Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

Poradna - Majetkové daně

Daň z nemovitosti a daň z převodu nemovitosti, zkrátka majetkové daně – víte, že existují, ale nejste se jisti, jestli je musíte platit? Zkuste se zeptat v naší daňové poradně. Pokud se vás daň z nemovitosti nebo ostatní daně spojené s vlastnictvím majetku týkají, jistě oceníte i naši nabídku daňových formulářů a kalkulaček.

Vkládat dotazy může jenom zaregistrovaný uživatel…

Přihlásit se

Nejčastější otázky čtenářů

Vlastnictví pozemku

Dobrý den, získali jsme nemovitost a právní účinky převodu nemovitosti jsou 13.12.2016 a zápis do KN proveden 9.1.2017. Jsme tedy majiteli již roku 2016 nebo 2017? Děkuji

Celý příspěvek a Odpověd

Daň ze stavebního pozemku

Dobrý den, od 1.7.2016 se ze zahrady stal ohlášením stavby stavební pozemek o rozloze 475 m2. Proto budu tento měsíc podávat daňové přiznání z důvodu změny. Ptala jsem se na FÚ, zda se bere celý pozemek jako stavební nebo se posuzuje na základě vynětí ze zemědělského půdního fondu a rozděluje se podle budoucí zastavěné plochy na stavební pozemek a zahradu. Bylo mi řečeno, že bych měla zaplatit za stavební pozemek, který bude pod domem a terasou a zbytek by měl být počítán jako zahrada. Ale chci si být jistá, že odvedu daň správně. Rozdíl je 7000 Kč. Dále by mne potom zajímalo, když během května nechám oddělit rozestavěnou stavbu od pozemku v katastru, tak jak bych měla poté postupovat ohledně daně z nemovitosti. Moc děkuji za odpověď

Celý příspěvek a Odpověd

Daň z nemovitosti

Dobrý den, v listopadu 2016 jsem se svými dvěma sourozenci dostala darem od našich rodičů nemovitost. Chtěla bych se zeptat, jestli jsme povinni platit darovací daň nebo daň z nabytí nemovitosti? Dále bych se chtěla zeptat, zda máme podat daňové přiznání k dani z nemovitosti každý za svoji třetinu nebo společně formou zástupce? Děkuji za odpověď

Celý příspěvek a Odpověd

FAQ - Majetkové daně

Všechny dotazy

nezaplacena dan

Daně > Majetkové daně > Daň z nemovitosti > nezaplacena dan

Dobrý den, chtěla bych se zeptat jak koupil jsem byt v 6 měsici 2014 a ted mi na FU rekli, že jsem nezaplatil dan u koupi toho bytu. Myslel jsem, že dan z prodeje plati prodavajici je to snad jinak? Děkuji za odpoved.

Celý příspěvek a Odpověd

převod podílů - společenství vlastníků jednotek

Daně > Majetkové daně > Daň dědická, darovací a z nabytí nemovitých věcí > převod podílů - společenství vlastníků jednotek

Dobrý den, v katastru nemovitosti mám podíl na bytě. Po rozchodu s přítelem, chci na něj svůj podí převést. Jaká bude daň s převodu? Jak postupovat? Předem děkuji za vaší odpověď.

Celý příspěvek a Odpověd

Převod majetku mezi IČ

Daně > Majetkové daně > Daň dědická, darovací a z nabytí nemovitých věcí > Převod majetku mezi IČ

Dobrý den, potřebuji poradit. Převádím eshop z jednoho mého IČ (NNO) do druhého (OSVČ). Jde mi o skladové zásoby, které jsou nakoupený movitý majetek (hry) v hodnotě cca 50.000 Kč. Jak to mám jednoduše převést a nic za to neplatit? Darovat? Prodat asi za 1 Kč to nejde? Nechci to prodávat za plnou cenu 50.000 Kč, protože je nemám a nevím, jak bych je pak z původní IČ NNO dostal zase zpět k sobě...Darovat OSVČ nebo darovat mě jako fyzické osobě? Přeci nebudu platit daň za to, že změním provozovatele eshopu...Děkuji moc za radu. Googlil jsem dlouho a nejsem o nic chytřejší. V.

