Lampárna: zraje v eBance ementál?

Používáte pro správu svých firemních financí eKomunikátor eBanky? Ano?! Pak je tento článek, vybraný z redakční Lampárny, určen právě vám.

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

27. 8. 2002 10:21, x

Samozrejme, ze si v eBance masti kapsu. A nejen programatori a nejen v eBance.

Muj dojem je, ze autor skutecne nema tuseni o cem mluvi.

Zobrazit celé vlákno

+38
+-
Reagovat na příspěvek

Další příspěvky v diskuzi (celkem 7 komentářů)

28. 8. 2002 14:05

Abych pravdu napsal, tak jsem nerozuměl ani tomuto článku ani vyjádření paní Petroncové. Tak jsem si projistotu přečetl návod k eKomunikátoru dostupný na weřejném webu. Zde jsem se dozvěděl, že pro šifrování dávky příkazů se používá asymetrické šifrování (soukromý a veřejný klíč). Pak nevím, o co autorovi jde. Svůj soukromý klíč si pochopitelně může přesunovat na tolik počítačů, kolik je mu libo, stejně tak instalaci eKomunikátoru. Ale podepsat dávku tímto klíčem může jenom, pokud zná jeho heslo. Tudíž nejde o heslo do SW, ale o heslo pro použití konkrétního soukromého klíče. Toto heslo se skládá ze sedmi znaků, z toho musí být alespoň jedno velké písmeno a tři číslice, které nesmí být stejné nebo po sobě jdoucí. Ukažte mi někoho, kdo toto heslo trefí třeba na dvoutisící pokus. Tomu bych byl ochoten platit miliony. Pokud takové heslo má někdo napsané v TXT souboru v úložišti klíčů, pak je to samozřejmě jeho problém. Já nemám důvod se domnívat, že tento SW je špatně zabezpečen.
+20
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

27. 8. 2002 12:12 | abcd

Nesrozumitelné ani pro odborníka. Autor při vysvětlování směšuje obecné postupy/algoritmy a konkrétní implementaci, u které ale uvádí málo údajů. Jako člověk znalý PKI si spíš myslím, že neví jak vlastně elektronický podpis fungovat. Nad "technickými" formulacemi typu "Elektronický podpis si generuje uživatel sám na základě přístupu do systému, kde se vytvoří elektronický podpis a aktivuje a instaluje se po obdržení emailu na jedinečné adrese na www stránkách" mi stojí vlasy na hlavě.
+33
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

27. 8. 2002 10:57 | TGP

A videl jste nekdy nejake zadani? Dost casto je to jen vagni slovni popis bez presnych algoritmu, nemluve o tom, ze od analyzy potrebne pro zadani po zacatek praci ubehne klidne i rok, kdy je byznys dane firmy uz o necem jinem a tedy analyza je relativne nepouzitelna (ale stejne se podle ni jede, protoze neni nic jineho).
+9
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

27. 8. 2002 10:54 | Barry

"Hledání hesla k úložišti klíčů metodou pokus-omyl by bylo neobyčejně zdlouhavé (v podstatě tedy neproveditelné)." No, paní Petroncová, ono jen záleží na tom, jak moc ty peníze chcete získat, ne? To, že něco trvá dlouho, neznamená, že to nejde, záleží opravdu jen na hrubosti vaší síly a odhodlání či technických možnostech. Váš argument mě dost děsí...
+31
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

27. 8. 2002 10:21 | x

Samozrejme, ze si v eBance masti kapsu. A nejen programatori a nejen v eBance.
Muj dojem je, ze autor skutecne nema tuseni o cem mluvi.
+38
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

27. 8. 2002 9:45 | ZCG

Autor hlavne nema paru co je to elektronicky podpis k cemu slouzi certifikaty a uz slova ze si jako admin neposlu za nej mail jsou docela k smichu, alespon na windowsech.
+30
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

27. 8. 2002 9:15 | vykuk

:))) Autor pravdepodobne podle posledniho ostavce soude nevi, jak to s vyvojem SW na zakazku chodi. Logiku aplikaci si rozhodne neurcuje programator ale byva zvykem ze ta je dana zadanim ze strany zakaznika (banky). A o tom ze by si programatori zrovna v eBance mastili kapsu teda nic nevim :) takze asi zbyva ta druha moznost... Tedy pokud chcete hazet spinu, hazejte, ale rozhodne ne na programatory :)
+38
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Spočítejte si

Výpočet RPSN

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Miroslav Jansta

lobbista a podnikatel

Pavel Blažek

politik

Miroslav Jansta
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů
×
Pavel Blažek
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services