Kolik stojí nejlepší přítel člověka?

Pes se od vlka oddělil již před více než sto tisíci lety. Od té doby si nejlepší přítel člověka svého páníčka pěkně ochočil. Nyní slouží lidi psům a stojí to dost peněz.

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

12. 4. 2002 22:36, Acer

Čím víc poznávám lidi, tím raději mám zvířata. A řeknu vám, po přečtení některých komentářů, jsem se v tom jen utvrdil.
To je snad přehlídka deprivantů, citových zkrachovanců a nebetyčných pokrytců. Tvrdit, že je hnusné přepočítávat na peníze, kolik mě bude stát, pořídím-li si psa, to může snad jedině debil. Útulky, jejichž provoz je částečně hrazen z veřejných rozpočtů a částečně bojují o přežití jak mohou, jsou plné psů, jejichž bývalí majitelé se nesnížili k těmto ubohým kupeckým počtům. A ono se najednou ukázalo, že to leze nejen do času, ale i do peněz. Flák s čoklem do útulku a je po problému.
Proboha, proč lezete na server, který má peníze už v názvu, když penězi pohrdáte? No, spíš nepohrdáte, ale tváříte se tak. Zakrýváte své citové i jiné mindráky tím, že „je vám pes nadevše“. Nic proti tomu, ikdyž je to v některých případech možná už zralé na psychiatra, ale proč je špatné podívat se na věc i z hlediska peněz? To jste tak bohatí, že peníze nepočítáte? Nebo tak hloupí? Až budete bez peněz, tak si pro ně na sociálku půjdete, pokud tam už mnozí nechodíte. Ale navenek jimi pohrdáte, úžasné gesto. Kdyby lidi alespoň o malinko víc přemýšleli o svých penězích, vedlo by se lépe nejen jim, ale nám všem i našim psům. Myslíte si, že pro svého psa děláte to nejlepší a kupujete mu drahé pamlsky a potravinové doplňky, nesmyslné hračky, pelechy s nebesy, módní doplňky, s každým kýchnutím nebo prdem se ženete honem na veterinární pohotovost, pes chodí na trvalou a obléká se v nóbl salónu, už máme i psí hotely, v zahraničí jsou už i psí psychoanalytici. Kupujete si odpustky pro vlastní svědomí, ale ve skutečnosti se jen stáváte otroky cizího byznisu. A děláte to za každou cenu. Kdo má psa v bytě bez výběhu, je zločinec a měl by být souzen za týrání zvířat. Kdo chodí venčit psa na ulici a nechává tam ležet jeho exkrementy, je dobytek a zasloužil by, aby se s ním podle toho jednalo. A kdo tohle všechno odmítá vidět, je pokrytec.

+45
+-
Reagovat na příspěvek

Další příspěvky v diskuzi (celkem 51 komentářů)

10. 4. 2002 10:53 | Mr. Owcrope

nechávám manželku chodit na procházku samotnou do lesa. Třeba si ji myslivec splete se škodnou..... Ale fujtajxl, to jsem dneska ošklivej.

0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

10. 4. 2002 10:52 | jozka

co takhle antousek?
:-)
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

10. 4. 2002 10:46 | Ladka

NEMORALISTUM Ono asi jako vzdy to bude zaviset na charakteru cloveka - nekteri, co si sice mohou dovolit uzivat internet a mozna i drazsi vydobytky nasi nove spolecnosti, si opravdu potrebuji dukladne spocitat, na kolik je prijde takovy "spas", jak tu kdosi v titulku poznamenal, aby jim potom treba zbylo i na jine spasy. Na rozdil od tech, kteri to vsak nevidi jako spas, ale proste maji pocit, ze je dobre pro ne i pro jine bytosti, kdyz je k sobe (jako v Malem princi) jednou provzdy pripoutaji a prevezmou na sebe odpovednost jak moralni, tak materialni.

0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

10. 4. 2002 10:46 | Lenka

Taky moc nechápu...
co je špatnýho na tom spočítat si, kolik mě bude pes stát, a to nejlépe před tím, než si ho pořídím. Je pravda, že autorka to trochu dramatizuje, pokud nemáme psa na výstavy,klidně můžete pominout návštěvu psího salonu, obleček taky netřeba, atd. ale v podstatě to shrnula docela realisticky
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

10. 4. 2002 10:45 | Mr. Owcrope

Hej moralisti !
ještě jste zapoměli lkát nad tím, až někdo začne kalkulovat, kolik ho stojí partner/partnerka. Například já mohu zodpovědně konstatovat, že moje žena je k nezaplacení.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

10. 4. 2002 10:45 | Bzuk

Citace: zatímco aplikace injekce pro psa, jak uvádí autorka v odkazu, stojí 15 Kč, píchnutí "nepovinného" očkování /např. proti klíšťové encefalitidě, hepatitidě apod./ pro dítě vyjde na 50 Kč - že bych příště vzala ratolesti k veterináři? - KLIDNĚ VEMTE, ALE VĚZTE, ŽE ZAPLATÍTE ZA VAKCÍNU KOLEM 200-400 STOVEK, MOŽNÁ TO JE DŮVOD PROČ SE PLATÍ JEN TĚCH 15KAČEK ZA APLIKACI.
Každého věc jestli se rozhodne pro psa nebo pro dítě či dokonce pro obojí. Těm co se tu tak rozhořčují, že někdo si troufl veřejně říct, kolik cca stojí provoz psíka říkám, že jako zodpovědný člověk jsem si také spočítala na kolik mě pes přijde. Připadá mi, že to udělá každý rozumný člověk, protože pořídit si psa není až takový problém jako se o něj postarat a to něco stojí. A zjistit, že to není finančně únosné až po přinesení psa domů je dosti slaboduché a také je to již pozdě ve vztahu k psovi. To je nemravném - nespočítat si kolik mě moje záliba bude stát a pak zjistit na tom nemá šup se psem z auta, přivázat v lese dát do útulku. Uvědomme si, že spočítat si kolik nás pes bude stát je jeden z kroků budoucího zodpovědného pejskaře - nebo by alespoň měl být.

+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

10. 4. 2002 10:44 | jozka

Teprve ted
jsem si vsiml titulku!
Kolik stoji nejlepsi pritel cloveka?
No, jak kde, u nas desitka tocena tak za trinact az patnact, dvanactka o bura vic :-)

0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

10. 4. 2002 10:43 | Vláďa

Spojíte-li uklízení všelikého neřádstva s politiky, říkám POZOR !!!! Nebo se toho někdo chytne a odklidí to neřádstvo do odpadkového koše. I s těmi politiky !!!!!!!

0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

10. 4. 2002 10:43 | Mikkin

Tak nevim...
ale na vypoctu nakladu na psa nevidim vubec nic spatneho. Je spravne si spocitat, kolik je treba do psiho kamarada investovat (nejen financne), abychom mu mohli zajistit dustojny zivot. Mozna, ze kdyby si to nekteri lide uvedomili vcas, nemusely by byt dneska precpane psi utulky. U nas mame dva takove ovcounske utulaky "na krku" a moc dobre si uvedomuji vyznam slovnich spojeni jako psi oddanost nebo psi laska. Clanek proto chapu jako jeden z argumentu (at uz pro nebo proti) pri rozhodovani zda si psa poridít ci nikoliv. Zvire neni stroj a ma potreby!

0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

10. 4. 2002 10:43 | jozka

Nejen to, oni pecuji i o nase zdravi:
Kde je Faust? Do pytle, zatraceny jaro zase vzal roha... Tak to bude u ty feny, dejte mi voditko jdu pro nej.

Diky jarem zdivocelemu psu jsem navstivil mista, kde jsem predtim jeste nebyl a mam je od domova co by psa privedl...

0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

10. 4. 2002 10:42 | M. Tkadlec

nikdo nespočítá, co lidem dávají
nejde jen a léčbu autismu, pohybových a nervových onemocnění, o udržení smyslu života u lidí osamělých, ale i o každodenní léčbu "zdravých"
ta radost, když jinak důstojný pejsek běží k postiženým dětem a dá jim pocit dotyku s něčím příjemným
ta radost, když v kontaktu s ním cítíte jiný svět, když plaší pracovní i rodinné chmury
jak to všechno chcete spočítat?!
Na druhé straně článek dává důležitý signál - k ďasu, je li pejskařů milión či spíše víc, pak by s nimi měli politici počítat víc (pokud po sobě budeme uklízet neřádstvo - to nepejskaře štve nejvíc a kazíme psí prestiž).
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

10. 4. 2002 10:42 | Pavla B

Jejda, vzpamatujte se,
vždyť článek zohledňoval jen jeden jediný aspekt vlastnictví psa - peněžní náklady. Není zde ani zmínka o další (dejme tomu emoční) "nadstavbě" - vždyť jde o příspěvek zařazený do ekonomické rubriky. Co je na tom špatného, spočítat si, jaký pes (nebo zda vůbec pes) je pro někoho finančně únosný? Rozhořčení idealistek označující takové úvahy za "nemravné" jsou skutečně k smíchu. Ve skutečnosti naprostá většina rodin si dnes spočítá, zda je pro ně ekonomicky únosné mít další dítě - je dost lidí, kteří by měli rádi namísto jednoho nebo dvou dětí tři nebo čtyři, ale nedovoluje jim to finanční situace, takže používají antikoncepci - to je taky nemravné? A v případě starých rodičů myslím nejde většinou ani tak o peníze, ale o místo v bytě: do garsonky si manželský pár s dítětem babičku asi nenastěhuje, a okolí zpravidla tyto důvody chápe. Skutečně nevím, proč by mělo být zcestné uvažovat podobným způsobem v případě pořízení nějakého zvířecího přítele.

+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

10. 4. 2002 10:41 | Petr Hlídek

What makes the world go round?
Za svého psa ty peníze rád zaplatím, zkuste ještě spočítat, kolik nás stojí ta celá smečka , kteří si říkají politici a potažmo výsledky její práce, které platíme my, lhostejno, na jaké úrovni.

+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

10. 4. 2002 10:41 | Alena

Připadá mi dost nemravné
přepočítávat domácího mazlíka na peníze. Buď se chci postarat o pejska (kočičku, dítě, staré rodiče), pak nehledím na peníze, nebo na ty peníze hledím a strkám je do strožoku. Myslíte si, že si ty prachy vezmu do hrobu? Měla jsem kolegu, rozhádal se s vlastní dcerou, nahamonil asi milion, a byly mu ty peníze platné, když zemřel?
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

10. 4. 2002 10:40 | Ladka

Děs a hrůza
mě jímají po přečtení článku. Jen pořád v skrytu duše doufám, že tenhle svět je i o něčem jiném... a přeji všem, kterým jsou takovéhle kalkulace bytostně cizí, aby s "podobnými" kalkulanty nemuseli mít v budoucnu co do činění.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

10. 4. 2002 10:40 | Vláďa

No, tak mám takový kyselý výraz ve tváři, né, že by mi peníze...
nějak moc vadily, ani nejsem "praktický numismatik", ale když to takhle půjde dál, tak mám velice nepříjemný pocit, že se tady setkám i s články na téma :"kolik vás stojí Vaši staří rodiče" a "Kolik zaplatíte za jejich předání do útulku". Pro ten "útulek" se kdysi používal eufemismus "Domov pro přestárlé". Ošklivá představa, móc ošklivá představa.......
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

10. 4. 2002 10:37 | Prokop Novák

Jen se divím
Psy mám dva. Dlouhosrsté jezevčíky. Jedna je z chovu, bez papírů, stála 2000. Před devíti lety. Druhá je moje odchovanka, stála Sunar. Pět bratrů se prodalo po cca 200. Před sedmi lety. vaničku nemáme, šampon taky ne. Když je potřeba je vykoupat, použiju tiše Dove, kterým se myje manželka. Koupou se nerady, tak je nechávám a koupu je tak jednbou ročně, když se v něčem vyválejí. Kupodivu nesmrdí, voní trochu jako koně. Nesmějí do ložnice a do postelí a gaučů všeobecně. Jiank všude. Většinou lítají po zahradě. Hřeben máme, ale zcuchanou srst a zamotané maliní řešíme spíš nůžkami. Na výstavy nechodíme, máme se pro radost. Ročně zaplatíme za obě 120.- obci a cca 3600 za žrádlo. Veterinářům tak 560.- včetně očkování, odčervujeme se jen za cenu přípravku, asi 140 na několik let. K tomu cca 200 za levnější protiklíšťáky a blešáky na krk. Obojky, náhubky a vodítka zdědili po předchozích generacích, koupeno začátkem 80tých let, cena zapomenuta. Pelíšek netřeba, spí se na židlích, vyhraženém křesle, pod válendou, jak kdy. To je asi všechno.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

10. 4. 2002 10:36 | Pavla B

Každý špás něco stojí
a současná móda amatérského chovatelství psů je především obrovský byznys. Také mne podobně jako předchozího komentátora napadlo, že by bylo dobré čistě pro zajímavost spočítat náklady na "provoz" dítěte. Jakýsi údaj byl publikován ve Velké Británii, a pokud se nepletu, vydají tam rodiče vyšší střední třídy (předpokládá se vzdělání potomka v nějaké kvalitní soukromé škole) na své dítě do 18 let jeho věku částku odpovídající cca 3 milionům našich Kč. V ČR bude ta suma zřejmě menší, zejména proto, že školství a zdravotní péče jsou jakoby "bezplatné" (opět jen pro zajímavost: zatímco aplikace injekce pro psa, jak uvádí autorka v odkazu, stojí 15 Kč, píchnutí "nepovinného" očkování /např. proti klíšťové encefalitidě, hepatitidě apod./ pro dítě vyjde na 50 Kč - že bych příště vzala ratolesti k veterináři? - jisté opodstatnění by to mělo..). Pokud jde o stravu, krmení psa a krmení potomka bude představovat částky zhruba srovnatelné, dítěti namísto obojku a vodítka je třeba občas pořídit nějaký ten hadřík, taky dětské hračky zatíží rozpočet více než hračky psí, namísto do cvičáku je třeba investovat do zájmových kroužků, hodně peněz stojí knížky a kulturno vůbec, zato poplatek za dítě ouřad prozatím nevyžaduje... Nedávno jsem se dozvěděla, že v ČR je chováno odhadem (přesná statistika neexistuje) více než 1 milion psů. (Z ekonomického pohledu v duchu článku tedy celkem dost velká síla.) A přemýšlím, kolik je u nás vlastně dětí: porodnost v posledních letech klesá pod 100 000 novorozenců ročně (nebude nakonec ta psí vyšší?), takže dětí předškolního věku je kolem 0,5 milionu, dětí do 10 let by mohl být přibližně ten 1 milion. Opravdu by mne docela zajímalo, zda ekonomicky nejsou v našem státě významnější psi než malé děti.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

10. 4. 2002 10:36 | Jaroslav Tulach

No to snad ne.
Jsou lidé, kteří mají svého koníčka pro radost a potěšení. Ti druzí se jeho pomocí i živí, nebo si vylepšují osobní rozpočet ( je to ještě koníček?). Patřím do té první skupiny a vím, že každá legrace něco stojí. Když přináší pohodu, tak se vyplatí, i když ne finančně. Podle Vašich úvah bych nemohl navštívit divadlo ani kino. Děsím se některého z Vašich budoucích článků o tom, kolik je třeba zaplatit za pořízení a výchovu dítěte. Hlavně nezapomeňte uvést částku za odložení dítěte do útulku při jeho váze do 15 kg, případně nad. J.T.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

9. 4. 2002 10:03 | Jana

Souhlasím s evou, každý by měl mít nějakého koníčka a každý koníček něco stojí. Taky máme psa a cvičíme agility, začneme jezdit na závopdy a řeknu vám, že to co užiju se psem, jak každodenní pobyt venku prospívá zdraví a co užiju za zážitky a zkušenosti s kamarády ze cvičáku nebo na závodech bych bez psa neměla a je to k nezaplacení. Samozřejmě nic se nemá přehánět, ale odbývat psa taky nelze. Ten náš taky někdy dostane něco moc dobrého, třeba na cvičáku když přestal mít v oblibě slalom tak tam dostal to co mu moc chutná (kousek šunky apod.), navíc já to zrovna mít nemusím, raději si vezmu med a ten kousek šunky mu s radostí přenechám.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Spočítejte si

Finanční rezerva

měsíců
%
měsíců

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Ivana Šachová

podnikatelka, Silex

Radovan Vítek

podnikatel, CPI Group

Ivana  Šachová
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů
×
Radovan Vítek
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services