Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

Finanční úřady patří v České republice, alespoň ve vztahu k drobným plátcům, k nejrazantněji a nejúčinněji fungujícím správním orgánům. Rozhodně tudíž není na škodu seznámit se se škálou sankcí, které mohou v případě nesplnění daňových povinností použít.

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

27. 3. 2002 16:30, TSC

dejte volovi kulaté razítko a už je to hotovo. V podstatě proti nim není efektivní obrany a ze zakonů si dělají srandu.
Poslal bych jich 70 tisíc do výroby, do dělnických profesí jako to udělali komunisti v 50 letech a byl by klid ... možná !

Reagovat

+51
Líbí
Nelíbí

Další příspěvky v diskuzi (12 komentářů)

27. 3. 2002 11:02 | Eric

Ach, jak by to bylo krásné, kdyby celý slavný pitomý systém finančních úřadů taky někdy vystartoval na obrovské nic neplatící, ale prý systémové, firmy. Myslím, aby někdy také vystartovali stejně tvrdě pro milion jako pro deset tisíc od nebohého živnostníka, který nedopatřením utrpěl zisk. No jo, jenže to by hnedle FÚŘEDNÍČEK dostal přes prsty od vysoko postaveného tatíčka či podílníka s velmi dobrými konexemi, eventuelně některého ze zkorumpovaných vládních ouřadů, jichž u nás máme zásobu pro celou Evropu. To je ale systém - budeme nadávat a budeme je zase volit - zmetky.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+6
Líbí
Nelíbí

27. 3. 2002 14:18

Musim Vam napsat, co se mi stalo v jednim prazskym FU. Kolega mne premluvil, abych mu rucila na pujcku. Pozadala jsem FU o "potvrzeni o bezdluznosti", ktere mi udelalo radost, nebot jsem zjistila, ze mam preplatek na danich ve vysi nekolika tisic korun. O to horsi bylo moje zdeseni o tyden pozdeji, kdyz jsem od tehoz FU dostala pet platebnich vymeru za leta 1997-2001, kterymi mi bylo vymereno danove penale celkem v radu desitek tisic korun za pozde zaplacene zalohy na dan (jednu zalohu jsem v roce 1996 omylem vynechala a uz se to vezlo). FU mi pak potvrdil, ze vymereni danoveho penale bylo vyvolano mou zadosti o potvrzeni o bezdluznosti (ac se na tomto potvrzeni danove penale vubec neobjevilo), pricemz pravdepodobnost, ze by mi jinak penale bylo vymereno je vzhledem k obrovskemu mnozstvi poplatniku, ktere tento FU spravuje, velice nepravdepodobne. Tomu se rika pro dobrotu na zebrotu. Mohu pry pozadat o prominuti penale. Dodavam, ze cela leta platim vysoke dane, vydaje odecitam pausalem a na spatne placene zalohy mne FU nikdy neupozornil, ac jsem pred dvema lety jednala s FU o svem spatnem placeni dane se zvlastni sazbou a dostala jsem dodatecny vymer na 200,- Kc. No reknete, "nedali byste jim korunu"?
Reagovat | Citovat

+27
Líbí
Nelíbí

27. 3. 2002 14:41 | Obyvatel

http://www.novinky.cz/Index/Nazory/10179.html
Reagovat | Citovat

+20
Líbí
Nelíbí

27. 3. 2002 15:08 | urubkova

Já bych jim...
Reagovat | Citovat

+4
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu ( 27. 03. 2002 14:18)

27. 3. 2002 16:30 | TSC

dejte volovi kulaté razítko a už je to hotovo. V podstatě proti nim není efektivní obrany a ze zakonů si dělají srandu. Poslal bych jich 70 tisíc do výroby, do dělnických profesí jako to udělali komunisti v 50 letech a byl by klid ... možná !
Reagovat | Citovat

+51
Líbí
Nelíbí

27. 3. 2002 19:53 | Petr

A není to tím, že to ten nebohý živnostník nakonec za tu firmu zaplatí ? Pokud počítám správně podle toho článku, tak:
Dlužná částka 10,000 Kč Úroková sazba ČNB: 3.25% Odhaleno FÚ po pěti letech = 1825 dnů
10000 + (500 * 10000 * 0.002) + (10000 * 1325 * 0.0325 * 1.4) = 10000 + 10000 + 602875 = 622875 Kč
Pokuta tedy vyjde na 62ti násobek ?
Reagovat | Citovat

+5
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Eric 27. 03. 2002 11:02)

27. 3. 2002 19:59 | Petr

Napadá mne, jaká je pak asi vypovídající hodnota toho potvrzení o bezdlužnosti, když je pak o týden opět tímtéž úřadem vyvráceno.
Reagovat | Citovat

+2
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu ( 27. 03. 2002 14:18)

28. 3. 2002 14:44 | Jirka, j.kunik@seznam.cz

Podal jsem na nejmenovaný FÚ Přiznání k dani se všemi přílohami a vyžádal si ptvrzení o jeho podání pro zdravotní pojišťovnu. Pak jsem zamířil na ZP k podání Přehledu a zaplacení ZP. Jaký byl můj údiv, když jsem tam zjistil, že mám v ruce oba stejnopisy DP s prezentačním razítkem. Zkuste si zariskovat a neodevzdat DP znovu na FÚ. Tak jsem tam musel podruhé. Však mi děkovali!
Reagovat | Citovat

+3
Líbí
Nelíbí

13. 1. 2004 15:32

Mam podobnou zkusenost. Prestal jsem podnikat, chtel mit vse v poradku. Vzal jsem si den volna!v novem zam. a osobne jsem navstivil vsechny urady vcetne FU. Rekli mi ze mam vse radne podane zaplacene a v poradku. Nechal jsem si vystavit "potvrzeni o bezdluznosti" Po 6ti letech si vzpomneli. Mam zaplatit penele za pozde uhrazene zalohy, muzu se odvolat ke komu? ke komunistum?:-) nebo na nadrazi. Potvrzeni o bezdluznosti se pry nevztahuje na penale. Proc ho vydavaji, vysvetli me to nekdo? Vim ze zkusenosti (Svycarsko), ze kde se podepise urednik pod nejake rozhodnuti, je problem uz u nej (pokud se nejedna o trestnou cinnost). Socialni a zdravotni uz rozebirat nebudu tam jsem prisel nastesti jen o "par tisic" opet vyrok urednice: "mate vse v poradku".. nova urednice ne nemate platte. Ale pisemne Vam to nedam ne ne ne. Naproti tomu od FU Praha 5 jsem dostal doporuceny dopis (stal myslim 12kc) a tri telefony, ze jsem preplatil o 2,1KC :-) neni to nadhera. Na vasu pocest aj svini jsme pobili (pobil bych) verte a chce se mi zvracet. Byval jsem slusny nebudu.. musim to rici jsou to KUNDY ach jak je mi ted dobre.
Reagovat | Citovat

+36
Líbí
Nelíbí

28. 11. 2004 1:31 | Petr

Můžete mi někdo poradit? V roce 2001 se mi "podařilo" udělat dluh na FÚ (jakási chyba v účtu). Nicméně dodnes ten dluh nemám zaplacený a vzhledem k penále to ani jako fyzická osoba nemohu zaplatit snad do konce života. Chci si proto založit s.r.o. a podnikat s ním tak, abych i tento dluh co nejdříve mohl splatit. Nicméně jsem se kdesi na netu dočetl, že musím mít jako budoucí jednatel "bezdlužnost". Bludný kruh. Tu mít nebudu dokud nebudu moci podnikat s s.r.o. a to mít nebudu dokud budu mít "závazek na FÚ". Je z toho nějaká cesta. Děkuji za radu
Reagovat | Citovat

+20
Líbí
Nelíbí

20. 10. 2014 21:22 | Jerry

FÚ klidně pošle exekuci na plat kvůli nedoplatku daně 500 Kč aniž by se namáhal zjišťovat, že má ve své databázi 10 let neplatnou doručovací adresu. Zajímavé je, že zná moji adresu bydliště,telefon,email a jiný úředník i správnou doručovací adresu. Ale takto to dopadlo tak, že jsem nemohl odpovědět na upomínku, jelikož na té adrese 10 let nebydlím a exekuce na plat je hotova !!
Reagovat | Citovat

+1
Líbí
Nelíbí

18. 7. 2016 12:41 | Iol

No a když vám Finanční úřad Ostrava 2 doměří nesmyslně doplatek na dani, proti kterému se odvoláte a v odvolání vyjmenujete jmenovitě zkorumpované úředníky, protože vás již 20 let šikanují a jen jim platíte do kapsy aby už nepřišli, stane se to že odsoudí vás. Na odvolání nikdo nereagoval více jak jeden rok tak co se vlastně děje? Dlužím něco nebo to tam mám zajít vyřídit osobně ale to bude naposledy co jsem tento svět viděl bez mříží, nebo jak to vlastně v tomto zkorumpovaném státě funguje? FÚ nereaguje na odvolání k doplatku, který mi vyměřil. Co se vlastně děje?
Reagovat | Citovat

+1
Líbí
Nelíbí

Přidat nový příspěvek

Diskuze na webu www.penize.cz se vždy věnují pouze tématu, k němuž se vztahují. Rozhodně nesuplují funkci Poradny. Máte-li proto jakýkoliv dotaz, obraťte se prosím přímo na naše odborníky, kteří vám rádi pomohou. Na dotazy vložené do Poradny standardně odpovídáme do čtyř pracovních dnů, obvykle se ale dočkáte reakce mnohem dříve. Pokud dotaz vložíte do diskuze, s velkou pravděpodobností na něj nikdo nezareaguje. Děkujeme za pochopení.

Přihlásit odběr komentářů

Odebírat příspěvky mohou pouze zaregistrovaní a přihlášení uživatelé!

Přihlásit se

Ušetřete s Peníze.cz

Naši čtenáři s námi ušetřili už  5 741 448 Kč. Podívejte se na poslední poptávky a vyzkoušejte nás také. Vše je zcela zdarma.

Spočítejte si

měsíců
%
měsíců

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Email:
Captcha
Opište kód:

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Ondřej Tomek

podnikatel a investor, zakladatel NetCentrum

Josef Novák

podnikatel, Veba

Ondřej Tomek
ÚSPĚŠNOST
51,35 %

z 37 duelů
Josef Novák
ÚSPĚŠNOST
35,35 %

z 99 duelů

Naposledy navštívené

Články

Produkty a instituce

Kalkulačky

Poradna

Finanční subjekty

Nabídky práce

Obchodní rejstřík

Osoby v obchodním rejstříku

Části obce

Městské části

Obce

Okresy

Témata

Teorie výnosových křivek, Rezerva pojistného, Saldo, evropská unie, zaměstnanec, itálie, andrej babiš, ministerstvo financí, alternativní zdroje energie, reforma bankovního systému, specifický symbol, tržní pozice, Alan Greenspan, zákonné právo, Tauron, Maria Böhme, korporace, plynoměr

2SZ7074, 4C40689, 3M52222, 4A42289, 5AD5257

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Všechny materiály © 2000 - 2016 Peníze.CZ a dodavatelé. Všechna práva vyhrazena.

ISSN 1213-2217. Doslovné ani částečné přebírání materiálů není povoleno bez uvedení zdroje a předchozího písemného svolení.
Peníze.CZ vydává společnost Partners media, s.r.o.
Člen SPIR - Sdružení pro internetovou reklamu. Člen SVIT - Sdružení vydavatelů internetových titulů při UVDT.

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK