Akro Svět se připravuje na nejhorší

Léto pokračuje a vše je při starém, tak jak již jsme zvyklí. Fondy IKS získávají nejvíce nových peněz, ze Sporoinvestu SIS si lidé vybírají peníze na dovolenou, nově mezi otevřené fondy zařazený Mezinárodní akciový fond Živnobanky postihly vysoké odkupy majetku. Jediným vytržením z letní nudy je neobvykle razantní doporučení Komise pro cenné papíry správci fondu Akro Svět.

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

24. 7. 2001 11:45, Karel Kovář/ karelk@eklektik.com

Vážený pane Lukáši, pro podrobné informace k tomuto tématu kontaktujte, prosím, mne na e.mailove adrese karelk@eklektik.com.

Zobrazit celé vlákno

+32
+-
Reagovat na příspěvek

Další příspěvky v diskuzi (celkem 45 komentářů)

24. 7. 2001 10:24 | Baronlempl

Oboustranná histerie. Byl jsem také klientem Private Investor a jako fyzická osoba využíval služby (špičkové) Online Investor. Koncem května jsem investici odepsal a počkám, co bude, mám naději dostat něco od garančního fondu v roce 2002. Akro nemá ani tuto naději, je totiž právnickou osobou. Tak proč ty tanečky?
+6
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

24. 7. 2001 9:41 | David Lukáš

To je hezké, ale proč to není rozlišeno hned u registrace? Pokud si chci přečíst diskusní fórum a vyběhne na mě formulář s rodným číslem, ve kterém není označeno, co je a co není povinný údaj, tak jednoznačně získám pocit, že je rč potřeba. Možná by neškodilo registraci upravit a trochu lépe vysvětlit.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

23. 7. 2001 18:54

V jiné odpovědi jsem sdělil, že není zatím známo jaká je skutečná škoda a jaké kroky podníkáme. Dále bych dodal, že majetek byl vyňat z účtů klientů bez jejich souhlasu, nás či depozitáře. Není nám lhostejno jak to dopadne ba naopak, děláme všechno proto aby se situace napravila. Jsme zdravá společnost, a věříme, že najdeme uspokojivé řešení. Byť Vás to neuspokojí, žádáme o strpení. Pavel Kučera, mediální zástupce, AKRO IS.
+7
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

23. 7. 2001 18:36

Byť naše informace možná nejsou pro některý uspokojivé, věřte, že jsou pravdivé. Dosud stále není známo jaká je skutečná škoda. Samozřejmě podnikáme kroky k zabezpečení majetku podílníků, ale bylo by neseriozní slibovat termíny které sami nemůžeme ovlivnit. Mnoho záleží na výsledku práce konkůrzního správce, dále jak se k našim požadavkům bude stavět garanční fond a v neposlední řadě, jestli podáme žalobu na A.B Watley v zahraničí. Nemlžíme, jen nejsem plně strůjce vlastního osudu v tomto případě. Jste-li podílníkem, rádi bychom se s Vámi sešli abychom lépe objasnili které kroky jsme dosud uskutečnili. Pavel Kučera, mediální zástupce, AKRO IS.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

23. 7. 2001 18:28

Mám pocit, že si nerozumíme. Nebyla to výhružka ale konstatování faktu. Neni na místě aby kdokoliv spojoval naší institucí s takovými praktiky. Pavel Kučera, mediální zástupce, AKRO IS.
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

23. 7. 2001 18:23

Naše internetové stránky prošly za poslední období velkou změnou. Nejenom že se změnila grafika těchto stránek, ale došlo i ke změně způsobu vývoje těchto stránek, ve kterém se samozřejmě stále pokračuje. Stránky jsou nyní plně dynamické s přímou vazbou na databáze se statistickými údaji o spravovaných fondech. Cílem je našim klientům poskytnout co možná nejvíc informací o našich produktech. Již nyní jsme zpřístupnili pro majitele mobilních telefonů s technologií WAP stránky wap.akro.cz. Pro zjednodušení obchodních transakcí klientů s naší IS dále připravujeme sledování vlastní investice přímo v prostředí internetového prohlížeče. S tím souvisí i registrace nového uživatele. Tato registrace umožní ON-LINE sledování vlastního účtu, zadávání nových nákupů, prodejů, přestupů apod. S rodným číslem se pak pracuje jako s jednoznačným identifikátorem sloužícímu se k napojení ke správnému účtu dle uzavřené smlouvy. K možnosti přístupu pouze k diskusním fórům se rodné číslo nevyžaduje. Pro maximální zrychlení přístupu k našim stránkám jsme server přesunuli z naší společnosti na místo s vysokorychlostním připojením. Na adrese > byl dříve umístěn server www.akro.cz a na některých odkazech nebyla tato změna ještě promítnuta. Pavel Kučera, mediální zástupce, AKRO IS
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

23. 7. 2001 16:50 | Michal P.

Děkuji za informace, ty mě zajímají. Vaše výhrůžky nikoliv.
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

23. 7. 2001 16:26

Nejsem člověk který nechává anonymní vzkazy. Pavel Kučera
+8
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

23. 7. 2001 16:21

Vážený Michale P., jistě chápete proč odmítáme veškeré spekulace o záměrných škodách a pochopíte když zcela otevřeně sdělím, že veškeré obdobné nařknutí o škodách bude důsledně šetřeno zda-li není prostor pro podání žaloby na poškození dobrého jména AKRO IS. Internetové fórum se nerovná prostoru pro nepodložená tvrzení, byť mnozí takto činí. Postupujeme analogicky k tomu, jak bychom postupovali v případně poškození naších podílníků, jehož součástí může být m.j. i nepodložené a útočné články v médiích. K věci: dosud stále není známo jaká je skutečná škoda. Samozřejmě podnikáme kroky k zabezpečení majetku podílníků, ale bylo by neseriozní slibovat termíny které sami nemůžeme ovlivnit. Mnoho záleží na výsledku práce konkurzního správce, dále jak se k našim požadavkům bude stavět garanční fond a v neposlední řadě, jestli podáme žalobu na A.B Watley v zahraničí. Pavel Kučera, mediální zástupce, AKRO IS.
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

23. 7. 2001 15:45 | TGP

Myslím, že k tomu by se měl raději vyjádřit pan Kučera. Nebo že by se zapomněl podepsat?
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

23. 7. 2001 15:30

Vážený pane Krasíku, požádal bych Vás o důslednější zvážení svých odpovědí. Nejdříve jste se vyjádřil ke správě fondu Akro Eurotech způsobem, který odmítá některá základní pravidla investování do světového kapitálového trhu a spravování portfolií. Logickým vyústěním Vaší argumentace by bylo hromadné podávání žalob na všechny investiční společnosti na světě, které měly byť jednu technologickou firmu zastoupenou ve svém portfoliu – fondech. O společnostech soustřeďujících se jen na technologické akcie nemluvě. Dále trváte na interpretaci vyjádření KCP, s kterým se ani KCP neztotožňuje. V neposlední řadě naznačujete, že porušuji zákony vztahující se k osobním údajům klientům. Přečtete-li si mojí odpověď pozorně, zjistíte, že nemám seznam klientů AKRO IS. Nicméně je pravdou, že jsem se svým klientem v úzkém styku a v některých případech také konzultuji svoje odpovědi. Pro mě je důležitý fakt, jestli jste - či nejste klient, protože naše snaha je informovat klienty AKRO IS lépe než širokou veřejnost. Jako osoba pověřená představenstvem AKRO IS mám v kompetenci veškerý styk s veřejností, kam spadáváte i vy, a to bez ohledu jestli jste či nejste klientem, a jestli vlastním či nevlastním PR agenturu. Pavel Kučera, mediální zástupce, AKRO IS.
+5
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

23. 7. 2001 15:16

Vy jste koukám vážený pane Krasíku s prominutím úplně blbej.
+4
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

23. 7. 2001 14:33 | Michal P.

Děkuji za odpověď, působila by důvěryhodněji, kdyby neobsahovala tu nepříliš zastřenou výhrůžku v první větě. Kdy podle Vás bude známo řešení? Prosím o informaci. Předem děkuji.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

23. 7. 2001 14:28 | David Lukáš

Trochu off-topic: pane Kučero, proč se musím registrovat k přístupu do diskusních fór na www.akro.cz a proč registrace probíhá na nějakém jiném serveru (konkrétně http://195.250.152.12/index.php3). Kdo spravuje tento server a k čemu potřebujete mé rodné číslo, když si pouze chci projít, co se probírá v diskusních fórech tak, jak doporučujete níže v diskusi?
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

23. 7. 2001 14:14

Vážený pane, jsem konsternován Vašim pocitem neinformovanosti. Je-li to tak, dovolte abych se Vám omluvil. Víte moc zásadního se za poslední týdny neodehrálo, alespoň nic o čemž lze hovořit ve veřejné diskusi. Na webové stránce AKRO jsou pravidelně poskytovány informace, já zde i jinde často odpovídám na dotazy a číslo na můj mobil se tam také nejednou vyskytnulo. Zavolejte mi, prosim, na 0602 325650, abychom mohli případně domluvit schůzku s představiteli managementu AKRO IS. Pavel Kučera, mediální zástupce, AKRO IS.
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

23. 7. 2001 14:08 | TGP

Hmm, a myslíte si, že to odpovídá zákonu, když máte k dispozici seznam klientů? Ať už jsem klient nebo ne, nějakému člověku z PR firmy do toho nic není, nemyslíte? Vy se máte přece starat o veřejnost a ne o klienty Akro IS, ne?
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

23. 7. 2001 13:43 | TGP

Přijde mi to škoda - Akru jsem hodně věřil a často ji doporučoval přátelům. Postup v poslední době mě al ehodně překvapuje, mám pocit, jako by se to chystali zabalit. Jsem podílníkem Akro Svět a za celou dobu kauzy jsem dostal jediný dopis, jinak nic. Mnohem více informací mi dávají weby Komise a tenhle, nebýt toho, tak se pohybuji v úplné tmě.
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

23. 7. 2001 13:10

Vážený pane Michale P., to co naznačujete hraničí s poškozování dobrého jména naší společnosti. Rád bych Vás ujistil, že AKRO investiční společnost příjme taková opatření, aby nároky klientů OPF AKRO Svět nemohly být rozmělněny novými nákupy podílových listů ze strany spekulantů. Možností je několik, každá musí projít procesem schválení představenstvem společnosti a KCP. Jakákoliv změna statutu fondu či podmínek obchodování, pokud bude nutná, bude včas oznámena. Rád bych připomenul, že veškeré naše aktivity směřují právě k udržení důvěry naších podílníků a minimalizace možných ztrát. Pavel Kučera, mediální zástupce, AKRO IS
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

23. 7. 2001 12:52

Vážený pane Krasíku, současné databáze AKRO IS nezahrnují toto jméno. Je samozřejmě zcela možné, že se skrýváte pod jménem jiným. Nevím jaké konkrétní vyjádření či nařízení KCP máte na mysli, nicméně ty které mám k dispozici já a které jsou volně k dispozici veřejnosti ani v nejmenším nenaznačují nedůvěru v působení naší společnosti. Mohu potvrdit, že tisková mluvčí KCP se ztotožňuje s tímto názorem. Rád příjmu Vaše jakékoliv další dotazy na mobilním čísle 0602 325650, popřípadě e-mailem. Pavel Kučera, mediální zástupce, AKRO IS.
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

23. 7. 2001 12:37 | TGP

Mám pocit, že zatím jenom mlžíte - pouze se pořád posunují termíny, kdy budou informace k dispozici. Což takhle natvrdo říct, kdy bude nějaké řešení, ať už tak či tak? To by mě zajímalo mnohem více.
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

Spočítejte si

Finanční rezerva

měsíců
%
měsíců

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Petr Dufek

ekonom

Jaroslav Hřebík

trenér a podnikatel

Petr Dufek
ÚSPĚŠNOST
100,00 %

z 1 duelů
×
Jaroslav Hřebík
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services