Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

Akcie: Po sešupu zase růst

| rubrika: Analýza | 16. 2. 2010
Akcie: Po sešupu zase růst
Pražská burza minulý týden částečně zkorigovala předchozí silné propady. Index PX dokázal posílit o 1,75 procenta. Nejvyšší růsty byly k vidění v první polovině týdne.

Poměrně volatilní obchodování bylo k vidění minulý týden na Pražské burze u akcií Komerční banky (+2,3 %). Z hladiny 3 500 Kč se titul zvedl postupně až přes 3 800 Kč, aby se při pátečním obchodování vrátil na 3 580 Kč. Růst v první polovině týdne byl ve znamení korekce propadu a optimismu v sektoru povzbuzovaném hledáním řešení pro zadlužené Řecko. V kladných hodnotách zakončila týden i Erste Bank (+1,3 %). Největší růst zaznamenaly akcie Orco (+9,3 %), když vedení připravilo nový návrh pro soud v oblasti řešení restrukturalizace dluhu. Silný zájem investorů byl k vidění u akcie Telefónica O2 (+4,95 %), titul se vrátil do blízkosti hranice 450 Kč. Zlepšená nálada na trzích pomohla v úvodu týdne ČEZu na dohled hranice 900 Kč, optimismus ale nevydržel a v závěru opět převažovali prodejci, kteří vrátili titul pod 860 Kč (-0,17 %). Mateřská společnost Philip Morris reportovala výsledky, příliš indikací o českém trhu však poskytnuto nebylo a domácí tabáková firma tak v kontextu vývoje na trhu posílila o necelá 2 %.

Vývoj indexu PX
IndexMinulý týden (5.2.)Tento týden (12.2.)Změna v %
PX1 094,301 113,40+ 1,75
Klíčové události minulého týdne
  • Předběžná data o hrubém domácím produktu za čtvrté čtvrtletí roku 2009 ukázala meziroční propad o 4,2 %, zatímco byl očekáván pokles o 2,7 %. Oproti třetímu kvartálu minulého roku poklesla česká ekonomika ve čtvrtém čtvrtletí o 0,6 % a negativně tak překonala tržní očekávání růst o 0,9 %. Za celý rok 2009 se ekonomika ČR snížila o 4,3 %. Je pravděpodobné, že kvůli vysoké nezaměstnanosti se na horším HDP negativně projevila slabší spotřeba domácností. Mezičtvrtletní snížení bylo způsobeno také nižšími daněmi z produktů oproti předchozímu kvartálu. Naopak pozitivní vliv měl nárůst hrubé přidané hodnoty v průmyslu. Na přesnější čísla si budeme muset počkat do vyhlášení finálního údaje o HDP.
Vývoj titulů na domácích trzích

ČEZ
8/2 Erste Bank snížila doporučení pro energetickou společnost na „akumulovat“ z původního „koupit“. Cílová cena byla snížena na 980 Kč.
10/2 Morgan Stanley mírně navýšil cílovou cenu pro ČEZ na 920 Kč z původních 910 Kč. Doporučení bylo ponecháno na stupni „equalweight“.

KIT Digital
11/2 Komerční banka začala pokrývat nováčka na pražské burze. Technologická firma KITD obdržela doporučení na stupni „prodat“ s cílovou cenou 9 USD.

New World Resources
10/2 NWR stáhla nabídku dluhopisu za 700 mil. EUR, která byla oznámena minulý týden. Společnost oznámila, že důvodem stažení je volatilita na trhu. Investoři podle vyjádření firmy projevili o dluhopisy velký zájem.
12/2 ING snížila cíl pro těžařskou společnost na 178 Kč z původních 200 Kč. Doporučení bylo ponecháno na stupni „držet“.

Orco Property Group
8/2 Vedení Orco se dohodlo se všemi 33 financujícími bankami na odkladu splatnosti úvěrů. Firma připravuje nový plán restrukturalizace dluhu, který bude předložen držitelům dluhopisů a pařížskému soudu. Vedení nepředpokládá, že většina držitelů bude souhlasit, soud by však podle jejich předpokladů přistoupit na řešení měl. U dluhopisu se splatností 2010-2014 by se splácely úroky nadále, jistina by však byla splacena postupně v horizontu 10 let. Viceprezident Vobruba uvedl, že hodnota nemovitostního portfolia by se neměla příliš odlišovat od zveřejněné hodnoty v pololetí.

Philip Morris
11/2 Mateřský koncern Philip Morris International v rámci svých výsledků uvedl, že podíl PM ČR na domácím trhu za loňský rok poklesl o 0,5 % na 55,5 %. V samotném čtvrtém čtvrtletí dosáhl podíl 54,5 %. Celý trh v ČR stoupl podle údajů firmy o 35 %, údaj je však zkreslený kvůli předzásobení a po očištění o tento faktor by došlo k poklesu o 5,9 %.

Očekávané události
  • 15/2 Maloobchodní tržby
  • 18/2 Komerční banka – výsledky za čtvrté čtvrtletí

Komentář připravil server e-Broker společnosti Fio.

Základní přehled o vývoji trhů přinášejí jejich indexy. Podívejte se, jak se dařilo:

Informace o dalších trzích zjistíte pomocí více než pěti desítek dalších indexů .
Mnoho dalších informací najdete také v naší vylepšené sekci trhy.penize.cz !

  • RSS
  • Kindle
  • Poslat e-mailem
  • Vytisknout

Líbil se vám článek?

-3
Ano
Ne

Diskuze

Žádný komentář nebyl vložen.

Čtenáři také navštívili

10. 2. 2010 |

Akcie: Velký výprodej bank a uhlí

Pražská burza po vyčkávání na vyšších úrovních a ignorování vývoje na vyspělých trzích z předchozích týdnů nabrala minulý týden výrazné ztráty. Index PX se propadnul o 7 procent, když většinu z tohoto...

2. 2. 2010 |

Akcie: Praha v lednu vzrostla o pět procent

Pražská burza se po celý minulý týden držela v úzkém pásmu 30 bodů, celkově index PX poklesl o 0,57 % a navázal tak na mírný pokles z předchozího týdne. Přes pokles v závěru měsíce si pražská burza v lednu...

26. 1. 2010 |

Akcie: Praha nejvýše od října 2008

Pražská burza odolávala zhoršenému sentimentu ve světě až do čtvrtka, pátek však již přinesl výraznější pokles, když v posledním dni týdne index ztratil 2,7 %. Na týdenní bázi umazala páteční ztráta předchozí...

19. 1. 2010 |

Akcie: Prahu táhla Erste Bank

Pražská burza na rozdíl od západních trhů rozšířila své letošní zisky. Index PX dokázal posílit o 2,45 %. V závěru týdne se podařilo indexu v jednom dni pokořit hranici 1 200 bodů, samotný závěr byl však...

12. 1. 2010 |

Akcie: Dobrá doporučení hnala ceny vzhůru

Pražská burza vstoupila do nového roku 2010 úspěšně, když index PX ve svižném kroku přidal 3,57 %. Pouze v jediném dni zaznamenal index mírný pokles. Na trhu byla k vidění i vyšší aktivita než v závěru...

Naposledy navštívené

Články

Produkty a instituce

Kalkulačky

Poradna

Finanční subjekty

Nabídky práce

Obchodní rejstřík

Osoby v obchodním rejstříku

Části obce

Městské části

Obce

Okresy

Témata

Spotřebitelský úvěr od splátkové firmy, Repo-operace, SIPO, j&t banka, wüstenrot, daniel hůle, asociace insolvenčních správců, cashback, kalendářní, Vilma Benešová, úvěry na bydlení, Wüstenrot jednorázový Termínovaný vklad, Shanghai Composite, bytový projekt, úložka, kontokorentní úvěry, dollar cost averaging, prozíravost

4M54088, 4M54084, 4M54098, 8A42308, 8A42300

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Všechny materiály © 2000 - 2016 Peníze.CZ a dodavatelé. Všechna práva vyhrazena.

ISSN 1213-2217. Doslovné ani částečné přebírání materiálů není povoleno bez uvedení zdroje a předchozího písemného svolení.
Peníze.CZ vydává společnost Partners media, s.r.o.
Člen SPIR - Sdružení pro internetovou reklamu. Člen SVIT - Sdružení vydavatelů internetových titulů při UVDT.

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK