Jak regulovat penzijní fondy?

Přemýšleli jste někdy o tom, jak bezpečné jsou peníze uložené v penzijních fondech a kdo sleduje činnost penzijních fondů? Neznáte-li odpovědi na tyto otázky, najdete je v tomto díle našeho seriálu o penzijních fondech.

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Další příspěvky v diskuzi (celkem 4 komentářů)

7. 3. 2002 23:02 | V. Chaloupková, verachaloupkova@centrum.cz

Pryč s penzijními fondy. Za posledních 100 let sloužily pouze k akumulaci prostředků a jejich převedení bůhví kam. Před válkou, poválce, po r. 1948, po r. 1968. NIkdo nedokáže spravovat cizí peníze tak jako svoje vlastní. Naopak pro správce je to zřejmě příliš velké pokušení. A pro vlády jak by smet. Podívejte se na Argentinu. Vláda nakonec zabavila i penzijní fondy. Myslíte, že u nás by to nebylo možné?
+23
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

7. 3. 2002 17:32 | Bojovník s lidskou omezeností

Drahý pane, pokud jste měl poslední vklad ještě za 12/2000 musela být Vaše smlouva ukončena v tomto měsíci za předpokladu, abyste získal za tento měsíc ještě státní příspěvek. Není možné vypovídat smlouvu v předstihu, získat státní příspěvek a vyhnout se výpovědní lhůtě. Tak zní zákon a nepodsouvejte laskavě svoji neznalost za zlodějnu. S takovou lidskou omezeností, se setkávám bohužel již několik let denně. S pozdravem - pracovník nejmenovaného penzijního fondu.
-27
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

7. 3. 2002 14:42 | Investor119

Nijak, zrušit. Stačí regulovat ostatní běžné způsoby uložení peněz.
+26
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

1. 3. 2002 14:52

PF spravují cizí (moje, vaše) peníze a měly by tedy nám tedy dávat pravidelně účetně přezkoumatelnou zprávu o výsledcích hospodaření s nimi. Podíváie-li se na zprávy zasílané nám 1x ročně PF, dočtete se, že jste v lednu, únoru, atd uložili X Kč a že vám byl za leden, únor, atd. připsán státní příspěvek.A někde úplně jinde, např. v tisku, si můžete zjistit, že váš PF dosáhl v předchozím roce zhodnocení 5%.Možná mám mezeru ve vzdělání, ale já opravdu neumím z takových údajů přepočítat, zda částka připsaná jako zhodnocení opravdu činí těch 5% z mnou vložených peněz a mně náležející státních příspěvků.Neboli, za blahovolného přihlížení kontrolního odboru Ministerstva financí i Komise pro cenné papíry vytvářejí schválené penzijní plány prostor pro drobná šejdířství. Nikdo z účastníků nemá šanci zjistit, neponechal-li si fond z jemu náležejích výnosů nějakou padesátikorunu. Nestojí to za řeč? Možná ne. Vynásobíte-li si onu padesátikorunu počtem účastníků, dostanete se na čísla docela pěkná.... Vypověděl jsem k 31.12.2000 smlouvu u VOPF někdy v říjnu 2000.Dvouměsíční výpovědní lhůta mně ale začala běžet až od 1.1.2001 (za prosinec 2000 jsem vkládal svůj poslední vklad).VOPF měl tyto 2 měsíce někde zainvestovány, minimálně na úročeném účtu, o nějakém výnosu za výpovědní lhůtu nechce ale ani slyšet. Další drobná, hromadně prováděná zlodějna, za blahovolného přihlížení kontrolních orgánů....
-13
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Spočítejte si

Finanční rezerva

měsíců
%
měsíců

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Ivan Langer

politik a podnikatel

Petr Brůna

podnikatel, Husky

Ivan Langer
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů
×
Petr Brůna
ÚSPĚŠNOST
100,00 %

z 1 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services