Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

Přiznání k dani z příjmů bez chyb

| rubrika: Tip na knihu | 26. 2. 2008 | 2 komentáře
Přiznání k dani z příjmů bez chyb
Formulář daně z příjmů každoročně potrápí miliony občanů. Vyhnout se případným chybám nedokáže každý, dokonce ani daňoví poradci. Na knižních pultech jsme objevili příručku s praktickými návody, jak na to a bez chyb.

Daň z příjmu fyzických osob, je jedním z nejvíce využívaných daňových formulářů. Vyplnit tiskopis a odevzdat ho finančnímu úřadu stíhají v lednu a v únoru zpravidla jen ti nejpilnější a nejšikovnější. Většina poplatníků tradičně ponechává daňové přiznání až na březen. Při vyplňování kolonek a správném výpočtu daně z příjmů fyzických osob přitom chybí řadě lidí jistota a někdy tápou dokonce i daňoví poradci.

Název: Přiznání k dani z příjmů fyzických osob za rok 2007
Autor: Martin Děrgel
Počet stránek:180
Cena: 225 Kč (doporučená cena)
Měsíc/rok vydání: 01/2008
Užitečným průvodcem, jak správně a bez chyb vyplnit formulář daně z příjmu, může být knižní novinka Přiznání k dani z příjmu fyzických osob za rok 2007 autora Martina Děrgela vycházející v nakladatelství ASPI.

V úvodu publikace upozorňuje na to, co a jak se zdaňuje a z čeho se daň z příjmu neplatí. Informuje také o změnách v legislativě, které mají na vyplnění přiznání letos dopad.

Autor neobtěžuje přemírou teorie, řeší hlavně reálné problémy. Přináší celou řadu praktických příkladů a odpovědí na konkrétní situace, jak chyby neudělat a zvládnout daňové přiznání bez problémů. Umožňuje vyznat se v samotném tiskopisu daňového přiznání, pochopit souvislosti a uspořit čas s jeho vyplněním.

Dva příklady obsahují také návod, jak správně vyplnit přehledy pro Českou správu sociálního zabezpečení a zdravotní pojišťovnu.

Zaměstnanci zde najdou, kdy a v jakých případech se daňovému přiznání nevyhnou. Lidé, kteří si přivydělávají i za hranicemi Česka, budou informováni, kdy se z nich stávají daňoví rezidenti a jak a kde se v takovém případě daně platí. Autor se snaží poradit i v těžkých situacích, kdy podnikatel zemře a jeho příbuzný se stane dědicem firmy. Řadu užitečných informací připravil Děrgel rovněž pro studenty, kteří si přivydělávají například publikováním článků nebo podnikáním. Praktické příklady přináší publikace také pro manželské páry, které letos uplatňují naposledy společné zdanění manželů. Kniha řeší i příjmy z pronájmu či kapitálového majetku.

Každý případ rozpracovává autor do detailů. V konkrétních situacích, které by mohly u poplatníka nastat, vždy dává návod, jak postupovat. Součástí novinky je i řada vyplněných daňových přiznání. Každý vzorový příklad provází komentář, který krok za krokem navádí, jak zasadit údaje do správných kolonek.

Jde o názornou publikaci, kterou ocení všichni, kdo letos musí daňové podání sami sestavit a podat.

Už jste podali daňové přiznání za minulý rok? Měli jste s vyplňování formuláře nějaké problémy?

 

  • RSS
  • Kindle
  • Poslat e-mailem
  • Vytisknout

Líbil se vám článek?

+5
Ano
Ne

Diskuze

1. 3. 2008 | 14:24 | Karel

Nevíte nekdo, jak vysoká mzda a jiný príjem je bez dane ? Povidalo se pred rokem, ze ze superhrubé mzdy az do 13.800 korun mesícne (= 165.600 rocne) se neplatí dane a k tomu je mozno jeste vydelat bez dane (snad i s prodejem...více

27. 2. 2008 | 15:33 | Hráč

Na základní škole mám volitelný předmět Základy finančního vzdělávání a už loni jsme si všichni zkusili vyplnit daňové přiznání s fiktivními příjmy člověka podnikajícího při zaměstnání.Je ale tak značně obtížný, že mám obavu...více

Čtenáři také navštívili

13. 2. 2008 |  | 6 komentářů

Společné zdanění manželů: letos naposledy

Potřetí a naposledy je letos možné uplatnit společné zdanění manželů. Mohou je využít pouze manželé, kteří vyživují alespoň jedno nezaopatřené dítě a žijí spolu s dětmi ve společné domácnosti.

12. 2. 2008 |

OSVČ: Jak na přehled za rok 2007 zdravotní pojišťovně

Přehled o příjmech a výdajích musí zdravotním pojišťovnám odevzdat všichni živnostníci. Tedy i ti, kteří ukončili živnost loni nebo před podáním Přehledu. Kdo změnil pojišťovnu, odevzdává tiskopisy dva....

11. 2. 2008 |  | 5 komentářů

Jak na daň z příjmu za rok 2007

Přiznání k dani z příjmu musí podat každý, jehož roční příjmy neosvobozené do daně přesáhly 15 tisíc korun. Buď to za něj může udělat jeho zaměstnavatel, nebo poplatník musí vyplnit přiznání sám. Tito...

8. 2. 2008 |  | 5 komentářů

OSVČ: Jak a kdy odevzdat Přehled o příjmech a výdajích

Přehled o příjmech a výdajích musí vyplnit a odevzdat České správě sociálního zabezpečení i ti, kdo si vloni nevydělali na živnostenský list ani korunu. Kdo Přehled neodevzdá včas nebo vůbec, hrozí mu...

Naposledy navštívené

Články

Produkty a instituce

Kalkulačky

Poradna

Finanční subjekty

Nabídky práce

Obchodní rejstřík

Osoby v obchodním rejstříku

Části obce

Městské části

Obce

Okresy

Témata

Kreditní karta, Storno, Fond, debetní karty, apple, banky, energetický mix, oze, pracovní místa, užitná plocha, vízum, producenti komodit, politika zaměstnanosti, cenový šok, msci russia, mezibankovní styk, břidlice, kvalita potravin

2AV2104, 6P15742, 6U01730, 6U52429, 6U52429

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Všechny materiály © 2000 - 2016 Peníze.CZ a dodavatelé. Všechna práva vyhrazena.

ISSN 1213-2217. Doslovné ani částečné přebírání materiálů není povoleno bez uvedení zdroje a předchozího písemného svolení.
Peníze.CZ vydává společnost Partners media, s.r.o.
Člen SPIR - Sdružení pro internetovou reklamu. Člen SVIT - Sdružení vydavatelů internetových titulů při UVDT.

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK