Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

Pes se od vlka oddělil již před více než sto tisíci lety. Od té doby si nejlepší přítel člověka svého páníčka pěkně ochočil. Nyní slouží lidi psům a stojí to dost peněz.

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

12. 4. 2002 22:36, Acer

Čím víc poznávám lidi, tím raději mám zvířata. A řeknu vám, po přečtení některých komentářů, jsem se v tom jen utvrdil.
To je snad přehlídka deprivantů, citových zkrachovanců a nebetyčných pokrytců. Tvrdit, že je hnusné přepočítávat na peníze, kolik mě bude stát, pořídím-li si psa, to může snad jedině debil. Útulky, jejichž provoz je částečně hrazen z veřejných rozpočtů a částečně bojují o přežití jak mohou, jsou plné psů, jejichž bývalí majitelé se nesnížili k těmto ubohým kupeckým počtům. A ono se najednou ukázalo, že to leze nejen do času, ale i do peněz. Flák s čoklem do útulku a je po problému.
Proboha, proč lezete na server, který má peníze už v názvu, když penězi pohrdáte? No, spíš nepohrdáte, ale tváříte se tak. Zakrýváte své citové i jiné mindráky tím, že „je vám pes nadevše“. Nic proti tomu, ikdyž je to v některých případech možná už zralé na psychiatra, ale proč je špatné podívat se na věc i z hlediska peněz? To jste tak bohatí, že peníze nepočítáte? Nebo tak hloupí? Až budete bez peněz, tak si pro ně na sociálku půjdete, pokud tam už mnozí nechodíte. Ale navenek jimi pohrdáte, úžasné gesto. Kdyby lidi alespoň o malinko víc přemýšleli o svých penězích, vedlo by se lépe nejen jim, ale nám všem i našim psům. Myslíte si, že pro svého psa děláte to nejlepší a kupujete mu drahé pamlsky a potravinové doplňky, nesmyslné hračky, pelechy s nebesy, módní doplňky, s každým kýchnutím nebo prdem se ženete honem na veterinární pohotovost, pes chodí na trvalou a obléká se v nóbl salónu, už máme i psí hotely, v zahraničí jsou už i psí psychoanalytici. Kupujete si odpustky pro vlastní svědomí, ale ve skutečnosti se jen stáváte otroky cizího byznisu. A děláte to za každou cenu. Kdo má psa v bytě bez výběhu, je zločinec a měl by být souzen za týrání zvířat. Kdo chodí venčit psa na ulici a nechává tam ležet jeho exkrementy, je dobytek a zasloužil by, aby se s ním podle toho jednalo. A kdo tohle všechno odmítá vidět, je pokrytec.

Reagovat

+44
Líbí
Nelíbí

Další příspěvky v diskuzi (49 komentářů)

11. 4. 2002 8:24 | urubkova

Já mám taky psa a dělám pro něj první poslední. Nevidím ale důvod, proč by se mě měl článek dotknout. Vždyť jde jenom o to, se na to podívat jinýma očima. Ničí lásku ke psovi takový článek nezvětší ani nezmenší. Tak neblázněte. ;-)
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+7
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Katerinka 10. 04. 2002 10:57)

11. 4. 2002 10:49 | Aja

No to byl jen citat, ktery mi prisel na mysl, ja si lasku za penize nekupuji a psa bych si rozhodne vzala z utulku (to stoji myslim 300,- Kc).
Reagovat | Citovat

+7
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Acer 10. 04. 2002 20:28)

11. 4. 2002 14:36 | TGP

Ale máte pravdu, řada lidí si zvíře pořizuje jako náhradu za lásku člověka. Asi to není úplně ideální, ale proč to odsuzovat? Myslím, že je to lepší než nic.
Reagovat | Citovat

+4
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Aja 11. 04. 2002 10:49)