Celý příspěvek a Odpověd

Kdy nastává povinost platit daň z nemovitosti?

Daně > Majetkové daně > Daň z nemovitosti > Kdy nastává povinost platit daň z nemovitosti?

Dobrý den, koupili jsme nemovitost v listopadu 2014, ale v katastru jsme se stali majiteli 5.1.2015. Kdo je povinen zaplatit daň z nemovitosti? Přišel nám dopis z finančního úřadu, že máme podat toto přiznání, načež jsme v lednu 2015 volali na finanční úřad a tam nám tehdy řekli, že tento rok nemusíme platit my, jelikož jsme byli zavedeni v katastru nemovitosti jako majitelé až letos v lednu, proto jsme se už o to nestarali. Jak je to tedy? Děkuji.

Celý příspěvek a Odpověd

"Koupě" družstevního bytu

Daně > Majetkové daně > Daň dědická, darovací a z nabytí nemovitých věcí > "Koupě" družstevního bytu

Dobrý den, chystám se "koupit" družstevní byt, spíše tedy práva na jeho užívání, bude se platit daň z převodu nemovitosti? Vlastníkem bude vlastně pořád družstvo. Jestliže ano, platí ji prodávající nebo kupující, nebo jestliže se dohodnou tak napůl?? Děkuji za informaci, MŠ

Celý příspěvek a Odpověd

Daň z převodu nemovitostí

Daně > Majetkové daně > Daň dědická, darovací a z nabytí nemovitých věcí > Daň z převodu nemovitostí

Dobrý den, má kamarádka dostala možnost odkoupit od města garáž.Jelikož jí nepotřebuje tak by ji nám ihned jak je to možné prodala.Nyní ale nevíme kolik se bude platit daň.Víme že dříve to bylo 15 procent z kupní smlouvy.Platí to i dnes? Přeji hezký den a děkuji za odpověď.F.Šukovský

Celý příspěvek a Odpověd

Daň z provize realitce

Daně > Majetkové daně > Daň dědická, darovací a z nabytí nemovitých věcí > Daň z provize realitce

Kupní cena obsahuje i provizi realitní kanceláři. Je to z důvodu toho, že ji platí kupující a potřebují na to financování. Je možné nějak ošetřit, aby z této částky nedošlo k odvodu daně?

Celý příspěvek a Odpověd

Daň z prodeje nemovitosti a daň s příjmu

Daně > Majetkové daně > Daň dědická, darovací a z nabytí nemovitých věcí > Daň z prodeje nemovitosti a daň s příjmu

Dobrý den, vlastním garáž, která je nyní k prodeji. Vlastnictví garáže je u mne teprve měsíc i když jsem garáž užívala posledních 10 let a v místě mám trvalé bydliště od svého narození (téměř 40let). Garáž jsem dostala darem od rodičů. Ráda bych se zeptala, jak je to s daní s prodeje nemovitosti a zejména s daní s příjmů - jsem v tomto případě povinna uvádět po prodeji jako příjem? Děkuji

Celý příspěvek a Odpověd

Příjmy pouze z pronájmu a silniční daň.

Daně > Majetkové daně > Silniční daň > Příjmy pouze z pronájmu a silniční daň.

Prosím o radu, 5 let mám auto na firmu a platím silniční daň /příjmy z pronájmu+jiné příjmy/.Ale již od začátku roku 2013 mám příjmy pouze z pronájmu . Až letos jsem se dočetla že v tomto případě nemusím platit silniční daň.Tuto daň jsem platila ale i v roce 2014 .Můžu zpětně žádat finanční úřad o zpětné vrácení daně?Děkuji za radu.

Celý příspěvek a Odpověd

Dan z bezuplatneho prijmu

Daně > Majetkové daně > Daň dědická, darovací a z nabytí nemovitých věcí > Dan z bezuplatneho prijmu

Dobry den, V kvetnu 2014 jsem prevedl druzstevni byt do OV. Na druzstvu mi sdelili, ze v lednu 2015 mam na Financnim urade zaplatit dan z bezuplatneho prijmu. Ma otazka je - z ceho se tato dan vypocita? Popr. jaky formular mam v tomto pripade vyplnovat? Dekuji.

Celý příspěvek a Odpověd

Partner sekce

NeoTax spol. s r.o.

NeoTax spol. s r.o.

Společnost NeoTax poskytuje klientům své služby v oblasti vedení a zpracování účetnictví, mzdového a daňového poradenství od r. 2013. Nabízí individuální přístup malým a středním firmám, ale i fyzickým osobám doma v České republice či zahraničním společnostem působícím na českém trhu. Jako člen Komory daňových poradců pomáhá klientům zorientovat se v nepřehledném daňovém systému a nacházet optimální daňová řešení. I když hodně procesů řeší online, vychází vstříc všem, kteří preferují osobní jednání.
Společně s daňovými poradci připravila také online daňovou poradnu s nejčastejšími dotazy i s možností položit vlastní dotaz.
Mezi projekty společnosti patří webová aplikace pro zpracování daňového přiznání fyzických osob OnlinePriznani.cz. Ta je schopna pomoct při jeho vyplňování.
NeoTax je členem Asociace společenské odpovědnosti, a také proto se snaží o stále lepší přístup ke svým zákazníkům, kolegům i partnerům.

Za tuto kategorii odpovídá:

Ing. Marcela Vjačková
daňový poradce

http://www.neotax.eu/cs

Partnerem poradny od: 20.9.2016

Interaktivní grafiky

Průvodce výpisem z katastru nemovitostí

Průvodce výpisem z katastru nemovitostí

Vyznat se ve výpisu z katastru nemovitostí je často složité. Připravili jsme průvodce, který vám pomůže se zorientovat v jeho jednotlivých částech.

Spočítejte si osobní inflaci

Spočítejte si osobní inflaci

Inflace se měří indexem cen průměrného koše výrobků a služeb. Jenže každý kupuje něco jiného, proto na každého inflace působí jinak.

Jak se vyvíjejí v Česku mzdy a nezaměstnanost

Jak se vyvíjejí v Česku mzdy a nezaměstnanost

Unikátní mapa, na které můžete sledovat vývoj nezaměstnanosti a průměrných platů v jednotlivých českých krajích od roku 2006.

Naposledy navštívené

Články

Produkty a instituce

Kalkulačky

Poradna

Finanční subjekty

Nabídky práce

Obchodní rejstřík

Osoby v obchodním rejstříku

Části obce

Městské části

Obce

Okresy

Témata

ISIN, Jednoduché úročení, Odvětvová analýza, banking online, žlutý meloun.cz, bankerat, symcredit, benefi, fzikální vlastnosti, ještírci, Pražská informační služba, pracovní náklady, rodné číslo, nadřízený, pokladní systém, sociální a zdravotní pojištění, meziroční růst, satelitní městečka

2SL4214, 3Z82923, 3Z82923, 3Z82923, 3Z82923

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Všechny materiály © 2000 - 2016 Peníze.CZ a dodavatelé. Všechna práva vyhrazena.

ISSN 1213-2217. Doslovné ani částečné přebírání materiálů není povoleno bez uvedení zdroje a předchozího písemného svolení.
Peníze.CZ vydává společnost Partners media, s.r.o.
Člen SPIR - Sdružení pro internetovou reklamu. Člen SVIT - Sdružení vydavatelů internetových titulů při UVDT.

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK