O lidech překonávajících trh

Jack D. Schwager, uznávaný odborník na problematiku finančních derivátů, je autorem několika knih interview s výjiměčnými investory a spekulanty, z nichž dvě se mi nedávno dostaly do rukou.

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

6. 6. 2002 12:47, Honza

Co třeba LTC Management

Zobrazit celé vlákno

+4
+-
Reagovat na příspěvek

Další příspěvky v diskuzi (celkem 7 komentářů)

9. 6. 2002 10:48 | Socka

Zajímalo by mne, jestli některá z těchto nebo podobných knih kromě peníze a investice od Kohuta byla vydána v češtině a příp. kde se dá koupit.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

6. 6. 2002 14:22 | rozumdohrsti

Proč tady stále tlačíte na délku úspěšnosti manažera. Být přes 10 let sině naprůměrný je málo???? A co takové srovnání s vědcem?? Studuje....bádá....zkoumá =obětuje se ....a stejně nemusí za celý život nic převratného objevit. A když objeví = tak to určitě není každý rok a 10 let po sobě. Myslím si, že když se portfolio manažer může prokázat úspěšnou časovou řadou ...např. 10 let, je to obrovský úspěch a nelze ho snižovat nějakým prohlášením .....vždyť to není navěky. Ostatně, bylo už tady napsáno, že ve finanční motivaci to není. Ty lidi makaj i přes finanční zajištění dětí svých dětí ....takhle makat celý svět!!!
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

6. 6. 2002 12:47 | Honza

Co třeba LTC Management
+4
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

5. 6. 2002 18:57 | Bondy

Na geniální portfoliomanažery nevěřím, souhlasím s panem kohoutem, že díve či později zblbnou a udělají chyby. Investování je normální proces, ke kterému je třeba mít sebekázeň, rozumět matematice a díky tomu umět portfolia pro různé investiční horizonty, nic víc ani méně.
+4
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

26. 5. 2002 10:09

Můžete uvést několik příkladů dlouhodobě superúspěšných spekulantů z posledních 20-ti let, kteří skončili v chudobinci ? Děkuji !
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

24. 5. 2002 14:54 | richk

Zdravim, schwagerovu knihu (tu druhou) si jdu precist - mam ji doma koupenou. Uvidime, zatim jsem v ni jenom zalistoval. Pokud jsem si vsak vsiml, nejsou tam vsak realne obchody, pouze hovory s lidmi. Pokud bych mel doporucit knihu, kde skutecny trader ukazuje jak se vydelavaji penize v realu, doporucuji precist Tony Oz, The Stock Trader. Jinak o obojim brzy na mem Webu. Richard
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

24. 5. 2002 13:34

Schwagerovy knihy jsou skvělé, vřele doporučuji každému. Ale pozor, v rozhovorech se špičkovými spekulanty se všechno zdá být asi 100x jednodušší, než jaké to ve skutečnosti je.
Pokud už mám věřit nějakému mýtu, raději si vyberu hypotézu efektivního trhu. Je to cesta k průměrným výsledkům, to ano. Ale umožňuje vyhnout se velkým průšvihům. Je to možná nuda, ale když jde o správu portfolia penzijního fondu nebo technických rezerv životní pojišťovny, tak jde hlavně o to, neudělat zásadní chybu. Heroické výkony tam nemají místo.
A ještě něco, co ve Schwagerových knihách je, ale do článku se to bohužel nevešlo. Mnozí z oněch superúspěšných spekulantů nakonec končí s velkými ztrátami, protože si začnou příliš věřit a přeceňovat své schopnosti. Přehnané sebevědomí je cesta do chudobince!
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Spočítejte si

Finanční rezerva

měsíců
%
měsíců

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Miroslav Jansta

lobbista a podnikatel

Patrik Nacher

podnikatel a ekonom

Miroslav Jansta
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů
×
Patrik Nacher
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 1 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services