ČSOB: nejdřív kód, poté čísla účtů

Dušan Hradil | | 24. 5. 2001 | 2 komentáře
Integrační proces divize IPB do ČSOB je v plném proudu. V pondělí končí používání bankovního kódu 5100 pro IPB. Později dojde k přečíslování dvou set tisíc čísel účtů v ČSOB. Co ale klienti - přibudou jim starosti anebo se jich tato změna vůbec nedotkne?

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Další příspěvky v diskuzi (celkem 2 komentářů)

3. 6. 2015 4:34 | jana hudziecova

Prosim bisit otreviri novi uce pin
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

30. 5. 2001 7:19 | veverkam

Zásadně nesouhlasím s přečíslováváním čísel účtu. Směrový kód banky je nedílnou součástí čísla účtu a číslo účtu by nemělo obsahovat informace, které mohu změnit. Jediné správné řešení, je přestat dávat význam směrového kódu banky. Číslo účtu se prostě rozšíří z 16 číslic na 20. Současná čísla účtu budou i nadále ve všech bankách platit, budu moci přejít k jiné bance a přitom si zachovat číslo účtu (stejně jako zůstává telefonní číslo při změně operátora). V klýru se ke každému číslu účtu ve všech bankách budou držet identifikace bank, kde je účet je.
A mám ještě lepší řešení.. Proč při posílání peněz a inkasa používat čísla účtu?
Moje představa je taková:
Klýringové centrum na žádost občanů a firem bude generovat a vydávat finanční adresy. Finanční adresa bude z historických důvodů reprezentována posloupností číslic (třeba 16 nebo i 20). Každá vygenerovaná adresa bude jednoznačná. Finanční adresa má svého majitele a má například tyto atributy: - rozsah datumů platnosti - povolené operace (úhrada, inkaso, zjištění informací o přiřazeném účtu) - finanční limity (pro operaci, denní, týdenní, měsíční atd.), dle požadavků majitele a já nemvím co ještě
Finanční adresu si svážu se svým účtem v nějaké konkrétní bance. Finanční adresy a čídsla účtů nesdílejí stejný jmenný prostor.
Na příkazy k úhradě a inkasu se píší vždy finanční adresy, nikdy čísla účtů.
Výhody: Například si vytvořím speciální adresu, na kterou mně bude zaměstnavatel posílat výplatu, pomocí této adresy však nelze zjistit zůstatek nebo na ni poslat inkaso. Až budu zaměstnán jinde, adresu zruším, pokud přejdu do jiné banky, svážu ji jednoduše s číslem účtu.
Migrace do počátečního stavu: Stávající čísla kont (20 místná) prohlásím za finanční adresy, na nichž jsou povoleny všechny operace a spojím je s účty, jejichž číselná hodnota je shodná s číselnou hodnotou finanční adresy.

-1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Spočítejte si

Finanční rezerva

měsíců
%
měsíců

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Radim Passer

podnikatel, Passerinvest Group

Helena Fibingerová

koulařka a podnikatelka

Radim Passer
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů
×
Helena Fibingerová
ÚSPĚŠNOST
66,67 %

z 3 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services