Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

Všechny banky dnes svým klientům běžně nabízejí možnost, aby s jedním účtem disponovalo více osob. Jediné, co je pro to potřeba udělat, je zajít s vybranou osobou (osobami), kterým jste se rozhodli umožnit přístup ke kontu, na pobočku banky spravující peníze.

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

20. 3. 2001 11:41, veverkam

Chybí mně možnost používat jednu platební kartu více osobami. S bankomaty problém není a stačilo by málo, aby nebyl problém ani u obchodníků. Na kartě by byly jméno obou manželů a karta by byla podepsána oběma. Při použití karty by stačil jeden z podpisů. Považuji za naprosto zbytečný luxux platit poplatek za dvě karty, pamatovat si dva PINy, karty ochraňovat, vyměňovat a podobně.

Reagovat

 

+46
Líbí
Nelíbí

Další příspěvky v diskuzi (8 komentářů)

14. 3. 2001 8:25 | TGP

Příliš se mi nelíbí, že vše je strašně složité, na vše se musí stát fronty a na každou jednotlivost u jiné přepážky (nedávná zkušenost z KB, kde jsem chtěl založit termínovaný vklad v USD a změnit adresy pro zasílání výpisů). Proč to všechno neuměla jedna slečna, ale musel jsem postupně projít dvěma a pak ještě na pokladnu?
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+1
Líbí
Nelíbí

14. 3. 2001 9:26 | urubkova

Opravdu se mi nelíbí, že jeden z uživatelů účtu je jenom jakýsi "trpěný přívěšek."
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+39
Líbí
Nelíbí

15. 3. 2001 10:28

Prosím o informaci, zda tuto možnost - používat společný účet - mají i manželé důchodci, kteří si nechávají důchod posílat bezhotovstně na účet. Prozatím mám informace, že úřad důchodového zabezpečení (nebo snad peněžní ústavy ? - nevím) požadují, aby účty byly odděleny.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+41
Líbí
Nelíbí

15. 3. 2001 14:51 | zarecky

ÚDZ požaduje oddělené účty, údajně proto, že se důchod vyplácí určené osobě do vlastních rukou - tedy pouze majiteli účtu. Logiku to nemá, je to státní instituce.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+4
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu ( 15. 03. 2001 10:28)

16. 3. 2001 9:04 | zwiebova

Máte pravdu, ÚDZ vyžaduje v současné době, aby byly manželům důchodcům peníze posílány každému na svůj účet. V praxi to funguje tak, že si důchodce vyplní žádost o bezhotovostní vyplácení důchodu. Tato žádost ale musí být doplněna potvrzením banky, že je opravdu majitelem účtu. (Ještě do konce roku 2000 bylo možné posílat peníze pouze na jeden účet a prý se znovu uvažuje o obnovení této možnosti). Podle slov pracovnice ÚDZ s sebou tato možnost ale přinášela často komplikace a nepříjemnosti. Stane-li se totiž něco s majitelem účtu, tak až do vyřízení dědictví, je účet pro spoludisponenta (i když má na účtu i svoje peníze) bankou zablokovaný.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+8
Líbí
Nelíbí

20. 3. 2001 11:41 | veverkam

Chybí mně možnost používat jednu platební kartu více osobami. S bankomaty problém není a stačilo by málo, aby nebyl problém ani u obchodníků. Na kartě by byly jméno obou manželů a karta by byla podepsána oběma. Při použití karty by stačil jeden z podpisů. Považuji za naprosto zbytečný luxux platit poplatek za dvě karty, pamatovat si dva PINy, karty ochraňovat, vyměňovat a podobně.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+46
Líbí
Nelíbí

