, nebo čtenář - samozřejmě až po zhltnutí zmíněné "audioknihy"? Nebo oba? Tolik moudra najednou - a zadarmo... paráda :-)
+9
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

17. 10. 2002 13:44 | investor

k bodu číslo šest:pokud bych se tohoto bodu v posledním roce (déle o tom ani nechci přemýšlet) důsledně držel, tak očekávaný výnos by mohl přijít v horizontu "nevidim". A to se nejedna o technologické papíry,nýbrž o tzv. konzevativní papíry, které jsou schopny během tří měsíců ztratit polovinu své hodnoty. Netvrdím , že z toho lze dělat objetktivní závěry k investovaní do akcií, ale zároveň bych si vzhledem k dnešní situaci na akciových trzích nedovolil vypustit bod šest. Jeho důsledné dodržování by mne totiž mohlo jednoduše dovést ke zlomku investovaných peněz a z toho na nominal dostava velmi velmi těžko. Tvrdit, že po ostém propadu nemůže přijít další je v dnešní době spíše zbožné přání. Pokud se jedna o výňatek z knihy psané v lednu, tak bych autorovi doporučil upgrade.
+10
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Spočítejte si

Finanční rezerva

měsíců
%
měsíců

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Tamara Kotvalová

podnikatelka, Carollinum

Roman Janoušek

lobbista, podnikatel a kriminálník

Tamara Kotvalová
ÚSPĚŠNOST
50,00 %

z 2 duelů
×
Roman Janoušek
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services