12. 4. 2002 22:36 | Acer

Čím víc poznávám lidi, tím raději mám zvířata. A řeknu vám, po přečtení některých komentářů, jsem se v tom jen utvrdil. To je snad přehlídka deprivantů, citových zkrachovanců a nebetyčných pokrytců. Tvrdit, že je hnusné přepočítávat na peníze, kolik mě bude stát, pořídím-li si psa, to může snad jedině debil. Útulky, jejichž provoz je částečně hrazen z veřejných rozpočtů a částečně bojují o přežití jak mohou, jsou plné psů, jejichž bývalí majitelé se nesnížili k těmto ubohým kupeckým počtům. A ono se najednou ukázalo, že to leze nejen do času, ale i do peněz. Flák s čoklem do útulku a je po problému. Proboha, proč lezete na server, který má peníze už v názvu, když penězi pohrdáte? No, spíš nepohrdáte, ale tváříte se tak. Zakrýváte své citové i jiné mindráky tím, že „je vám pes nadevše“. Nic proti tomu, ikdyž je to v některých případech možná už zralé na psychiatra, ale proč je špatné podívat se na věc i z hlediska peněz? To jste tak bohatí, že peníze nepočítáte? Nebo tak hloupí? Až budete bez peněz, tak si pro ně na sociálku půjdete, pokud tam už mnozí nechodíte. Ale navenek jimi pohrdáte, úžasné gesto. Kdyby lidi alespoň o malinko víc přemýšleli o svých penězích, vedlo by se lépe nejen jim, ale nám všem i našim psům. Myslíte si, že pro svého psa děláte to nejlepší a kupujete mu drahé pamlsky a potravinové doplňky, nesmyslné hračky, pelechy s nebesy, módní doplňky, s každým kýchnutím nebo prdem se ženete honem na veterinární pohotovost, pes chodí na trvalou a obléká se v nóbl salónu, už máme i psí hotely, v zahraničí jsou už i psí psychoanalytici. Kupujete si odpustky pro vlastní svědomí, ale ve skutečnosti se jen stáváte otroky cizího byznisu. A děláte to za každou cenu. Kdo má psa v bytě bez výběhu, je zločinec a měl by být souzen za týrání zvířat. Kdo chodí venčit psa na ulici a nechává tam ležet jeho exkrementy, je dobytek a zasloužil by, aby se s ním podle toho jednalo. A kdo tohle všechno odmítá vidět, je pokrytec.
Reagovat | Citovat

+44
Líbí
Nelíbí

14. 4. 2002 21:37 | Acer

no, jestli se vám toulá...
Reagovat | Citovat

+1
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Katerinka 10. 04. 2002 10:53)

15. 4. 2002 14:19 | Lenka

Ajajaj, co jeto za příspěvky? Čekala jsem zkušenosti s různými druhy a značkami krmiv a ne debatu, zda je či není morální počítat náklady na psa. Osobně v rámci cviku počítám pořád-kolik měsíčně spotřebuje pes, na jak dlouho vydrží kilo kočičích granulí, jestli tento měsíc koupím dcerám jenom džíny nebo i boty, kolik potřebuju v průměru měsíčně na domácnost.... Možná jsem úchylná, ale mám ekonomické vzdělání a připadá mi normální mít přehled o financích.
Reagovat | Citovat

+5
Líbí
Nelíbí

13. 9. 2002 14:04 | urubkova

Tak jsme to spočítala. Psík mě za loňský rok vyšel na 25 tisíc. Dost pálka, že? Pořizovací cena byla 3,5 tisíce, naskládalo se nám to na operacích :-( a těch věčných dobrůtkách. :o) Ale jsou to nejlíp investované peníze, to mi věřte.
Reagovat | Citovat

+2
Líbí
Nelíbí

9. 9. 2004 15:17 | pupík

ale Ladenko, pes je sice přítel člověka ale pořád je to jen pes. Ale taky je to živá bytost. Proto je třeba si sakra dobře spočítat, kolik bude stát peněz a i času!, aby se nestalo, že se bude muset šetřit na někom kdo stojí víš (např. děti) a za druhé aby se nestalo, že se někam bude muset odložit (útulek, do lesa atd.) Prostě kdo si to dopředu pěkně vykalkuluje a teprve pak jde pro psa, který odpovídá jeho možnostem, je podle mně inteligentní, zodpovědný, a hlavně to ukazuje, že má psi radši, než všichni Ti, kterým jsou takové kalkulace bytostně cizí, a pak u nich ovčácké plemeno strádá v bytě bez výběhu.
Reagovat | Citovat