31. 3. 2001 2:04

Dovoluji si Vás upozornit, že s účinností ode dne 1.7. 2001 bude ustanovení § 64 zákona č. 155/1995 Sb. (ve znění včera publikovaného zákona č. 116/2001 Sb.) znít takto: "(odst. 1) Příjemcem důchodu je oprávněný nebo jeho zákonný zástupce anebo zvláštní příjemce. Kdo je zvláštní příjemce, stanoví zvláštní zákon. (odst. 2) Důchody se vyplácejí v hotovosti. Na základě žádosti příjemce důchodu se důchod poukazuje na účet příjemce u banky v České republice; je-li příjemcem důchodu oprávněný, poukazuje se důchod na účet jeho manžela (manželky) u banky v České republice, pokud o to oprávněný plátce důchodu požádá na předepsaném tiskopise a má-li v době, kdy o tento způsob výplaty požádá, právo disponovat s peněžními prostředky na takovém účtu. Podmínkou výplaty důchodu oprávněnému na účet jeho manžela (manželky) je souhlas manžela (manželky) s tímto způsobem výplaty; manžel (manželka) oprávněného je povinen vrátit plátci důchodu splátky důchodu oprávněného poukázané na takový účet po dni úmrtí oprávněného. (odst. 3) Požádá-li příjemce dávky o změnu způsobu výplaty důchodu, je plátce důchodu povinen provést takovou změnu nejpozději od splátky důchodu splatné ve třetím kalendářním měsíci po kalendářním měsíci, v němž byla uplatněna žádost o změnu způsobu výplaty důchodu. Je-li důchod vyplácen na účet manžela (manželky) u banky v České republice podle odstavce 2 věty druhé, neodpovídá plátce důchodu za škodu, která oprávněnému vznikne právním úkonem manžela (manželky) jako majitele účtu, jehož důsledkem je omezení nebo zánik práva oprávněného disponovat s peněžními prostředky na takovém účtu, ani za škodu, která oprávněnému vznikne, zanikne-li takový účet v důsledku úmrtí manžela (manželky)."
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+2
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu ( 15. 03. 2001 10:28)

31. 3. 2001 2:16

"S bankomaty problém není ..." Jak to, přece PIN nesmíte prozradit ani manželce / manželovi ! Nelze připustit, že by si lidé navzájem věřili, třeba jen muž se ženou. Společnou kartou to začíná a společným účtem to pokračuje (pak by se třeba přestaly prodávat dámské časopisy s články Měj svůj účet, on taky a pro domácnost mějte ještě jeden společný). A nakonec by lidé třeba neplatili do penzijních fondů - že prý se o ně (bude-li třeba) postarají jejich děti ! ... Vzpomeňme na moudrá slova paní dohazovačky Kutlvašerové - Nebuželské z Poláčkovy knihy Vše pro firmu: Manželství z lásky by měly úřady zakázat ... působí nám to nekalou soutěž.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+33
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (veverkam 20. 03. 2001 11:41)

Přidat nový příspěvek

Diskuze na webu www.penize.cz se vždy věnují pouze tématu, k němuž se vztahují. Rozhodně nesuplují funkci Poradny. Máte-li proto jakýkoliv dotaz, obraťte se prosím přímo na naše odborníky, kteří vám rádi pomohou. Na dotazy vložené do Poradny standardně odpovídáme do čtyř pracovních dnů, obvykle se ale dočkáte reakce mnohem dříve. Pokud dotaz vložíte do diskuze, s velkou pravděpodobností na něj nikdo nezareaguje. Děkujeme za pochopení.

Přihlásit odběr komentářů

Odebírat příspěvky mohou pouze zaregistrovaní a přihlášení uživatelé!

Přihlásit se

Ušetřete s Peníze.cz

Naši čtenáři s námi ušetřili už  5 741 448 Kč. Podívejte se na poslední poptávky a vyzkoušejte nás také. Vše je zcela zdarma.

Spočítejte si

měsíců
%
měsíců

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Email:
Captcha
Opište kód:

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Jaroslav Starka

podnikatel, 1.FK Příbram

Martin Kasa

podnikatel a investor, Ticketon.cz

Jaroslav Starka
ÚSPĚŠNOST
35,71 %

z 84 duelů
×
Martin Kasa
ÚSPĚŠNOST
70,00 %

z 40 duelů

Naposledy navštívené

Články

Produkty a instituce

Kalkulačky

Poradna

Finanční subjekty

Nabídky práce

Obchodní rejstřík

Osoby v obchodním rejstříku

Části obce

Městské části

Obce

Okresy

Témata

Podnikatelství, Běžný účet platební bilance, Brettonwoodský měnový systém, nemovitosti, mobilní operátoři, o2, spotřebitel, vodafone, David Navrátil, dividendový výnos, Společnosti Online, mimořádná okamžitá pomoc, rekordní ztráta, závažné choroby, kydoalarm, realitní kancelář, poškozená zásilka, CAPE

1AN5490, 1AN5490, 2SR1035, PETRA275, 4M10000

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Všechny materiály © 2000 - 2016 Peníze.CZ a dodavatelé. Všechna práva vyhrazena.

ISSN 1213-2217. Doslovné ani částečné přebírání materiálů není povoleno bez uvedení zdroje a předchozího písemného svolení.
Peníze.CZ vydává společnost Partners media, s.r.o.
Člen SPIR - Sdružení pro internetovou reklamu. Člen SVIT - Sdružení vydavatelů internetových titulů při UVDT.

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK