Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

Česká republika má s některými státy uzavřeny dvojstranné dohody upravující poskytování bezplatného lékařského ošetření. Několikrát se objevily názory, že se turisté při cestách do těchto zemí nemusejí pojišťovat. Skutečnost ale není tak růžová, jak je mnohdy prezentováno.

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

9. 10. 2001 16:19, Klara J.P. - PrF MU Brno

Mam velice dobre zkusenosti s Velkou Britanii, o oboustranne smlouve jsem se predem informovala na Ministerstvu zdravotnictvi CR. Lekarska pece byla bezplatna, platila jsem pouze leky, ale pry stomatologicka pece se hradi v plne vysi (ale nevim to presne).
Urcite doporucuji predem na ministerstvu zdravotnictvi (me ve VZP nic nerekli) kde vam sdeli podminky a co smlouva s danou zemi zahrnuje

Ve VB jsem studovala.

Reagovat

+18
Líbí
Nelíbí

Další příspěvky v diskuzi (11 komentářů)

30. 8. 2001 10:09 | TGP

Bez pojistky bych nejel vůbec nikam. Je to zbytečný hazard a pokud bych měl opravdový problém, tak bych se nechtěl nejdřív hodinu hádat s personálem. Těch pár korun, které pojistky stojí, mi přijdou jako dobrá investice.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+17
Líbí
Nelíbí

30. 8. 2001 10:23 | TGP

Online pojištění je dobrá věc. Jen tak dál!
Reagovat | Citovat

+14
Líbí
Nelíbí

30. 8. 2001 14:34

Velmi nepresne a neaktualni informace.
Reagovat | Citovat

+2
Líbí
Nelíbí

30. 8. 2001 14:51 | pjt

Tenhle Vas nekonstruktivni vykrik je na nic. Napiste co je neaktualni a nepresne, pripadne nabidnete redakci svuj clanek. Pokud bude dobry, tak jej zrejme pan Prouza a spol. neodmitne.
Reagovat | Citovat

+3
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu ( 30. 08. 2001 14:34)

1. 9. 2001 22:02 | cimbal

Ma někdo zkušenost, jak funguje pojistka spojená s VISA debetní kartou České spořitelny v praxi?
Reagovat | Citovat

+2
Líbí
Nelíbí

3. 9. 2001 7:33

Vyzkoušeno v Německu u kreditní karty, bylo to bez problémů a jakýchkoli poplatků u lékaře. Léky byly proplaceny promptně po zaslání dokladů v tuzemsku.
Reagovat | Citovat

+16
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (cimbal 01. 09. 2001 22:02)

3. 9. 2001 9:26

Bezplatná zdravotní péče ? Buď ji neumím použít, nebo neexistuje. Ve dvou případech jsem byla nucena použít chirurgickou ambulanci - jednou 8 stehů v Rakousku (před rokem), podruhé 5 stehů v Chorvatsku (před 3 dny). Pokaždé mám uzavřené cestovní pojištění. Ošetření není problém, ale vše musím na místě zaplatit v hotovosti a účet si nechat proplatit doma. Ten první proplacen byl, o tom druhém zatím nevím, jak dopadne.
Reagovat | Citovat

+1
Líbí
Nelíbí

9. 10. 2001 16:19 | Klara J.P. - PrF MU Brno

Mam velice dobre zkusenosti s Velkou Britanii, o oboustranne smlouve jsem se predem informovala na Ministerstvu zdravotnictvi CR. Lekarska pece byla bezplatna, platila jsem pouze leky, ale pry stomatologicka pece se hradi v plne vysi (ale nevim to presne). Urcite doporucuji predem na ministerstvu zdravotnictvi (me ve VZP nic nerekli) kde vam sdeli podminky a co smlouva s danou zemi zahrnuje
Ve VB jsem studovala.
Reagovat | Citovat

+18
Líbí
Nelíbí

11. 2. 2002 5:11 | Petra

Mam bohuzel spatnou zkusenost s pojistovnou.I prestoze mam zaplaceno pojisteni na rok do zahranici,v USA mezinarodni pojistku tu nikdo nebere v uvahu.Vzdy musim zaplatit osobne v hotovosti nebo sekem a ted mam jeste problem aby mi to pojistovna proplatila na ucet.Ale tim nechci nikoho odradit od uzavirani pojistek do zahranici.Jen to neni vsechno tak ruzove jak se zda.
Reagovat | Citovat

+2
Líbí
Nelíbí

12. 2. 2002 18:22 | honza d

Mam velmi dobrou zkusenost co se tyce bezplatnosti pece ve Spojenem kralovstvi. Jednalo se o nevolnosti a ztuhlou siji. Vysetreni, leky, injekce, jednodenni pobyt v nemocnici (prespani+jidlo). Vsechno zdarma. Na pojisteni se nikdo neptal, prestoze slo o cizince. Na nas dotaz pri odchodu po propusteni z lecby nam personal rekl ze to hradi stat a rozdil oproti britskym obcanum neni. (horsi to bylo s kvalitou- pristup personalu byl sice nesrovnatelne lepsi nez u nas -zadne neprijemne sestry ani doktorska arogance-naopak velmi vstricny a pratelsky pristup, ale slabsi byla organizace -misto mistnosti byly na oddelni pouze vyklenky z chodby se 4 postelemi okolo kterych se pri duvernejsim zakroku obehnala plenta, takze pacienti vlastne lezeli spise na (dlouhe) chodbe -take se stale muselo na nekoho nebo neco cekat, na oddelni bezne nebyl doktor -na jeho prohlidku se cekalo doslova hodiny- bude to za 5 minut mohlo znamenat i hodinove cekani- kdyz uz doktor prisel hned ho odvolali k nahlemu pripadu, prisli sme ve 3, na odber krve sme cekali od 4h asi tak do 10h vecer. V ceske nemocnici by s tim byli hotovi za hodinu a ani by tam pacient nemusel prespat -ten tyden zrovna vysel v novinach clanek, ze pokud vas v Anglii postihne infarkt mate 2x vetsi riziko ze zemrete nez v Polsku, protoze to s vama sekne behem cekani na doktora v nemocnici)
Reagovat | Citovat

+2
Líbí
Nelíbí

26. 4. 2005 13:43 | jamec@centrum.cz

Zajimalo by me, jestli mas Všeobecnou zdravotni a sluzbu AXA Praha. Já jsem měla připojištění přes Všeobecnou zdravotní pojištovnu na 6 měsíců do USA. Už v letadle mi nedělal dobře air condition, natož pak v autě, v domě a nebo v supermarketech, takže jsem zhruba týden po příjezdu onemocněla zánětem čelních dutin.Asistenční dlužba AXA Praha mi před odjezdem naslibovala, jak v případě onemocnění se o mě postarají a opak byl pravdou. Měsíc jsem musela čekat, než jsem od revizního doktora z Cech dostala souhlas jít k neurologovi a na ORL, jejich jedinou radou k uspíšení návštěvy lékaře bylo, že si návštěvu mám sama zaplatit a že po příjezdu mi vše proplatí. Dnes je tomu již přes rok a do dnešní doby jsem nedostala jedinou korunu za antibiotika, které jsem si musela sama koupit a které mi pojištovna ze smlouvy má uhradit. Neuhradili mi vůbec nic, ani lékařům, ke kterým mě sami poslali a dali souhlas. Musela jsem VZP předložit zdravotní dokumentaci za poslední 3 roky, coz jsem vůbec nebyla nemocna, a presto mi odpovedeli, ze me onemocneni je chronickeho razu a ze ho nemohou povazovat jako nahla pojistna udalost. Radim vsem, Všeobecna zdravotni pojistovna stoji za H......., jsem uz u Metal.Aliance, ma o tri tisice levnejsi pojisteni na půl roku do USA a mnohem vice sluzeb nabizi a co vic, jsou strašně férový a znam lidi, kteri s jejich pojistkou onemocneli a do 1,5 mesice jim byly veskere náklady za lecu v cizine vraceni. Proste VZP, to je a bude navzdy pro me nightmare!
Reagovat | Citovat

+1
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Petra 11. 02. 2002 05:11)

Přidat nový příspěvek

Diskuze na webu www.penize.cz se vždy věnují pouze tématu, k němuž se vztahují. Rozhodně nesuplují funkci Poradny. Máte-li proto jakýkoliv dotaz, obraťte se prosím přímo na naše odborníky, kteří vám rádi pomohou. Na dotazy vložené do Poradny standardně odpovídáme do čtyř pracovních dnů, obvykle se ale dočkáte reakce mnohem dříve. Pokud dotaz vložíte do diskuze, s velkou pravděpodobností na něj nikdo nezareaguje. Děkujeme za pochopení.

Přihlásit odběr komentářů

Odebírat příspěvky mohou pouze zaregistrovaní a přihlášení uživatelé!

Přihlásit se

Ušetřete s Peníze.cz

Naši čtenáři s námi ušetřili už  5 741 448 Kč. Podívejte se na poslední poptávky a vyzkoušejte nás také. Vše je zcela zdarma.

Spočítejte si

měsíců
%
měsíců

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Email:
Captcha
Opište kód:

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Renata Vesecká

bývalá nejvyšší státní zástupkyně

Vladimír Dlouhý

exministr a ekonom

Renata Vesecká
ÚSPĚŠNOST
98,32 %

z 179 duelů
Vladimír Dlouhý
ÚSPĚŠNOST
3,17 %

z 63 duelů

Naposledy navštívené

Články

Produkty a instituce

Kalkulačky

Poradna

Finanční subjekty

Nabídky práce

Obchodní rejstřík

Osoby v obchodním rejstříku

Části obce

Městské části

Obce

Okresy

Témata

Přímé daně, Veřejná emise, Likvidita, start-up, eet, fintech, lime, andrej babiš, Jeremy Grantham, dědění ze zákona, energetická koncepce, neplatiči, Zákon o elektronických úkonech a autorizované konverzi dokumentů, rozpočtové výdaje, porod, KID, trenér, evropský fond

4C40689, 4P75572, 1U56446, 1SY3450, 0B00000

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Všechny materiály © 2000 - 2016 Peníze.CZ a dodavatelé. Všechna práva vyhrazena.

ISSN 1213-2217. Doslovné ani částečné přebírání materiálů není povoleno bez uvedení zdroje a předchozího písemného svolení.
Peníze.CZ vydává společnost Partners media, s.r.o.
Člen SPIR - Sdružení pro internetovou reklamu. Člen SVIT - Sdružení vydavatelů internetových titulů při UVDT.

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK