Kolik stojí nejlepší přítel člověka?

Pes se od vlka oddělil již před více než sto tisíci lety. Od té doby si nejlepší přítel člověka svého páníčka pěkně ochočil. Nyní slouží lidi psům a stojí to dost peněz.

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

12. 4. 2002 22:36, Acer

Čím víc poznávám lidi, tím raději mám zvířata. A řeknu vám, po přečtení některých komentářů, jsem se v tom jen utvrdil.
To je snad přehlídka deprivantů, citových zkrachovanců a nebetyčných pokrytců. Tvrdit, že je hnusné přepočítávat na peníze, kolik mě bude stát, pořídím-li si psa, to může snad jedině debil. Útulky, jejichž provoz je částečně hrazen z veřejných rozpočtů a částečně bojují o přežití jak mohou, jsou plné psů, jejichž bývalí majitelé se nesnížili k těmto ubohým kupeckým počtům. A ono se najednou ukázalo, že to leze nejen do času, ale i do peněz. Flák s čoklem do útulku a je po problému.
Proboha, proč lezete na server, který má peníze už v názvu, když penězi pohrdáte? No, spíš nepohrdáte, ale tváříte se tak. Zakrýváte své citové i jiné mindráky tím, že „je vám pes nadevše“. Nic proti tomu, ikdyž je to v některých případech možná už zralé na psychiatra, ale proč je špatné podívat se na věc i z hlediska peněz? To jste tak bohatí, že peníze nepočítáte? Nebo tak hloupí? Až budete bez peněz, tak si pro ně na sociálku půjdete, pokud tam už mnozí nechodíte. Ale navenek jimi pohrdáte, úžasné gesto. Kdyby lidi alespoň o malinko víc přemýšleli o svých penězích, vedlo by se lépe nejen jim, ale nám všem i našim psům. Myslíte si, že pro svého psa děláte to nejlepší a kupujete mu drahé pamlsky a potravinové doplňky, nesmyslné hračky, pelechy s nebesy, módní doplňky, s každým kýchnutím nebo prdem se ženete honem na veterinární pohotovost, pes chodí na trvalou a obléká se v nóbl salónu, už máme i psí hotely, v zahraničí jsou už i psí psychoanalytici. Kupujete si odpustky pro vlastní svědomí, ale ve skutečnosti se jen stáváte otroky cizího byznisu. A děláte to za každou cenu. Kdo má psa v bytě bez výběhu, je zločinec a měl by být souzen za týrání zvířat. Kdo chodí venčit psa na ulici a nechává tam ležet jeho exkrementy, je dobytek a zasloužil by, aby se s ním podle toho jednalo. A kdo tohle všechno odmítá vidět, je pokrytec.

+45
+-
Reagovat na příspěvek

Další příspěvky v diskuzi (celkem 51 komentářů)

8. 3. 2017 16:51 | Hipo

Nám mamka nechce koupit psa prý ze je drahý. A ja bych se chtěla zeptat jaká rasa je celkem zdravá aby jsme za ni neuvalili sumy peněz. Jinak jsme v bytě tak jen malá plemana díky.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

23. 2. 2017 7:24 | Hipo

Nám mamka nechce koupit psa prý ze je drahý. A ja bych se chtěla zeptat jaká rasa je celkem zdravá aby jsme za ni neuvalili sumy peněz. Jinak jsme v bytě tak jen malá plemana díky.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

18. 12. 2012 11:53

taky mam psa a moc penez nemam ale ma vse pelisek nepotrebuju protoze spi s nama v posteli a stary velky polstar je uplne dobrej na spani nepotrebuju drahy pelisek nahubek potrebuju jednou za rok kdyz nahodou jedu vlakem nebo autobusem ano jidlo je potreba a za to nema cenu setrit to si radsi odpustim neco ja s jednim obojkem vydrzel rok ted ma druhy a je mu rok a pul, s oblecenim na psa ja nesouhlasim povazuju to u velkych plemen za tyrani psu akorat u malych plemen je to asi dobra vec za rok mne pes prisel na sest tisic a to mu kupuju kvalitni jidlo ale nekupuju nesmyslne oblecky ponozky botycky atd,u meho psa je nejlepsi hracka pet lahev koupily jsme mu hracky pro psy nema o ne zajem zadna ho nebavi jo nejradsi ma drevo to dokaze kousat dlouho,takze to ze si poridite psa zas takova darda neni za cigarety a alkohol utratite vic a tohle ja klidne obetuju pro sveho psa,tady nejde az tak o penize jako o cas.nemuzete jet kam se vam chce ja napriklad nic nestiham veskery cas venuju psovi a o tom to je hodne lidi si mysli ze kdyz si poridi psa tak ten bude jen lezet a nic po nich nebude chtit starost o psa je vetsi nez starost o dite neustale musite byt ve strehu a venovat se mu
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

9. 9. 2004 15:17 | pupík

ale Ladenko, pes je sice přítel člověka ale pořád je to jen pes. Ale taky je to živá bytost. Proto je třeba si sakra dobře spočítat, kolik bude stát peněz a i času!, aby se nestalo, že se bude muset šetřit na někom kdo stojí víš (např. děti) a za druhé aby se nestalo, že se někam bude muset odložit (útulek, do lesa atd.) Prostě kdo si to dopředu pěkně vykalkuluje a teprve pak jde pro psa, který odpovídá jeho možnostem, je podle mně inteligentní, zodpovědný, a hlavně to ukazuje, že má psi radši, než všichni Ti, kterým jsou takové kalkulace bytostně cizí, a pak u nich ovčácké plemeno strádá v bytě bez výběhu.
+14
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

13. 9. 2002 14:04 | Simona K.

Tak jsme to spočítala. Psík mě za loňský rok vyšel na 25 tisíc. Dost pálka, že? Pořizovací cena byla 3,5 tisíce, naskládalo se nám to na operacích :-( a těch věčných dobrůtkách. :o) Ale jsou to nejlíp investované peníze, to mi věřte.
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

15. 4. 2002 14:19 | Lenka

Ajajaj, co jeto za příspěvky? Čekala jsem zkušenosti s různými druhy a značkami krmiv a ne debatu, zda je či není morální počítat náklady na psa. Osobně v rámci cviku počítám pořád-kolik měsíčně spotřebuje pes, na jak dlouho vydrží kilo kočičích granulí, jestli tento měsíc koupím dcerám jenom džíny nebo i boty, kolik potřebuju v průměru měsíčně na domácnost.... Možná jsem úchylná, ale mám ekonomické vzdělání a připadá mi normální mít přehled o financích.
+5
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

14. 4. 2002 21:37 | a23

no, jestli se vám toulá...
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

10. 4. 2002 10:57 | Irena

Můj pes Nemám proti článku nic, až snad tu výhradu, že se o psovi hovoří asi jako o výletu na Kanáry. Pes je bytost, která, když si jí řádně hledíte, bude po celý svůj nedlouhý život kámošem. Pes dokáže věci, o kterých se člověku může jen zdát. Ale článek byl zřejmě míněn pro ty, kteří jsou stavu psa odložit v pádu-li přestane "majitele" bavit. Já jen chtěla podotknout, že pes není jen o penězích, pes je o nezištné a trvalé lásce, neodvolatelném přátelství a psí cti. Já psy ráda a mého Rexe ze všeho nejvíc. Takový magor, jakým jsem já, je stavu přihrnout k prsoum i cizí psiska, která někdo odložil a starat se o ně, dokud se nenajde dobrá duše. Ale fakt je, že jsem to přes počty nikdy nebrala.
+4
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

12. 4. 2002 22:36 | Hafík

Čím víc poznávám lidi, tím raději mám zvířata. A řeknu vám, po přečtení některých komentářů, jsem se v tom jen utvrdil. To je snad přehlídka deprivantů, citových zkrachovanců a nebetyčných pokrytců. Tvrdit, že je hnusné přepočítávat na peníze, kolik mě bude stát, pořídím-li si psa, to může snad jedině debil. Útulky, jejichž provoz je částečně hrazen z veřejných rozpočtů a částečně bojují o přežití jak mohou, jsou plné psů, jejichž bývalí majitelé se nesnížili k těmto ubohým kupeckým počtům. A ono se najednou ukázalo, že to leze nejen do času, ale i do peněz. Flák s čoklem do útulku a je po problému. Proboha, proč lezete na server, který má peníze už v názvu, když penězi pohrdáte? No, spíš nepohrdáte, ale tváříte se tak. Zakrýváte své citové i jiné mindráky tím, že „je vám pes nadevše“. Nic proti tomu, ikdyž je to v některých případech možná už zralé na psychiatra, ale proč je špatné podívat se na věc i z hlediska peněz? To jste tak bohatí, že peníze nepočítáte? Nebo tak hloupí? Až budete bez peněz, tak si pro ně na sociálku půjdete, pokud tam už mnozí nechodíte. Ale navenek jimi pohrdáte, úžasné gesto. Kdyby lidi alespoň o malinko víc přemýšleli o svých penězích, vedlo by se lépe nejen jim, ale nám všem i našim psům. Myslíte si, že pro svého psa děláte to nejlepší a kupujete mu drahé pamlsky a potravinové doplňky, nesmyslné hračky, pelechy s nebesy, módní doplňky, s každým kýchnutím nebo prdem se ženete honem na veterinární pohotovost, pes chodí na trvalou a obléká se v nóbl salónu, už máme i psí hotely, v zahraničí jsou už i psí psychoanalytici. Kupujete si odpustky pro vlastní svědomí, ale ve skutečnosti se jen stáváte otroky cizího byznisu. A děláte to za každou cenu. Kdo má psa v bytě bez výběhu, je zločinec a měl by být souzen za týrání zvířat. Kdo chodí venčit psa na ulici a nechává tam ležet jeho exkrementy, je dobytek a zasloužil by, aby se s ním podle toho jednalo. A kdo tohle všechno odmítá vidět, je pokrytec.
+45
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

11. 4. 2002 14:36 | TGP

Ale máte pravdu, řada lidí si zvíře pořizuje jako náhradu za lásku člověka. Asi to není úplně ideální, ale proč to odsuzovat? Myslím, že je to lepší než nic.
+4
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

11. 4. 2002 10:49 | Aja

No to byl jen citat, ktery mi prisel na mysl, ja si lasku za penize nekupuji a psa bych si rozhodne vzala z utulku (to stoji myslim 300,- Kc).
+7
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

11. 4. 2002 8:24 | Simona K.

Já mám taky psa a dělám pro něj první poslední. Nevidím ale důvod, proč by se mě měl článek dotknout. Vždyť jde jenom o to, se na to podívat jinýma očima. Ničí lásku ke psovi takový článek nezvětší ani nezmenší. Tak neblázněte. ;-)
+7
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

10. 4. 2002 20:28 | Acer

Nejste na tom poněkud citově zle, když si kupujete lásku za peníze? A když je to za peníze, je to láska?
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

10. 4. 2002 12:46 | Karel Beránek

To myslím není až tak úplně pravda. Ano, stojí to peníze, ale pes, kterého nebudete milovat, nebude milovat ani vás. Něco jiného je přinést na příkaz míček a něco jiného opravdová radost psa z toho, že vás vidí a je s vámi.
+8
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

10. 4. 2002 12:19 | Aja

Koupit si psa je jediny zpusob, jak si koupit lasku za penize.
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

10. 4. 2002 10:58 | Pavla B.,

Bzukovi: Jen pro upřesnění: těch 50 Kč je sazba jen za aplikaci vakcíny u lidského doktora, není v tom samozřejmě cena vakcíny samotné (ta bývá v řádu stovek obvykle také).
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

10. 4. 2002 10:56 | Karel

Článek je skutečně realistický a na místě, je třeba, aby si i moje manželka uvědomila, že náš kocour je nacpáván i přecpáván dobrotami a mě se uvaří jen tak něco na zaplácnutí žaludku. Chtěl bych se mít alespoň z poloviny tak, jako se má kocour. To by byl život.
+6
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

10. 4. 2002 10:55 | Jana Müllerová

Krmení stojí víc Překvapil mě údaj 580 Kč měsíčně za krmivo pro retrívra. Levnější než whiskas? Jedno 10 dkg balení whiskas ragú stojí tak 12 až 15 Kč, za dvě to je 30 Kč denně, tj měsíčně 900 Kč. (Kupovat větší konzervy a nechávat je po otevření třeba v lednici - to pozná a ohrne nos, což se jí nedivím.) Plus k tomu kočičí sušky a šlehačku nebo Tatra mlíko. A samozřejmě ji nedržím pořád na Whiskasu, když můžu, udělám jí dušené hovězí, nebo rybu, kuře, apod. Výživa jedné kočky (rasa: pražská zahradní moura) mě úplně v klidu přijde měsíčně na 1500 Kč. Dále kočkolit měsíčně 600 Kč, občas veterinář atd. --- Po přečtení článku zvažuji, že dnes večer udělám Mouře přednášku z ekonomiky, cha cha, už to vidím ;-))) --- Ale někteří lidi o zvířatech uvažují přesně tak, jak to vystihla autorka článku, takže pro ně je asi potřebné říct jim to takhle.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

10. 4. 2002 10:54 | Alena

Sorry za odklep bez podpisu. To o té Mindě je od
Aleny
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

10. 4. 2002 10:53 | Katerinka

Někteří jste mně pěkně zkritizovali, takže aby bylo jasno. Po skonu mé jednadvacetileté kočky Mindy jsem neváhala ani minutu a přinesla jsem si z brněnského útulku další kočičku, taky Mindu. Je mi jasné, že mé prostředky na život s jednou číčou stačí, a vzala jsem si ji proto, abych pomohla nejen té číče, ale i sobě. Protože život s mazlíkem je opravdu daleko bohatší, než život vyplněný hromaděním věcí. Je mi jasné, že je lepší si ujasnit, jestli mám prostředky i trpělivost na soužití se zvířetem, aby nedocházelo k plnění útulků opuštěnými zvířaty. Pro mně je ale také samozřejmé, že chci sdílet život s kočkou, a to dlouhý život - viz moje předešlá Minda. Nelíbí se mi ale přepočítávat lásku na peníze. Zdravím.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Stránka 1/3

Předchozí

1

Spočítejte si

Finanční rezerva

měsíců
%
měsíců

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Aleš Řebíček

exministr a podnikatel, Slavia Praha

Roman Sviták

podnikatel, nakladatelství Grada

Aleš Řebíček
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 1 duelů
×
Roman Sviták
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services