+14
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Katerinka 10. 04. 2002 10:40)

18. 12. 2012 11:53

taky mam psa a moc penez nemam ale ma vse pelisek nepotrebuju protoze spi s nama v posteli a stary velky polstar je uplne dobrej na spani nepotrebuju drahy pelisek nahubek potrebuju jednou za rok kdyz nahodou jedu vlakem nebo autobusem ano jidlo je potreba a za to nema cenu setrit to si radsi odpustim neco ja s jednim obojkem vydrzel rok ted ma druhy a je mu rok a pul, s oblecenim na psa ja nesouhlasim povazuju to u velkych plemen za tyrani psu akorat u malych plemen je to asi dobra vec za rok mne pes prisel na sest tisic a to mu kupuju kvalitni jidlo ale nekupuju nesmyslne oblecky ponozky botycky atd,u meho psa je nejlepsi hracka pet lahev koupily jsme mu hracky pro psy nema o ne zajem zadna ho nebavi jo nejradsi ma drevo to dokaze kousat dlouho,takze to ze si poridite psa zas takova darda neni za cigarety a alkohol utratite vic a tohle ja klidne obetuju pro sveho psa,tady nejde az tak o penize jako o cas.nemuzete jet kam se vam chce ja napriklad nic nestiham veskery cas venuju psovi a o tom to je hodne lidi si mysli ze kdyz si poridi psa tak ten bude jen lezet a nic po nich nebude chtit starost o psa je vetsi nez starost o dite neustale musite byt ve strehu a venovat se mu
Reagovat | Citovat

+2
Líbí
Nelíbí

Přidat nový příspěvek

Diskuze na webu www.penize.cz se vždy věnují pouze tématu, k němuž se vztahují. Rozhodně nesuplují funkci Poradny. Máte-li proto jakýkoliv dotaz, obraťte se prosím přímo na naše odborníky, kteří vám rádi pomohou. Na dotazy vložené do Poradny standardně odpovídáme do čtyř pracovních dnů, obvykle se ale dočkáte reakce mnohem dříve. Pokud dotaz vložíte do diskuze, s velkou pravděpodobností na něj nikdo nezareaguje. Děkujeme za pochopení.

Přihlásit odběr komentářů

Odebírat příspěvky mohou pouze zaregistrovaní a přihlášení uživatelé!

Přihlásit se

Ušetřete s Peníze.cz

Naši čtenáři s námi ušetřili už  5 741 448 Kč. Podívejte se na poslední poptávky a vyzkoušejte nás také. Vše je zcela zdarma.

Spočítejte si

měsíců
%
měsíců

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Email:
Captcha
Opište kód:

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Pavel Kohout

ekonom

Tomáš Pitr

podnikatel a kriminálník

Pavel Kohout
ÚSPĚŠNOST
98,51 %

z 202 duelů
Tomáš Pitr
ÚSPĚŠNOST
19,57 %

z 46 duelů

Naposledy navštívené

Články

Produkty a instituce

Kalkulačky

Poradna

Finanční subjekty

Nabídky práce

Obchodní rejstřík

Osoby v obchodním rejstříku

Části obce

Městské části

Obce

Okresy

Témata

Kotace měnových kurzů, IPO, Stínová ekonomika, Český telekomunikační úřad, odstoupení od smlouvy, třetí pilíř, petr brousil, penzijní fondy, hybrid, spolehlivost, notebook, CME, Nicolas Sarkozy, informativní osobní list důchodového pojištění, Podkladové aktivum, § 696b , druhotná platební neschopnost, deficit

3AY0288, 3AY0284, 3AY0289, AHL9514, 2K93818

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Všechny materiály © 2000 - 2016 Peníze.CZ a dodavatelé. Všechna práva vyhrazena.

ISSN 1213-2217. Doslovné ani částečné přebírání materiálů není povoleno bez uvedení zdroje a předchozího písemného svolení.
Peníze.CZ vydává společnost Partners media, s.r.o.
Člen SPIR - Sdružení pro internetovou reklamu. Člen SVIT - Sdružení vydavatelů internetových titulů při UVDT.

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK