Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

Hamburk byl v 18. století vedle Frankfurtu, Kolína nad Rýnem a Berlína jedním z nejdůležitějších bankovních center v Německu. Krátce před příchodem nového století se v severním Německu odehrála krátká, ale vážná finanční krize, která měla své epicentrum v Hamburku.

7. 4. 2002 12:15 | sysel

Jenom chci poznamenat, že zde nešlo o finanční krizi vyvolanou spekulanty, ale šlo o důsledek války-ve válce dochází vždy k útlumu určitých aktivit, ať už obchodních nebo výrobních. Bylo by zajímavé zjistit, jak hanzovní město Hamburk na těchto válkách profitovalo a jaké byly naopak jeho ztráty způsobené blokádou. Dle mého soudu Hamburk na popisované situaci celkově výrazně profitoval.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+1
Líbí
Nelíbí

7. 4. 2002 17:21 | Brabenec Jiří

S technologickou investiční horečku jsem se chvíli svezl. Ale protože mám stanovenou pevnou procentuelní míru zhodnocení investice, včas jsem vystoupil. Do zahraničního akc. fondu jsem nastoupil po ruské krizi v roce 1998, když se mi ceny zdály nízko a vystoupil jsem v lednu 2000, tedy ještě před vrcholem, ale zaplaťpánbů včas.
Reagovat | Citovat

-1
Líbí
Nelíbí

8. 4. 2002 16:57 | Bouček Antonín

Promiňte, ale nebyla britská námořní blokáda francouzských a německých přístavů spíše než touhou zadržet Napoleona (cestujícího po Středozemním moři) vedena snahou zamezit Francii a jejím spojencům obchod se zámořskými koloniemi? A nesouvisí uvolnění britské blokády a krátkodobé hospodářské oživení Hamburku s amienským mírem mezi Británií a Francií (1802)? Jinak, co já vím, následovaly po tomto velmi krátkém míru (tuším, že skončil 1803 či 1804) další války, která po porážce Rakouska, Pruska a Ruska vedly až ke kontinentální blokádě, kterou Napoleon zakazoval celému kontinentu jakýkoliv obchod s Británií. Myslím, že na tomhle Hamburg rozhodně nezbohatnul.
Reagovat | Citovat

0
Líbí
Nelíbí

10. 4. 2002 15:22

Asi šlo o oba důvody, ale prvotní cíl byl udržet Napoleona mimo hru. Konec blokády, aspoň dle historické literatury, nastal už po návratu Napoleona, ona ta blokáda byla dosti nákladná záležitost. Následná ,,Kontinentální blokáda" je předmětem dalšího článku. Touto blokádou trpěla celá Evropa, takže Hamburk jistě nebyl výjimkou.
Reagovat | Citovat

+2
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Bouček Antonín 08. 04. 2002 16:57)

Přidat nový příspěvek

Diskuze na webu www.penize.cz se vždy věnují pouze tématu, k němuž se vztahují. Rozhodně nesuplují funkci Poradny. Máte-li proto jakýkoliv dotaz, obraťte se prosím přímo na naše odborníky, kteří vám rádi pomohou. Na dotazy vložené do Poradny standardně odpovídáme do čtyř pracovních dnů, obvykle se ale dočkáte reakce mnohem dříve. Pokud dotaz vložíte do diskuze, s velkou pravděpodobností na něj nikdo nezareaguje. Děkujeme za pochopení.

Přihlásit odběr komentářů

Odebírat příspěvky mohou pouze zaregistrovaní a přihlášení uživatelé!

Přihlásit se

Ušetřete s Peníze.cz

Naši čtenáři s námi ušetřili už  5 741 448 Kč. Podívejte se na poslední poptávky a vyzkoušejte nás také. Vše je zcela zdarma.

Spočítejte si

měsíců
%
měsíců

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Email:
Captcha
Opište kód:

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Ludmila Müllerová

politička

Miroslav Singer

guvernér ČNB

Ludmila Müllerová
ÚSPĚŠNOST
40,91 %

z 22 duelů
Miroslav Singer
ÚSPĚŠNOST
94,79 %

z 96 duelů

Naposledy navštívené

Články

Produkty a instituce

Kalkulačky

Poradna

Finanční subjekty

Nabídky práce

Obchodní rejstřík

Osoby v obchodním rejstříku

Části obce

Městské části

Obce

Okresy

Témata

Aukční režim, Dlouhodobá rovnováha, NAV, e-shopy, zbyněk stanjura, andrej babiš, architektura, jan raška, velký obchod, správa investic, pojistné období, klienti bank, doplňky, cena půdy, klientský dům, odchod, termín, Stavební úvěr

4B08606, 3B36443, 5C14900, 5C14900, 4M29394

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Všechny materiály © 2000 - 2016 Peníze.CZ a dodavatelé. Všechna práva vyhrazena.

ISSN 1213-2217. Doslovné ani částečné přebírání materiálů není povoleno bez uvedení zdroje a předchozího písemného svolení.
Peníze.CZ vydává společnost Partners media, s.r.o.
Člen SPIR - Sdružení pro internetovou reklamu. Člen SVIT - Sdružení vydavatelů internetových titulů při UVDT.

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK