Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

Zhoršení výsledků zazanamenaly oproti předchozím scoringovým hodnocení smíšené fondy. Ostatní kategorie, tedy fondy akciové, dluhopisové a peněžního trhu, si v hodnocení v průměru polepšily. Vyplývá to z pravidelného čtvrtletního "hvězdičkového" scoringu fondů.

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

12. 6. 2001 19:49, TGP

No samozřejmě :-) Chtějí přece dělat byznys a proto si taky udělali ten časopis. On je to docela chytrý krok - jednak se můžete tvářit nezávisle, jednak můžete manipulovat lidi směrem k fondům, ze kterých máte nejlepší provizi (tím, že jim dáte nejvíce hvězdiček) a jednak můžete tlačit na investiční společnosti a za příslib lepšího hodnocení z nich vytlouct lepší provizní podmínky nebo inzerci do časopisu. Kdybych se pohyboval ve stejné oblasti, tak to udělám taky tak.

Reagovat

+39
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (TGP 12. 06. 2001 19:01)

Další příspěvky v diskuzi (10 komentářů)

12. 6. 2001 12:20 | Grisoft

Je to hodně nepřehledný, pane Skřivánek.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+28
Líbí
Nelíbí

12. 6. 2001 14:13

Prehledne to je, ale nezda se mi dobra metodika. Nekolik let jsem podilnikem fondu Praded a jsem spokojeny, nyni je navic fond vyborne zainvestovany pri totalnich minimech cen akcii a tesim se az budete zvysovat hvezdicky. Zainvestovano, ale musite mit jiz nyni, po rustu se totiz zisky realizuji, nebo presouvaji do statnich bondu.
Reagovat | Citovat

+28
Líbí
Nelíbí

12. 6. 2001 15:34

Proč vám to stále vypadává? Udělejte s tím konečně něco. Už mě nebaví koukat na přihlouplou obrazovku "Stránka nebyla nalezena".
Reagovat | Citovat

+1
Líbí
Nelíbí

12. 6. 2001 18:34 | TGP

No pořád je to 100x lepší než ty kupované hvězdičky od Fondshopu. Ty jsou úplně k ničemu (tedy kromě generování cash flow pro Moneco).
Reagovat | Citovat

+4
Líbí
Nelíbí

12. 6. 2001 18:52 | TGP

Netwon Praděd je bohužel fondem smíšeným. Zatímco v ostatních kategoriích jsou pravidla Unie investičních společností velmi striktní, v této kategorii nikoliv. Fond sice může mít 90% portfolia v dluhopisech, ale protože si jednou řekl, že chce být fondem smíšeným, UNIS jej vede v této kolonce. To samozřejmě rozšiřuje hranice pro jednotlivé hodnoty a nás vede k úvaze kategorii fondů smíšených rozdělit minimálně na dvě části podle skladby portfolia. V tuto chvíli to testujeme a pokud budou výsledky rozumné, zveřejníme. Navíc připomínám, že scoring není doporučením do budoucna, ale zhodnocením věcí minulých. Pro doporučení by bylo potřeba hodnotit ještě řadu dalších věcí a z jiného pohledu. Scoring Vám tedy řekne, že ten který fond se v minulosti choval lépe nebo hůře než jeho konkurenti.
Reagovat | Citovat

+14
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu ( 12. 06. 2001 14:13)

12. 6. 2001 18:59 | TGP

Omlouvám se za překlep - Newton, nikoliv Netwon, to by byla nějaká nová čínská pánev či co :-)
Reagovat | Citovat

+32
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (TGP 12. 06. 2001 18:52)

12. 6. 2001 19:01 | TGP

Docela souhlasím, snažil jsem se asi dvakrát zjistit přesnou metodiku a nikde ji nemají. Ale místo metodiky mi poslali nabídku investičního poradenství, jako ať se nestarám o nějaké hvězdičky, že mi rovnou vyberou sami. To o něčem vypovídá, ne?
Reagovat | Citovat

+31
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (TGP 12. 06. 2001 18:34)

12. 6. 2001 19:49 | TGP

No samozřejmě :-) Chtějí přece dělat byznys a proto si taky udělali ten časopis. On je to docela chytrý krok - jednak se můžete tvářit nezávisle, jednak můžete manipulovat lidi směrem k fondům, ze kterých máte nejlepší provizi (tím, že jim dáte nejvíce hvězdiček) a jednak můžete tlačit na investiční společnosti a za příslib lepšího hodnocení z nich vytlouct lepší provizní podmínky nebo inzerci do časopisu. Kdybych se pohyboval ve stejné oblasti, tak to udělám taky tak.
Reagovat | Citovat

+39
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (TGP 12. 06. 2001 19:01)

13. 6. 2001 6:25 | TGP

Líbí se mi, že to děláte s CRA, tedy součástí Moody's. To je pro mě záruka objektivity, na rozdíl od pokoutného systému Moneca, které si ty hvězdičky dělá, jak potřebuje.
Reagovat | Citovat

+16
Líbí
Nelíbí

13. 6. 2001 10:41

Jen poznamenávám, že balancovaný fond NEWTON Praděd má nyní zainvestováno v dluhopisech 52%, akcie tvoří již 43% portfolia. Lukáš Rubeš
Reagovat | Citovat

+16
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (TGP 12. 06. 2001 18:52)

Přidat nový příspěvek

Diskuze na webu www.penize.cz se vždy věnují pouze tématu, k němuž se vztahují. Rozhodně nesuplují funkci Poradny. Máte-li proto jakýkoliv dotaz, obraťte se prosím přímo na naše odborníky, kteří vám rádi pomohou. Na dotazy vložené do Poradny standardně odpovídáme do čtyř pracovních dnů, obvykle se ale dočkáte reakce mnohem dříve. Pokud dotaz vložíte do diskuze, s velkou pravděpodobností na něj nikdo nezareaguje. Děkujeme za pochopení.

Přihlásit odběr komentářů

Odebírat příspěvky mohou pouze zaregistrovaní a přihlášení uživatelé!

Přihlásit se

Ušetřete s Peníze.cz

Naši čtenáři s námi ušetřili už  5 741 448 Kč. Podívejte se na poslední poptávky a vyzkoušejte nás také. Vše je zcela zdarma.

Spočítejte si

měsíců
%
měsíců

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Email:
Captcha
Opište kód:

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Milan Jančík

politik a podnikatel

Petr Dufek

ekonom

Milan Jančík
ÚSPĚŠNOST
23,53 %

z 17 duelů
Petr Dufek
ÚSPĚŠNOST
82,26 %

z 62 duelů

Naposledy navštívené

Články

Produkty a instituce

Kalkulačky

Poradna

Finanční subjekty

Nabídky práce

Obchodní rejstřík

Osoby v obchodním rejstříku

Části obce

Městské části

Obce

Okresy

Témata

Tranše, Náhradní doby, Historický výnos, fayn, petr dvořák, banky, eet, fintech, Přímé obchody, atraktivita, statek, tuk, MInisterstvo vnitra, Juraj Rektor, týdenní změna, Apoštolská církev, penalizační poplatek, korkyně

3L91937, 4T99754, 4C39218, 8B88888, 4T99754

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Všechny materiály © 2000 - 2016 Peníze.CZ a dodavatelé. Všechna práva vyhrazena.

ISSN 1213-2217. Doslovné ani částečné přebírání materiálů není povoleno bez uvedení zdroje a předchozího písemného svolení.
Peníze.CZ vydává společnost Partners media, s.r.o.
Člen SPIR - Sdružení pro internetovou reklamu. Člen SVIT - Sdružení vydavatelů internetových titulů při UVDT.

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK