Nemáte na to? Přijďte, rádi vás obsloužíme!

Lukáš Půda | | 19. 12. 2000 | 9 komentářů
Zákazníci nakupující na úvěr nejsou nijak diskriminováni a většinou dostanou od pracovníků prodejny dostatek informací jak o výrobku, tak i o možnostech splácení. Je to pro ně totiž klient jako každý jiný - zvyšuje jim tržbu. Protože však informace podávají právě pracovníci prodejen a ne zaměstnanci splátkových společností, často se úroveň poskytnutých informací výrazně liší.

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

11. 2. 2001 22:15, cs-defence

Nelze nikým pohrdat za jeho neinformovanost, ovšem dotyčný pak za ni platí. Pokud jste zavedeným klientem banky, která chce skutečně svým klientům poskytnout kompletní finanční servis, není důvod, proč si brát leasing. Ano, leasingové společnosti půjčují mnohdy i těm, kteří mají u bank problémy, ale to riziko jim platí ten zbytek ukázněných a neinformovaných klientů. Více marketingu, více PENÍZE.CZ......!

+19
+-
Reagovat na příspěvek

Další příspěvky v diskuzi (celkem 9 komentářů)

10. 2. 2006 13:32

Prat v rukach?
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

11. 2. 2001 22:15 | cs-defence

Nelze nikým pohrdat za jeho neinformovanost, ovšem dotyčný pak za ni platí. Pokud jste zavedeným klientem banky, která chce skutečně svým klientům poskytnout kompletní finanční servis, není důvod, proč si brát leasing. Ano, leasingové společnosti půjčují mnohdy i těm, kteří mají u bank problémy, ale to riziko jim platí ten zbytek ukázněných a neinformovaných klientů. Více marketingu, více PENÍZE.CZ......!
+19
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

21. 12. 2000 10:22 | brezmenp

Záleží na co půjčka je. Pokud na rozumné investice s pozitivním efektem, proč ne? Za nějaký čas se může vrátit víc peněz s lavinovým efektem. Současně se mohou zlepšit obecné ukazatele ekonomiky. Ale opakuji, že to musejí být rozumné výdaje, viz zasedání EMU v Praze.
+16
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

21. 12. 2000 10:16 | brezmenp

Buď bych si vypůjčil takto malý obnos od známých, kteří mi věří a nebo bych to řešil bank. úvěrem kolem 15 % a nemusíte platit více...
+19
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

20. 12. 2000 11:23

Za prve: Soudny clovek si nepujci vice, nez si muze dovolit splacet. Za druhe: ne kazdy ma v bance povoleny kontokorent - vetsinou se dava az po nejakem case a bonitnejsim klientum. Pokud budete mit na ucte obrat 5.000 mesicne, tezko vam daji 10.000 kontokorentu. Za treti: nekteri lidi si holt urokovou sazbu neumi spocitat, nebo si ji spocitat umi, ale dotycnou vec POTREBUJI natolik, ze se jim navyseni ceny vyplati. Priklad z vlastni zkusenosti: potreboval jsem pracku, a nemel jsem na ni. Prvni moznost: prat dalsi 4-5 mesicu v rukach, nebo si ji vzit na splatky a preplatit. Co byste si vybrali vy?
+19
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

19. 12. 2000 23:50

To slozeni by me taky docela zajimalo.kupavat na splatky za nerozumnej urok je opravdu na povazenou.pokud na to nemam ted(proste si to nekoupim),tak si nedovedu predstavit z ceho to ty lidi potom budou splacet.pripada mi to tak,ze se chovaji uplne stejne jako ta nase vlada.je prece snadne si pujcit a po nas potopa.Az dojde na splaceni tak my uz tam nebudem a vy se starejte.Jak jednoduche,ale kratkozrake.Chudaci nase deti a my az budem v duchodu.
+18
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

19. 12. 2000 13:11 | brezmenp

Pochybuji, že pro koho je 5000 moc, si může dovolit splátky s nesmyslnými úroky. Ale musím se přiznat, že by mě docela zajímalo složení lidí s úvěrem podle příjmu. Bankovní úvěr bych upřednostňoval, už vzhledem k tomu, že mnoho účtů má kontokorent do 10.000,- takže není nic lehčího, než peníze vybrat a... hurá na nákupy!
+18
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

19. 12. 2000 12:13

No tomu se rika marketing. Proc ale chodit pro uver jen do banky? Pokud je nabidka a servis lepsi nez v bance pouziji alternativu. Sam rikate, ze byste bral na auto. principielne je to same jako priklad s mobilem, akorat je jina cena. Co pro nekoho je cena porizeni auta je pro jineho cena mobilu.
+18
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

19. 12. 2000 12:06 | SkrivanekT

Když spotřebitelský úvěr, tak z banky. Nechápu proč si někdo kupuje na splátky mobil či levnou věž - pět nebo deset tisíc si raději našetřím. Úvěr bych si vzal tak na auto a ten mi zase v Home Creditu a spol nedají. Udivuje mne, jak se vytvořila atmosféra, že půjčit si je super, přitom je to spíše nerozum.
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Spočítejte si

Finanční rezerva

měsíců
%
měsíců

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

David Marek

ekonom

Adam Walach

podnikatel, Walmark

David Marek
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů
×
Adam Walach
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services