Pijte hodně a často

Zdeněk Fekar | | 15. 5. 2001 | 8 komentářů
Pijte denně, doma, v práci i ve škole. Dodržování pitného režimu zvyšuje pracovní výkonnost a šetří lidské zdraví. Pochopitelně to platí pro nealkoholické nápoje. Kde je nyní nejvýhodněji nakoupíte vám poradí čtvrtý díl našeho cenového seriálu.

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

16. 5. 2001 11:41

Jsem velmi rada, ze jsem na strankach www.penize.cz nasla tak zajimavy clanek.Pitny rezim je treba dodrzovat, ja osobne vypiju denne kolem 3l nealkoholickych tekutin. Bohuzel se mi pak casto stava, ze musim predcasne vystoupis z tramvaje... Ale zase mne uklidnuje, ze delam neco pro sve zdravi.

+5
+-
Reagovat na příspěvek

Další příspěvky v diskuzi (celkem 8 komentářů)

30. 5. 2001 22:57 | Nepovim

doporučuji pemprs
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

17. 5. 2001 18:12 | FekarZ

Kolové nápoje sice plní náš organismus tekutinami a dokonce podporují pocit žízně, takže zdánlivě jsou ještě lepší, než cokoliv jiného. Lidé mají větší a větší žízeň, pijí koly více a více a tak vlastně určitě dodržují pitný režim. Až potud máte pravdu. Ale jako to platí i jinde - všeho je třeba s mírou a s přiměřenými riziky. Není přeci dobře vypít hodně tekutin, ale zároveň spolykat kvanta cukru a trpět nadváhou.
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

17. 5. 2001 18:08 | FekarZ

Nejsem vůbec zastánce "kolových" nápojů a nepiji je, takže nevím, jestli navozují větší žízeň. V článku píšete, že není dobré žíznivět a že je nutné pít. No a právě ony zmiňované nápoje toto podporují, pijeme více, takže proč je zatracovat. Ano, nadměrná koncentrace cukru je hlavní problém, ale je na každém rodiči, co svému dítěti povolí a co ne.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

17. 5. 2001 18:04 | FekarZ

Ovšem horký čaj žízeň zahání ještě dokonaleji!
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

17. 5. 2001 17:32 | Tomáš Kovařík/tomas.kovarik@post.cz

V naší rodině se snažíme pít relativně dost (cca kolem 2.5 l tekutin denně) s tím, že to doplňujeme ovocem nebo zeleninou (papriky, rajčata, ředkvičky apod.). Převážně pijeme neslazené minerálky (Mattoni, Ondrášovka, Magnezia apod.) nebo ředěné ovocné šťávy a jen občas kupujeme minerálku ochucenou. Dětem to nijak nevadí, protože si velmi rychle zvykly. A protože si musíme taky někdy to zdraví poškodit, jednou za čas koupíme colu a to zásadně light. A pokud mám opravdu žízeň, uvařím si dobrý černý čaj a nechám si ho vychladnout.
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

16. 5. 2001 14:28 | FekarZ

Pití kolových nápojů podle lékařů právě není zrovna ideální, to v článku ostatně bylo. S tím pivem - máte pravdu, že obsahuje celou řadu organismu prospěšných látek, ale lékaři se nějak nedokáží shodnout na tom, zda alkohol je nebo není prospěšný našemu zdraví. Například v oficiálním letáku Státního zdravotního ústavu autoři tvrdí, že alkoholické nápoje nejsou součástí pitného režimu a dodávají, že by dospělý člověk neměl vypít víc, než půllitr světlého piva denně. Na druhou stranu existuje celá řada studií, které dávají alkoholickým nápojům daleko přijatelnější nálepky. Například pití vína má být prevencí kardiovaskulárních chorob. Ostatně - 5. června se bude náš cenový seriál zabývat právě pivem a vínem, určitě se o účincích těchto nápojů dozvíte více.
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

16. 5. 2001 14:01 | Pilsner Urquel

Nesouhlasím s tvrzením, že je nutno vypít xxx litrů nealko nápojů denně. Pokud budete pít denně 2l koly, vězte, že brzy nastane čas, kdy zjistíte, že vás žaludek vůbec neposlouchá. Nikdo nemáte tušení co vše za "lektvary" do koly přidávají. A všem to chutná... V pivu máte vše a doporučuje se navíc pít PRAVIDELNĚ 1 litr denně!
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

16. 5. 2001 11:41

Jsem velmi rada, ze jsem na strankach www.penize.cz nasla tak zajimavy clanek.Pitny rezim je treba dodrzovat, ja osobne vypiju denne kolem 3l nealkoholickych tekutin. Bohuzel se mi pak casto stava, ze musim predcasne vystoupis z tramvaje... Ale zase mne uklidnuje, ze delam neco pro sve zdravi.
+5
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Spočítejte si

Finanční rezerva

měsíců
%
měsíců

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Vratislav Randa

podnikatel, Tipsport

Janis Sidovský

manažer a podnikatel

Vratislav Randa
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů
×
Janis Sidovský
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 1 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services